Salı, Ekim 22, 2019
  • Mağaza
Ana Sayfa Dekorasyon 9 Maddede Spor Ev Dekorasyonu Fikirleri - 20 Farklı Örnek İle

9 Maddede Spor Ev Dekorasyonu Fikirleri – 20 Farklı Örnek İle

Hayat tarzı olarak sportif bir yaşamı benimsemiş olanlar için hayati öneme sahip olan spor ev dekorasyonları rahatlığı ve dekorasyonu bir arada sunan dekorasyonlardır. Ergonomik ve işlevsel ev tasarımları ile spor dekorasyonları yapabilir, mobilyalar ile dekorasyonlarınızı daha sportif hale getirebilirsiniz. Sadeliğin ve minimalist yaşam tarzının ön planda olduğu spor dekorasyonları yaparken dikkat etmeniz gereken, özen göstermeniz gereken noktalar vardır.

Spor ev dekorasyonu fikirleri olarak sıralayacağımız alternatif fikirleri değerlendirebilirsiniz. Ayrıca sade ve minimal denilince akla sportif dekorasyona alternatif olarak iskandinav tarzı dekorasyon fikirleri de gelmektedir. Geniş kapsamlı, bol örnek fotoğraflı bir iskandinav tarzı dekorasyon rehberi hazırladım. Bakmadan gitmeyin!

Spor Ev Dekorasyonu İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

1 ) Gereksiz kalabalıklardan kaçınarak dekorasyonlar yapmalısınız. Spor ev dekorasyonlarının en temel konusu sade tasarınlar yapılması, abartısız mobilyalar kullanılmasıdır.

2 ) Evinizi dekore ederken spor tarzda bir dekorasyon yapabilmek için geometrik formlara sahip mobilyalar, aksesuarlar kullanmalısınız. İç mekan dizaynı yaparken renklerin hareketli ve canlı olmasına özen göstermelisiniz. Bu konuda evinize sportif özellik kazandıran perdeler ve puf koltuklar seçerken spor tarzı yansıtacak tasarımları tercih etmelisiniz. Perde seçiminde renk seçimleri spor tarzı için çok önemlidir.

3 ) Spor renkler olan ve aynı zamanda zıt renkler oldukları için kullanıldıkları alana hareketlilik kazandıran siyah ve beyaz renkleri tercih etmelisiniz. Mobilyalarda ve dekorasyon renkleri olarak siyah ve beyaz ağırlıklı renkleri tercih ettiğinizde eviniz pozitif enerjisi ile herkesi büyüleyecektir.

4 ) Antre ve koridor gibi alanlarda en az eşyayı kullanarak dekorasyon yapmak aynı zamanda spor tarz dekorasyonlar yapmanızı sağlayacaktır. Minimalist dekorasyonları diğer yaşam alanlarında da tercih edebilirsiniz.

5 ) Mutfağınızda spor tarzı yansıtmak için mat renkleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca mat renkler ile birlikte mat renkleri ön plana çıkaracak zıt renler veya açık tonlara sahip renlerde tercih edebilirsiniz. Mutfağınızın ölçüleri ne olursa olsun bir mutfak adası tercih etmek mutfağınızın daha canlı daha hareketli olmasını sağlayacak spor tarzında bir mutfak dekorasyonu yapmanıza katkı sağlayacaktır.

6 ) Spor tarzında bir banyo dekorasyonu yapmak istiyorsanız sade bir banyo dekorasyonu yapmalı, banyo içinde ideal bir aydınlatma tasarımı yapmalısınız. Banyo dolabı yerine duvar rafları tercih etmeli, duvar raflarının geometrik formlara sahip olmasına özen göstermelisiniz. Geometrik formlar bulundukları her alana sportif bir görünüm kazandıracağı gibi banyonuzun da klasik tasarımların dışında olmasını sağlayacaktır.

7 ) Evinizde spor tasarımlar yapmak istiyorsanız gri tonlarını yoğun olarak kullanmalı ve gri tonlarına ek olarak canlı renkler tercih etmelisiniz. Gri tonlar, spor tarz dekorasyonların vaz geçilmezleridir. Bu nedenle renk seçimlerinde grinin yanında kullanacağınız renklere dikkat etmelisiniz.

8 ) Salon dekorasyonlarının spor tarzında dekore edilmesi için kitaplıkların, tv ünitesi çevresinde yer alan alanların kare, dikdörtgen, yuvarlak formlarda olmasına özen gösterin. Salonda yer alan mobilyalarınızın abartısız olmasına, sade tasarımlara sahip olmasına, dekorasyonun minimalist özelliklere sahip olmasına özen göstermelisiniz.

9 ) Genç odalarının spor tarzına sahip olması için gençlere özgü objelerin ve aksesuarların dekorasyonu içinde yer almasına özen göstermelisiniz. Müzik aletleri, spor objeleri, gezi posterleri gibi farklı aksesuarlar ile genç odalarını spor tarzda dekore edebilirsiniz.

Spor tarz ev dekorasyonları yapmak için bu kriterlere dikkat ettiğinizde kusursuz ve harika işlere imza atabilirsiniz. Evinizin renklerinden, mobilyaların tasarımlarına kadar her detaya dikkat ettiğinizde eviniz spor tarz dekorasyon konusunda örnek bir ev olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Mecralarmız

18,236BeğenenlerBeğen
3,100TakipçilerTakip Et
62,456TakipçilerTakip Et
148TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

Romantik Evli Çiftler İçin Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak odaları her zaman evin en özel odalarıdır. Bu nedenle yatak odası dekorasyonlarında diğer yaşam alanlarına göre daha özenli ve daha titiz...

İstanbul’da Gezip Alış Veriş Yapabileceğin Mobilyacılar Siteleri

İstanbul, her anlamda özel ve tarihi bir şehirdir. Bu nedenle İstanbul'u gezmek veya amacınıza uygun olacak şekilde bir güzergah belirlemek hem zamanı...

Ahşap Paletten Dekorasyon Nasıl Yapılır ?

Ahşap paletler günümüzde her alanda kullanılan ve yeni nesil dekorasyon fikirlerinin temelini oluşturan unsurlar haline gelmiş durumda. Paletler kolay demonte hale getirilebildiği...

5 Adımda Küçük Oturma Odası Dekorasyonu Fikirleri ve Örnekleri

Hepimiz evlerimizi dekore ederken en güzeli, en özeli yapmak için çaba harcar, emek veririz. Evlerimizi dekore ederken veya dekorasyon planı oluştururken önümüze...

İkea Duvar Aksesuarları Nelerdir?

Ev dekorasyonlarında yer alan ve evi güzelleştiren unsurlar olan aksesuarlar her dekorasyon fikrine her kültüre göre farklılık gösterir. Salonlarda daha fazla kullanılan...

6 Başlıkta Evlerde Sonbahar Dekorasyonu Fikirleri 2019

Yaz mevsimini bitirmiş ve sonbahar mevsimine girmiş bulunmaktayız. Yaz aylarının sıcaklığını, enerjisini ve bunların getirisi olan her türlü aktiviteleri bırakıp, soğuk ve...