Aşağıda okuyacağınız metinde sitemizi kullanarak alışveriş yapmış kişilerin geri iade ve geri ödeme konusundaki hakları ve yapmaları gerekenler yazmaktadır.

Aşağıda yer alan bilgiler Satıcı (Estetikev olarak anılmaktadır) ile Alıcı (Estetikev sitesi üzerinden alışveriş yapmış kimse) arasında olup, sözleşme olarak kabul edilecek ve her türlü geri iade ve ödeme işlemleri aşağıdaki sözleşmeye göre yapılacaktır.

Estetikev’i kullanarak alışveriş yapmış her türlü kişiler için geçerlidir. Buradaki her türlü bilginin zaman içinde değiştirme, güncelleme veya iptal etme hakkı Estetikev’de olup, bu hakkını saklı tutar. Lütfen sitemizde alışverişe başlamadan önce geri iade ve geri ödeme şartlarını dikkatlice okuyunuz.

Geri İade Politikası

Kargo yetkilisinin teslimi esnasında, teslim alınan ürünün paketi açılmalı ve kontrol edilmelidir. Üründeki her türlü kusur (varsa) kargo yetkilisine tutanak tutturularak ürün teslim alınmamalıdır. Ürünü kusurlu olarak gelip, tespitini kargo yetkilisi önünde yapmış her kimsenin ürünü geri iadesi şartsız ve koşulsuz şekilde yapılacaktır.

Ürün kargo yetkilisinin olmadığı bir ortamda, teslimden sonra açılmış ve hasarı olduğu tespit edilmiş ise sorunlu olarak ürüne ait fotoğrafları iletişim sayfamızdaki formu kullanarak tarafımıza iletiniz. Değerlendirme sonucunda ürünün bir başka benzeri ile değişimi yapılmaktadır.

Ayrıca tüketici hakları gereği Alıcı’nın 7gün içinde cayma hakkı bulunmaktadır ve bu süre zarfından koşulsuz şekilde cayma hakkınız kullanabilir. Cayma hakkınız kullanmak isteyen her bir Alıcı’nın öncelikle bizimle iletişime geçmesi gerekmektedir. Sitemizden satın alınmış ve cayma hakkı kullanarak geri gönderilecek her bir ürünün geri gönderme kargosuna ait ücret Alıcı tarafından karşılanacaktır.

Geri Ödeme Politikası

Kusurlu, hasarlı ve sorunlu olarak kargo yetkilisi önünde tespit edilmiş her türlü ürüne ait tutanak tutulmuş olması gerekmektedir. İş bu tutanak ile Alıcı’nın yapmış olduğu ödeme miktarının %100’ü kullanmış olduğu ödeme kanalı ile geri ödemesi gerçekleştirilir.

Kargo yetkilisinin tesliminden sonra tespit edilmiş ve kargo yetkilisi tarafından tutanak tutulmamış ürün için geri ödeme yapılmayacaktır. Ancak kusurlu, hasarlı ve sorunlu ürüne ait değişim yapılabilmektedir. Değişim sürecindeki kargo ücreti Satıcı’ya aittir.

Ayrıca tüketici hakları gereği cayma hakkını kullanmış olan Alıcı’ya geri para ödemesi ancak ürünün Satıcı’ya geri iadesi gerçekleştikten sonra yapılacaktır.

Alışveriş yapacak ya da yapmış olan her kimseler yukarıdaki geri iade ve geri ödeme politikalarını kabul ettiği varsayılır.