Genel

Yeni Yıl Mum Aranjmanları

yeni yıl mum aranjmanları

Yılbaşı tüm dünya için önemlidir. İnsanlar yeni bir yılı kutlarken ağaçlar süsler, büyük yemek organizasyonları düzenler ve evlerini şık gösterecek yeni yıl mum aranjmanlarını kullanırlar. Yılbaşıyla özdeşleşmiş kırmızı, yeşil ve beyaz renkli mumlar sofralar, sehpalar, ağaç köşeleri gibi birçok farklı alanda ortama ahenk katmalarından dolayı tercih edilirler.

Ortamın Havasını Mumlarla Nasıl Değiştiririz

Aslında bu oldukça kolaydır. Küçük ayrıntılara dikkat etmek bir ortamın havasını bambaşka bir hale büründürebilir. Yeni yılın getirdiği mutluluk ve eski kabuktan sıyrılma hisleri hepimizde vardır. Mumlar işte bu hislerimize tercüme olurlar. Beyaz ufak bir detayla süslenmiş bir mum düşünelim bir yemekte yaydığı o hoş havayla hemen dikkat çeker. O mumu yaktığımızda sanki bambaşka bir yerde gibi hissederiz. Aldığınız yeni yıl mum aranjmanına uygun mumları misafirlerinizle oturduğunuz yerin yakınında bir sehpaya konumlandırıp yakarak veya tek başınıza yılbaşını kutlarken ışıkları kapattığınızda verdiği o sıcaklıkla sizi yalnız hissettirmez.

Yeni Yılın Mum Süslemesi

Yeni yıl deyince hiç şüphesiz ki aklımıza beyaz, kırmızı ve yeşil renkleri gelir. Beyaz mumları süsleyen kırmızı ve yeşil detaylar beyaz muma asillik katar. Öyle ki klasik düz renk dikkat çekmeyen bir mum olmaktan çıkıp kendine has havası olan göz alan bir mum olur. Bu detayları görmek için çabalamanıza gerek kalmaz çünkü her zaman kendilerini fark ettirirler.

yeni yıl mum aranjmanları
yeni yıl mum aranjmanları

Farklılık Katan Mumlar

Yeni yıla girerken evinize veya arkadaşlarınıza hediye edip onları mutlu edebileceğiniz en güzel şeylerden biri mumdur.

Bu mumların farklı aranjmanlarına birlikte bakalım;

  • Kış mevsimli mum dekorları.
  • Kütük dilim ve ağaç dalları arasında mum seti.
  • Kütük dilim blok mumlu yılbaşı dekoru.
  • Cam bardak mumlu, yılbaşı aranjmanları.
  • Hasır ipli yılbaşı mumları.
  • Blok yılbaşı mumları aranjmanları.

Bu çeşit çeşit mumlar herkesin dikkatini ve beğenisini çeker. Ayrıca günümüzde sadelik daha göz dolduran bir şey haline gelmiştir. Özellikle bu farklı mum çeşitleri işin içine girince ayrıntılar sadeliğin verdiği asilliği bozmadan daha bir güzel oluyor.

Yeni Yılınızı Özelleştirin

Her evin bir düzeni ve o evde yaşayanlar için alışılmış görüntüsü vardır. Bu alışılmış görüntünün dışına çıkmak için en uygun zamanlardan biri yeni yıldır. Bunun içinde evimizi küçük aranjmanlarla süslemek gibisi yoktur. Küçük bir detay olarak gördüğümüz ama ortamın havasını değiştiren mumlar özellikle bu konuda en sık tercih edilen aranjmandır.

Yılbaşı Mumunuz

En güzel anları süsleyen mumlar her daim yılbaşının özel süsleridir. Birçok ortama uyum sağlayabilen mumlarda bu sene özellikle kütük dilimler üstünde mumların aranjmanları göz büyüleyecek güzelliktedir. Mumların etrafını süsleyen küçük çalılar ve mumun üstünde durduğu küçük dilim kütükler insanın içini ferahlatan estetik bir şölen sunuyor.

Bir çoğumuz özel anlarımızda böyle harika süslemelere sahip mumlar istemez miyiz zaten. İçimizi sıcacık eden ortamları sağlayan bu mumlar her romantik sofrada ve güzel sohbetlerin o harika havasını yaratmada birebirdirler. Elinizde bir kupa kahve ve küçük kütük dilimleri üstünde farklı aranjmanlara sahip mumlarla yeni yıla girdiğinizi hayal edin ne kadar güzel öyle değil mi?

Yeni yılın ne getireceği bilinmez fakat hep mutluluk, sağlık ve huzur isteriz. Her insanın hakkı olan şeyler. Bu yeni yıl dilekleri hep bizle birliktedir. Aynı yeni yılı kutlamak için olan farklı hislere sahip mumlar gibi. Her daim bu mumlara sahibiz fakat yeni yıl bu mumlar için keşif edilmenin farklı bir zamanıdır.

Bir yanıt yazın