Cumartesi, Eylül 21, 2019
Ana Sayfa Dekorasyon Galeri Duvarları İçin Çerçeveleyecek 9 Farklı Maliyetsiz Obje

Galeri Duvarları İçin Çerçeveleyecek 9 Farklı Maliyetsiz Obje

Evet galeri duvarları çok moda. Eskiden de duvarlara resim, poster, tablo, fotoğraf vesaire asıyorduk ve hatta bir kaçını yan yana da asıyorduk ama artık galeri duvarları konusu için konseptler geliştiriliyor. Tarzlar, üsluplar, stiller belirleniyor. Resim yanına fotoğraf, fotoğraf yanına ahşap harfler, semboller, dekoratif objeler de asarak bir kompozisyon oluşturuluyor. Galeri duvarları için fazlasıyla uygulanan çok farklı stiller var ama sizler için en temel ve yaygın, kullanışlı ve dekoratif olanlarını, diğerlerinin arasından seçip sizler için en sade şekilde anlatmaya çalıştım. Tabı burada değil. Aşağıda bulabilirsiniz.

Bu yazıda ise sizler için ve tabi galeri duvarları için sadece resim, poster vesaire şeylerin asılmadığının ispatını yapacağım. Nasıl mı? Hemen anlatayım. Hem göstereyim, hem anlatayım…

Galeri Duvarları İçin Hemen Uygulayabileceğiniz Maliyetsiz Objeler

Belki kendinize ait, belki yakınınızdan kalan bir koleksiyon olabilir ama muhtemel illaki vardır. Mendil koleksiyonu, üzerinde barındırdığı desenleri, renkleri ile  galeri duvarlarına dahil edebileceğiniz en güzel objelerden biridir. Ayrıca hafifliği ve inceliği ile çerçeveleyebileceğiniz güzel bir objedir.

Belki uzaklardaki bir sevdiğinizden aldığınız mektup sayfasını çerçeveleyebilir, duvarınıza asabilir, galerinizin en güzel köşesine dahil edebilirsiniz. Çünkü kim bilir ne de güzel şeyler yazıyordur o mektupta!

Bu özellikle kitap kurtları için güzel bir fikirdir. Defalarca okuduğunuz, okudukça daha çok beğendiğiniz, etkisinden kurtulamadığınız ve hatta hayatınıza yön verdiğiniz favori kitapların kapaklarını çerçeveleyebilirsiniz. Gördükçe okuduğunuz kitabın içeriğini size hatırlatacaktır.

Bu fikir ise özellikle müzik tutkunları için güzel bir fikirdir. Hayatınızda yer tutan, dinlemekten hiç sıkılmadığınız ve dinledikçe daha çok sevdiğiniz, sizin için özel olan ve bir anısı olan ve dinledikçe bir şeyleri hatırlatan favori albümlerinize ait CD kapakları bir araya getirip güzel bir kolaj hazırlayabilirsiniz.

Para koleksiyonunuz varsa içinden en çok beğendiğinizi ya da hepsini çerçeveleyebilir, galeri duvarınıza sahil edebilirsiniz.

Bir başka basit ve dekoratif fikir ise duvar kağıdını dilediğiniz ölçülerde kesip çerçeve içine alabilirsiniz. Muhtemel poster olarak almak isteseniz daha pahalıya gelecektir.

Ve tabi ki pul ve kartpostal koleksiyonları da çok güzel çerçevelenip galeri duvarlarına dahil edilebilir. Bu fikri de bir düşünün derim! Yani böyle bir koleksiyonunuz yoksa dahi eskicilerden veya antikacılardan özellikle pul koleksiyonları temin edebilirsiniz.

Tıpkı yukarıda verdiğim mendil örneği gibi eşarp, şal, örtü tarzından renkli, desenli parçaları da çerçeve içine alabilir duvarlarınızda asabilirsiniz.

Son örnekte ise farklı parçaların bir araya getirilmesi ile oluşturulmuş bir galeri duvarı görseline yer verdim. Burada da belki bir dergiden belki bir ansiklopediden yahut bir kitap, gazete gibi basılı yayınlarda yer alan ve beğendiğiniz ilgi duyduğunuz bir sayfayı kesip alıp çerçeve içine alabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi galeri duvarı oluşturmanın sınırı, sonu, dibi yok ve tamamen hayal gücünüzle alakalıdır. Dışarıdan hazır poster, resim, fotoğraf alabileceğiniz gibi, kendinizde resimler yapabilir, fotoğraflar çekip asabilirsiniz ve hatta yukarıdaki gibi belki sandığınızda belki kitabınızda ya da posta kutunuzda yer alan bir obje ile de galeri duvarı oluşturabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Mecralarmız

18,282BeğenenlerBeğen
3,083TakipçilerTakip Et
59,592TakipçilerTakip Et
15TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

İder Mobilya’nın Göz Kamaştıran Salon Takımı Modelleri İle Tarzınızı Yansıtın!

Ev içinde ailece vakit geçirilen ve misafirlerin ağırlandığı mekân genellikle salon oluyor. Sizin için bu kadar önemli bir sosyalleşme alanı olan salon dekorasyonunda ise...

Mutfak Tezgahı Çeşitleri Nelerdir? Nasıl Seçilir? Nelere Dikkat Edilir?

Özellikle ev hanımlarının hayatlarının belki de yarısının geçtiği mahal tartışmasız mutfak olmaktadır. Mutfaklarında olmazsa olmazı mutfak tezgahıdır. Mutfak...

Çocuk Nevresim Takımı Seçmenin Huzurla Bir İlgisi Var!

Çocukların fiziksel ve ruhsal gelişiminde düzenli uykunun önemi yadsınamaz. Peki, ya uyku kalitesi? İşte bu noktada, en gelişmiş teknolojilerle üretilen, doğal, sağlıklı ve birbirinden güzel...

Evlerde Keyif Köşesi Hazırlama

İnsanlar ömürlerinin en güzel zamanlarını ve en uzun zamanlarını evlerinde geçirmektedirler. Bu sebep ile evi ve eşi ile ilgili bir sorunu bulunmayan kişiler sürekli evlerine...

Oturma Odası Dekorasyonunu Yenilemek İsteyenlere Özel Püf Noktaları

Akşamları ailece toplandığınız, bazen hep birlikte film izlediğiniz, bazen bol kahkahalı sohbetler ettiğiniz, en önemlisi de evinizdeki huzuru derinlemesine hissettiğiniz başlıca yer şüphesiz oturma...

Çocuk Odası Düzenlerken Yapılan Hatalar

Çocuk odaları, bir evin belki de en çok önemsenmesi gereken yerleri arasında yer alır. Hal böyle olunca üzerinde uzunca bir süre düşünmek ve bu...