Dekorasyon

Takip Edilmesi Gereken Ev Dekorasyon Dergileri

ev dekorasyon dergileri
hazırlayan Estetik Ev

Dekorasyon fikirleri edinmek için artık internet var. Muhtemele diğer her türlü gerekli gereksiz bilgileri edinebilmek için internet var. Lakin istisnalar haricinde internet ortamında olmayan şey ise kaliteli içerik, yararlı bilgi ve çözüm odaklı yayınlardır. Malesef ki internette yer alan istinalar haricinde, gereksiz bilgi yığını giderek artmaktadır. Bu artış ise istisna olan kaliteli içeriği bir nevi kara delik gibi daha içine çekip kaybettirmektedir.  Hal böyle olunca, bilgi edinme ihtiyacı olan kimseler için en iyi seçenek basılı yayınlar oluyor. Bu minvalde bende ihtiyacı olan siz amatör ya da profesyonel dekoratörler için bir derleme yapma ihtiyacı oluştu. Hasıl olan bu ihtiyaçtan yola çıkarak sizler için takip edilmesi gereken ev dekorasyon dergileri adında naçizane fikir vermek baabında bir derleme hazırladım. 

İster evinizi dekore edin, ister ofisinizi dekore edin. Hiç fark etmez! Dekorasyon işi tamamen insanın hayal gücü ile sınırlıdır. İnsan içinde bulunduğu her türlü yaşam mahalini evirip çevirip bir düzene koymak ister. Doğası gereğidir!

Düşünün güzel gözüksün diye mağaralara resim çizdiler!

Hal böyle olunca yaşam mahallerini dekore etme ihtiyacından doğan bir takım ihtiyaçlar ortaya çıkar. Nedir onlar? Öncelikle nasıl dekore edilecek? Hangi tarzda dekorasyon uygulanacak? Tarzı belirledikten sonra hangi mobilyalar ve diğer objeler nereden satın alınacak? Nerede ucuz, nerede pahalı? Hangisi kaliteli hangisi kullanışlı gibi bir sürü soru ve dahi sorular silsilesi uzayıp gidecek. Bu sorular sorulacak ama işin zor kısmı sorulan sorulan cevaplarını verebilmektir. Bu minvalde de işte bahsettiğim ev dekorasyon dergileri imdada yetişmektedir. 

İçlerinde hemen her türlü dekorasyon sorusuna dekorasyon fikirleri bulabileceğin güzel kaynaklardır. Bazıları her ay yayınlanırken bazıları 3 ayda bir içinde bulunduğu mevsimin konseptine uygun fikirler, tüyolar, ipuçları ve benim özellikle beğendiğim kısım alışveriş listelerine yer verilmektedir. Ayrıca içinde bulunan görseller hem yüksek kalite olup hem de ilham alabileceğiniz türden ev dekorasyon fikirleri barındırmaktadır.

Ev Dekorasyon Dergileri Listesi

Bu kadar pazarlama yeter bence! Listede yer verdiğim markalarla hiç bir alakam olmadığının garantisini veririm. Her hangi bir reklam anlaşması malesef yapmadığımı da üzülerek belirtirim. Ha olsa güzel olurdu ama yok! Tamamen amme hizmetidir yani…

Elle Decorations

Marka önerileri ve dekorasyon fikirleri veren uzman görüş ve tasarımcı önerileri alabileceğiniz dergi 3 ayda bir çıkmaktadır. Web sitesi için tıklayın.

Evmanya

Dergi E-dergi olarak çıkmaktadır ve tamamen ücretsizdir. Yüzlerce marka önerileri dekorasyon fikirleri bulunduran derginin, derginin ötesinde bir e-ticaret sistemi bulunmaktadır. Bir çok farklı dekorasyon markasını bir araya getirerek online satış yapmaktadır. Web sitesi  için tıklayın.

Alldecor

Modern yaşam sloganıyla yayınlanan dergi, ev dekorasyonu mimari tasarım ve sanat ve ilginç bir şekilde gastronomi hakkında yayınlar yapmaktadır. Web sitesi için tıklayın.

Homeshowroom

Ücretsiz olarak siz dekorasyon tutkanları için yayınlana e-dergidir. Türkiye’nin en kapsamlısı olduklarını iddia etmektedirler. Bunun kriteri nedir bilemiyorum ama dolu dolu oldukları ve profesyonel oldukları aşikar. Web sitesi için tıklayın.

Homify

Homify bir çok ülkede varlığını sürdüren ve dekorasyon işlerini profesyonel olarak yürüten markayı bir araya getirip, yaptıkları çalışmaları sunmalarına olanak tanıyan, bir nevi dekorasyon işi için marka sosyal platformu da diyebileceğimiz bir oluşumdur. Özellikle online olarak en yoğun bilgiye ulaşabileceğiniz bir projedir.  Ayrıca akıllı telefonlarla uyumlu uygulamaları da bulunmaktadır. Gerek ilham alabileceğiniz gerekse aklınızdaki dekorasyon veya tadilat işini yaptırabilecek bir profesyonel bulabileceğiniz bir sitedir. Web sitesi için tıklayın.

Marie Claire Maison

Dekorasyon fikirlerinden yaşam stillerine, kültür – sanat konularından hayatın her anında var olan hemen her türlü mevzu hakkında yayınları bizimle paylaşan ultra profesyonel bir dergidir. Online sitesi de var lakin her ay yayınlanan dergilerinden biri alsanız ve bugün okumaya başlasanız ancak bir sonraki sayısının yayınlamasına yakın bitirebileceğiniz türden kalınlıkta ve dolulukta olduğu için pekte web sitesi ile işiniz olmayacaktır. Web sitesi için tıklayın.

HomeArt

Özellikle dekorasyon konusuna yoğunlaşmış bir dergidir. Ayrıca bir web sitesi türkçe olarak yoktur. Lakin özellikle Türkiye şartlarına ve dekorasyon piyasasına uygun şekilde yayınlar yapmaktadır. Hatta öyle ki dergilerinde yayınlanan hemen her bir ürün, eşya ve obje Türkiye’de bulunup satılmaktadır. Yani buradan şunu çıkarabiliriz. Ev dekorasyon dergileri listesi arasından yabancı yayınlar içinde açık ara en iyi dergidir. Kendisine ait bir web sitesi olmadığı için paylaşamıyorum ama “homeart dergi” araması yaparak bulabilirsiniz kolaylıkla…

 Instyle Home

Ünlülerin evleri nasıldır hepimiz merak etmişizdir. Kimse inkar edemez ki dekorasyon modasını, fikirlerini takip edipte hangi ünlünün evi nasıl acaba diye merak etmemiş olsun! E her bir ünlünün evini internette arayıp bulamayacağımıza ve tabi gidemeyeceğimize göre bu dergi tam olarak bu derde şifa olmaktadır. Ünlülerin evlerini magazin tadında bize sunan dekorasyon dergisidir. Web sitesi için tıklayın.

House Beatiful

Dekorasyonda ayrıntı ve zevkin 100 yıllık simgesi House Beautiful, modern kent insanına eviyle ilgili çözümler ve öneriler sunuyor. Her ay Amerika’dan Türkiye’ye farklı tarz ve dokunuşlarda evlere yer veren dergide, mobilya ve aksesuarlarla ilgili pek çok seçenek, ipucu ve adres bulunuyor. Parti organizasyonları, içki kültürüne ilişkin özel bilgiler, bitkiler hakkında merak ettikleriniz ve yaşam alanınıza yaratıcılığınızı taşıyacağınız el yapımı sayfalarıyla size yepyeni öneriler sunuyor.

Ev dekorasyonu fikirleri için yayınlanan dergilerin hangileri olduğuna dair derlemenin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bu yazının ikinci bölümünde ise en iyi dekorasyon blogları derlemesi hazırlayacağım. Hani olur ya sizin ya da bildiğiniz ve burada yayınlanmasını, adının geçmesini istediğiniz bir dekorasyon blogu vardır. Çekinmeden yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz ve en iyi dekorasyon blogları derlemesinde yer alabilirsiniz. 

Son olarak o kadar milletin, el alemin dergilerini pazarladık. Lakin bizim Estetikev’inde bunlardan aşağı kalır yanı yok. Konu ev dekorasyonu ise bize bakmadan evinizi dekore etmeyin. Hatta dekorasyon rehberi olarak hazırladığım serinin tüm bölümlerini incelemenizi öneririm. 

ev dekorasyon dergileri

Yorum Yapabilirsin