Kendin Yap

Evinizi Güzelleştirmek İçin 17 Kendin Yap Fikirleri

hazırlayan Pınar Alkan

Eğer ki evinizde bir şeyler yapmak için yapımı hem kolay hem de kullanışlı ve bir o kadarda dekoratif fikirler arıyorsanız, şuan da doğru adrestesiniz. Çünkü sizlere evinizi güzelleştirmek için 17 kendin yap fikirlerini bir araya getirdik. Merak ediyor olduğunuzu düşünüyorum ve lafı çok uzatmamaya çalışacağım. Sandıklı taburelerden  kahve masalarına, raflardan duvar dekorasyonuna kadar bir çok güzel fikirleri sayfanın hemen aşağısında bulacaksınız.

Aşırı basit ve benzersiz ve doğal vestiyer çalışması… Kolaylıkla temin edilip, yapılabilecek türden bir çalışma…

Evinizi Güzelleştirmek İçin 17 Kendin Yap Fikirleri (1)

Ahşap palet ile servis arabası yapılmış. Ekstradan boyanabilir veya güzel bir cila ile bambaşka bir hava katılabilir.

Evinizi Güzelleştirmek İçin 17 Kendin Yap Fikirleri (1)

Ahşap sandık ile doğal ve çok kullanışlı kahve sehpası yapabilirsiniz. Öyle ki zevkinize göre renklendirebilir, çeşitli teker seçenekleri kullanabilirsiniz.

Evinizi Güzelleştirmek İçin 17 Kendin Yap Fikirleri (2)

Kısa süreli ve hızlıca yapacağınız masa başı çalışmaları gerçekleştiriyorsanız şayet tam da sizlik bir çözüm. Neredeyse hiç yer kaplamadan, gereksiz alan daraltmalarından uzak çalışma alanı dekorasyonu fikri hem de kendiniz rahatlıkla yapabilirsiniz.

Evinizi Güzelleştirmek İçin 17 Kendin Yap Fikirleri (2)

Eğer ki eviniz hem küçük hem de kiralıksa size bu fikirlerden daha fazlası gerekiyor.

Evinizin dubleks olmasına yada merdiven boşlukları olmasına hiçte gerek yok. Öyle güzel bir fikir ki ilham duvarı adını verdiğim bu çalışmayı evinizin hemen her duvarında uygulayabilirsiniz. Size ilham verecek anekdotları yada yapılacaklar listesi veya alınacaklar listesi gibi listelerinizi yazabilir, evi paylaştığınız kişilere anlık notlar bırakabilirsiniz. Kısaca nasıl yapılacağını bilmeyenler için yazmak istiyorum. Siyah zemin tamamı ile boyadan ibaret. Tebeşir ile yazıp sonra silebileceğiniz bir boya çeşididir. Karatahta boyası. Hepsi bu! 🙂

Evinizi Güzelleştirmek İçin 17 Kendin Yap Fikirleri (3)

Belki kullanmadığınız eski bir merdiveniniz vardır. Aşağıdaki gibi kullanabilirsiniz.

Evinizi Güzelleştirmek İçin 17 Kendin Yap Fikirleri (4)

Toplasan 15 adet ahşap parçası ve 30 adet çividen meydana gelmiş kendin yap ayakkabılık çalışması…

Evinizi Güzelleştirmek İçin 17 Kendin Yap Fikirleri (5)

Aşağıdaki fikir de diğerleri kadar yapımı kolay. Çünkü var olan bir havluluk kolu ve istediğiniz ölçüde hazırlayacağınız ahşap levha ile banyo ve tuvaletlerinize böyle raflı havluluk yapabilirsiniz.

Evinizi Güzelleştirmek İçin 17 Kendin Yap Fikirleri (6)

Neredeyse ölü bir köşe olduğu aşikar olan bir alanı çok akıllıca ve aşırı dekoratif şekilde kullanışlı bir duvar rafı haline getirilmiş. Evinizde muhakkak en az bir adet böyle köşe vardır. Sizde kendiniz için mutlaka bu şekilde üçgen ahşap raf yapmalısınız.

Evinizi Güzelleştirmek İçin 17 Kendin Yap Fikirleri (7)

Evinizi Güzelleştirmek İçin 17 Kendin Yap Fikirleri (8)

4 adet sandık, çok hoş bir yeşil tonuna sahip yağlı boya ve sonuç aşağıdaki gibi bir terek.

Evinizi Güzelleştirmek İçin 17 Kendin Yap Fikirleri (9)

Bu bir klasik. Ahşap palet ile orta sehpa. Kendi evimde de bundan bir tane kullanıyorum. Çokta memnunum. Üzerini de şeffaf cam ile kapattım. Her an önünde oturdukça mutlu oluyorum. Sizde bir şeyler yapın. İyi ki yapmışım diyeceksiniz.

Evinizi Güzelleştirmek İçin 17 Kendin Yap Fikirleri (10)

Evinizi Güzelleştirmek İçin 17 Kendin Yap Fikirleri (11)

Ahşap paletlerle yapılabilecek şeylerin sınırı yok tabi ama biraz ilham almanızda yarar var.

Evinizi Güzelleştirmek İçin 17 Kendin Yap Fikirleri (12)

Metal su boruları ile dekorasyon çok moda. Raflar, dolaplar, masalar ve aydınlatmalar yapılıyor. Belki sizde evinize böyle metal boruları dahil edebilir, endüstriyel bir görünüm katabilirsiniz.

Evinizi Güzelleştirmek İçin 17 Kendin Yap Fikirleri (13)

Ahşap kasa ile yapılmış bir başka kendin yap fikirleri. Çok basit ve ucuza kendiniz için bir zigon ve bir sandık yapabilirsiniz. Evinize bambaşka bir hava katabilirsiniz.

Evinizi Güzelleştirmek İçin 17 Kendin Yap Fikirleri (14)

Evinizi Güzelleştirmek İçin 17 Kendin Yap Fikirleri (15)

Konu evinizi güzelleştirme olunca akan sular durur. Çünkü herkes evinin güzel olmasını ister. Tabi her şey imkanlar dahilinde ve olmazsa olmaz diye de bir şey yok. Bu sebepten olmayanı dert etmeden olmuşa bakıp olacakların güzel olmasını dilemek yeterlidir. Yukarıdaki örneklerde de gördüğünüz üzere evinizi güzelleştirmek için seçenekleriniz sonu yok. Yukarıdaki görsellerde yer alan dekorasyon fikirleri eğer ki sizin için yeterli değil ise sizler için daha düzinelerce konular, derlemeler ve fikirler hazırladım. Her biri için sayfaları kurcalamanız yeterlidir.

 

Yorum Yapabilirsin