Perşembe, Aralık 5, 2019
More
  Ana Sayfa Dekorasyon 9 Maddede Spor Ev Dekorasyonu Fikirleri - 20 Farklı Örnek İle

  9 Maddede Spor Ev Dekorasyonu Fikirleri – 20 Farklı Örnek İle

  Hayat tarzı olarak sportif bir yaşamı benimsemiş olanlar için hayati öneme sahip olan spor ev dekorasyonları rahatlığı ve dekorasyonu bir arada sunan dekorasyonlardır. Ergonomik ve işlevsel ev tasarımları ile spor dekorasyonları yapabilir, mobilyalar ile dekorasyonlarınızı daha sportif hale getirebilirsiniz. Sadeliğin ve minimalist yaşam tarzının ön planda olduğu spor dekorasyonları yaparken dikkat etmeniz gereken, özen göstermeniz gereken noktalar vardır.

  Spor ev dekorasyonu fikirleri olarak sıralayacağımız alternatif fikirleri değerlendirebilirsiniz. Ayrıca sade ve minimal denilince akla sportif dekorasyona alternatif olarak iskandinav tarzı dekorasyon fikirleri de gelmektedir. Geniş kapsamlı, bol örnek fotoğraflı bir iskandinav tarzı dekorasyon rehberi hazırladım. Bakmadan gitmeyin!

  Spor Ev Dekorasyonu İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

  1 ) Gereksiz kalabalıklardan kaçınarak dekorasyonlar yapmalısınız. Spor ev dekorasyonlarının en temel konusu sade tasarınlar yapılması, abartısız mobilyalar kullanılmasıdır.

  2 ) Evinizi dekore ederken spor tarzda bir dekorasyon yapabilmek için geometrik formlara sahip mobilyalar, aksesuarlar kullanmalısınız. İç mekan dizaynı yaparken renklerin hareketli ve canlı olmasına özen göstermelisiniz. Bu konuda evinize sportif özellik kazandıran perdeler ve puf koltuklar seçerken spor tarzı yansıtacak tasarımları tercih etmelisiniz. Perde seçiminde renk seçimleri spor tarzı için çok önemlidir.

  3 ) Spor renkler olan ve aynı zamanda zıt renkler oldukları için kullanıldıkları alana hareketlilik kazandıran siyah ve beyaz renkleri tercih etmelisiniz. Mobilyalarda ve dekorasyon renkleri olarak siyah ve beyaz ağırlıklı renkleri tercih ettiğinizde eviniz pozitif enerjisi ile herkesi büyüleyecektir.

  4 ) Antre ve koridor gibi alanlarda en az eşyayı kullanarak dekorasyon yapmak aynı zamanda spor tarz dekorasyonlar yapmanızı sağlayacaktır. Minimalist dekorasyonları diğer yaşam alanlarında da tercih edebilirsiniz.

  5 ) Mutfağınızda spor tarzı yansıtmak için mat renkleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca mat renkler ile birlikte mat renkleri ön plana çıkaracak zıt renler veya açık tonlara sahip renlerde tercih edebilirsiniz. Mutfağınızın ölçüleri ne olursa olsun bir mutfak adası tercih etmek mutfağınızın daha canlı daha hareketli olmasını sağlayacak spor tarzında bir mutfak dekorasyonu yapmanıza katkı sağlayacaktır.

  6 ) Spor tarzında bir banyo dekorasyonu yapmak istiyorsanız sade bir banyo dekorasyonu yapmalı, banyo içinde ideal bir aydınlatma tasarımı yapmalısınız. Banyo dolabı yerine duvar rafları tercih etmeli, duvar raflarının geometrik formlara sahip olmasına özen göstermelisiniz. Geometrik formlar bulundukları her alana sportif bir görünüm kazandıracağı gibi banyonuzun da klasik tasarımların dışında olmasını sağlayacaktır.

  7 ) Evinizde spor tasarımlar yapmak istiyorsanız gri tonlarını yoğun olarak kullanmalı ve gri tonlarına ek olarak canlı renkler tercih etmelisiniz. Gri tonlar, spor tarz dekorasyonların vaz geçilmezleridir. Bu nedenle renk seçimlerinde grinin yanında kullanacağınız renklere dikkat etmelisiniz.

  8 ) Salon dekorasyonlarının spor tarzında dekore edilmesi için kitaplıkların, tv ünitesi çevresinde yer alan alanların kare, dikdörtgen, yuvarlak formlarda olmasına özen gösterin. Salonda yer alan mobilyalarınızın abartısız olmasına, sade tasarımlara sahip olmasına, dekorasyonun minimalist özelliklere sahip olmasına özen göstermelisiniz.

  9 ) Genç odalarının spor tarzına sahip olması için gençlere özgü objelerin ve aksesuarların dekorasyonu içinde yer almasına özen göstermelisiniz. Müzik aletleri, spor objeleri, gezi posterleri gibi farklı aksesuarlar ile genç odalarını spor tarzda dekore edebilirsiniz.

  Spor tarz ev dekorasyonları yapmak için bu kriterlere dikkat ettiğinizde kusursuz ve harika işlere imza atabilirsiniz. Evinizin renklerinden, mobilyaların tasarımlarına kadar her detaya dikkat ettiğinizde eviniz spor tarz dekorasyon konusunda örnek bir ev olacaktır.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Sosyal Mecralarmız

  18,191BeğenenlerBeğen
  5,234TakipçilerTakip Et
  78,882TakipçilerTakip Et
  139TakipçilerTakip Et

  Son Yazılar

  Boru Raf Ayağı İle Duvar Rafı Nasıl Yapılır?

  Yanlış duymadınız! Metal boru raf ayağı...! Malum, bildiğiniz metal su boruları ile duvar rafları yapmak için bir kaç örnek fikir ve nasıl...

  Endüstriyel Boru Raf Ayakları İle Yapabileceğiniz Raf Örnekleri

  Onlara kimileri döküm demir boru, kimleri pik boru, su borusu ya da endüstriyel boru diye tarif ediyorlar. Hiç fark etmez ve şüphe...

  Metal Su Borusu İle Çalışma Masası Nasıl Yapılır?

  Evet yanlış duymadınız. Metal su borusu ile... Sizlerle pratik ve çok düşük maliyetlerde hem de çok uzun süre kullanabileceğiniz bir çalışma masası...

  Ağaç Kütüğü ve Kozalak İle Yılbaşı Dekorasyonu İçin Fikirler 2020

  Kısa bir süre önce yılbaşı dekorasyonu için kolaylıkla yapabileceğiniz kendin yap süs fikri paylaşmıştım. Şimdi de evlerinizde ve diğer bir çok mekanlarınız...

  Dilimlenmiş Ağaç Kütüğü Ve Mumlarla Yılbaşı Süsü Nasıl Yapılır? En Kolay Yılbaşı Süsü –...

  Yıl bitiyor ve yeni yıla sayılı zaman kaldı. Yeni yılı, yılbaşı gecesini kutlayanlardan iseniz, yılbaşını evlerde geçirenlerden iseniz, evlerinde ailenizle, sevdiklerinizle ya...

  2020 Yılı Ev Dekorasyonu Fikirleri – Benzersiz Dekor Önerileri

  Koca bir yılı daha geride bırakıyoruz. Bu sene Estetikev'in 5. senesi olduğu için her sene yayınladığım yıllık dekorasyon rehberini bu kez çok...