UYARI : İlgili yasa gereği lütfen aşağıdaki sözleşme metnimizi 12 punto ve koyu fontta print ederek okuyunuz. Ayrıca; internet sitemize üye olan ve alış veriş yapan her müşteri, tarafımızdan düzenlenmiş olan aşağıdaki satış sözleşmemizin tüm maddelerini başka bir ihbara gerek kalmadan okumuş ve kabul etmiş sayılır!


İşbu sözleşme 13.06.2003 tarih ve 25137 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik gereği internet üzerinden gerçekleştiren satışlar için sözleşme yapılması zorunluluğuna istinaden düzenlenmiş olup, maddeler halinde aşağıdaki gibidir.


MADDE 1 – KONU


İşbu sözleşmenin konusu, SATICI’nın, ALICI’ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.


MADDE 2.1 – SATICI BILGILERI


Ünvan: KEREM SINIRTEKİN (Bundan sonra “Estetikev” olarak anılacaktır)
Adres : EVLİYA ÇELEBİ MAH. SADİ KONURALP CAD. IKSV VAKFI NO: 5 İÇ KAPI NO: 2 BEYOĞLU/ İSTANBUL
Telefon : 05392087959
E-mail : bilgi@estetikev.net


MADDE 2.2 – ALICI BILGILERI


Müşteri olarak https://estetikev.net ve alışveriş sitelerine üye olan kişi.
Üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.


MADDE 3 – SÖZLESME KONUSU ÜRÜN BILGILERI


Malın / Ürünün / Hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi, satış bedeli, ödeme sekli, siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır

MADDE 4 – GENEL HÜKÜMLER


4.1 – ALICI, Madde 3’te belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme sekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
4.2 – Sözleşme konusu ürün veya ürünler, yasal 30 günlük süreyi asmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI’nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Bu süre ALICI’ya daha önce bildirilmek kaydıyla en fazla 10 gün daha uzatılabilir.
4.3 – Sözleşme konusu ürün, ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kurulusun teslimatı kabul etmemesinden Marcasorumlu tutulamaz.
4.4 Estetikev, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.
4.5 – Sözleşme konusu ürünün teslimatı için iş bu sözleşmenin imzalı nüshasının Estetikev’e ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI’nin tercih ettiği ödeme sekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Estetikev ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
4.6– Ürünün tesliminden sonra ALICI’ya ait kredi kartının ALICI’nin kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kurulusun ürün bedelini Estetikev’e ödememesi halinde, ALICI’nin kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde Estetikev’e gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI’ya aittir.
4.7– Estetikev mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI’nin siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir.
4.8– İşbu sözleşme, ALICI tarafından üye olma işlemi sırasında onaylandığı andan itibaren sonra geçerlilik kazanır.


MADDE 5 – CAYMA HAKKI


ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren (7) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkinin kullanılması için bu süre içinde Estetikev’e e-mail veya telefon ile bildirimde bulunulması, gönderim adresinin teyit edilmesi ve ürünün ilgili madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI’ya teslim edilen ürünün Estetikev’e gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslinin iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI’ya iade edilir. Fatura asli gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakki nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır.
Ayrıca, tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkini kullanamaz.
Ödemenin kredi kartı veya benzeri bir ödeme kartı ile yapılması halinde tüketici, kartın kendi rızası dışında ve hukuka aykırı biçimde kullanıldığı gerekçesiyle ödeme işleminin iptal edilmesini talep edebilir. Bu halde, kartı çıkaran kuruluş itirazın kendisine bildirilmesinden itibaren 10 gün içinde ödeme tutarını tüketiciye iade eder.
İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Estetikev’in yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.
Siparişin sonuçlanması durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır

SİPARİŞ VE TESLİMAT
ÖDEME SEÇENEKLERİMİZ

Siparişlerinizin ödemesini kredi kartı veya banka havalesi yoluyla yapabilirsiniz. Kredi kartı ile alışverişlerinizi güvenle yapabilmeniz için kredi kartı bilgileriniz 128 bit SSL kullanılarak şifrelenmektedir. SSL bağlantısının aktif olduğunu, sipariş işlemleri sırasında kart bilgilerinizi girdiğiniz sayfamıza geçtiğinizde, tarayıcınızın adres çubuğunun hemen yanında görüntülenecek olan kilit simgesinden anlayabilirsiniz.

HAVELE/EFT ÖDEME SEÇENEKLERİMİZ

İsterseniz siparişinize ait ödemenizi banka havalesi yoluyla da yapabilirsiniz. Sipariş işlemlerinizi havale seçeneğini tercih ederek tamamladıktan sonra, belirtilen hesap numaralarımıza göndermeniz yeterlidir. Banka bilgileri sayfamızdan hesap numaralarımızı öğrenebilirsiniz.
Siparişi takip eden maksimum 10 iş günü içerisinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilmektedir.

TESLİMAT BİLGİLERİ

Stoklu Ürünler İçin

Kredi kartıyla yapılan ödemelerde, ilgili bankanın onayı ve güvenlik birimimizin kontrolünü takip eden ortalama 3 iş günü içerisinde, havale ile yapılan ödemelerde ise ödemenin hesabımıza geçmesini takip eden ortalama 3 iş günü içerisinde siparişiniz kargoya verilir. Herhangi bir sorunuz ya da sorununuz olduğunda lütfen iletişim adreslerimizden irtibata geçiniz.

Stoklu Olmayan Ürün Satışı

Sitemizde yer alan stok dışı ürünlerin temin edilmesi için iletişime geçerek bilgi alınabilir. Kişiye özel tasarım ve üretim yapılacak her türlü malın fiyat, teslim süresi, nakliye ve İstanbul içi kurulum için ayrıca bilgiyi iletişim sayfamızdaki form, e-mail ya da telefon ile tarafımıza ulaşarak edinebilirsiniz. Detaylı bilgiler için sıkça sorulan sorular sayfamızı inceleyiniz.

SİPARİŞİM İPTAL OLDUĞUNDA NE OLUR?

NAKİT ödemelerde, havale ile paranız size geri gönderilir.
EFT ve HAVALE ile yapmış olduğunuz ödemelerde ise yine havale ile ücret iadesi hesabınıza yapılır.
KREDİ KARTI ile yapılan ödemelerde, kredi kartınıza iade işlemi gerçekleştirilmektedir.
İade işlemleri maksimum 7 iş günü içinde yapılır.