Kendin Yap Fikirleri

Duvar Dekorasyon Fikirleri Kendin Yap (DIY)

Duvar Dekorasyon Fikirleri Kendin Yap (DIY)

Duvar dekorasyon fikirleri kendin yap konusu bağlamında, mekanlarını dekore etmeyi arzulayan kişiler için hem ekonomik, hem de estetik pek çok seçenek bulunmaktadır. Her zaman için yaşama alanlarının en önemli unsurlarından bir olan duvarların estetik olarak güzel olması, bütün mekanın havasının da iyi olmasını sağlayan en önemli etkenlerden olmaktadır. Farklı ve ucuz olan bu fikirler sayesinde, ortamların daha iyi gözükmesi ve yaşama alanlarında daha iyi vakit geçirilmesi sağlanabilmektedir.

Duvar Dekorasyon Fikirleri Kendin Yap (DIY)
Duvar Dekorasyon Fikirleri Kendin Yap (DIY)

Duvar Dekorasyon Fikirleri Kendin Yap (DIY) Nelerdir?

Birbirinden şık ve güzel bu duvar dekorasyon fikirleri sırasıyla şu şekilde sıralanmaktadır;

1 – Duvarları Tabak Koleksiyonları ile Süslemek

Duvar dekorasyonlarında özellikle son yıllarda duvarların tabaklarla süslenmesi trend haline gelmiş bulunmaktadır. Bu uygulama için evde bulunan ve kırılma sebebiyle takımı bozulan tabakların kullanılması mümkün olduğu gibi arzuya göre seçilen tabaklarda kullanılabilmektedir. Bu tabakları duvara göz zevkine hitap edecek şekilde monte etmek yeterli olmaktadır. Yine isteğe bağlı olarak bu tabakları boyamak suretiyle duvarlarda sergilemekte, gayet hoş görüntülerin elde edilmesini sağlamaktadır.

2 – Duvarlarda Kurutulmuş ya da Canlı Bitkiler Kullanmak

Duvarları kurutulmuş ya da canlı bitkiler ile süslemek hem zevkli, hem de görünüm olarak çok hoş kombinasyonların oluşmasına katkıda bulunmaktadır. Aynı zamanda dekor amaçlı olarak bitkilerin kullanımı doğanın verdiği huzuru hissetmeye de yardımcı olmaktadır. Beyaza boyanmış olan duvarlarda yapılan bitkilerle oluşturulmuş dekorasyonlar daha iyi sonuçlar vermekte olup, canlı bitkilerin bakımı zor gelenler için bu dekorasyonda kurutulmuş bitkilerin kullanımı da iyi bir seçenek olmaktadır. Üstelik kurutulmuş bitkilerle yapılan dekorların bakımı daha pratik ve kolay olmaktadır.

3 – Duvar dekorasyonlarında Raf Sistemleri Kullanmak

Duvar dekorasyon fikirleri kendin yap dahilinde duvarlarda raf sistemlerinin kullanılması her zaman için ev ya da işyerlerinin dekorasyonlarında en şık ve kullanışlı seçimlerinden biri olmaktadır. Duvarlarda oluşturulan raf sistemleri birçok dekoratif parçanın ve aynı zamanda kitaplar ya da saksı çiçeklerinin sergilenmesini sağlamaktadır. Sitemizde sizlerin beğenisine sunduğumuz duvar raf sistemleri sizlere bu konuda yardımcı olacaktır. Sitemizde bulunan hazır olan duvar raflarımızın yanı sıra, kendin yap raf sistemleri sayesinde istediğiniz ebatlarda ve modelde rafları elde etmeniz her zaman mümkün olmaktadır.

Duvar dekorasyonu fikirleri
Duvar dekorasyonu fikirleri

4 – Duvarları Her Modelden Şapkalarla Süslemek

Duvarları her modelden şapkalarla süslemek ortamlarda çok hoş ve samimi bir havanın elde edilmesine yardımcı olmaktadır. Bu bağlamda satın alınan ya da evde bulunan şapka modelleri ile eğlenceli duvar dekorasyonları yapılabilmektedir.

5 – Duvar Dekorasyonlarında Sepet Kullanmak

Duvar dekorasyonu uygulamalarında her ebattan ve renkten sepetlerin kullanımı da güzel görüntülerin elde edilmesini sağlamaktadır. Özellikle hasır sepet ve hasır nihalelerle bu duvar dekorasyonu kolaylıkla ve gayet ekonomik fiyatlarla oluşturulabilmektedir.

6 – Duvarları Haritalarla Süslemek

Duvar dekorasyonlarında büyük boy haritalar kullanmak ortamlarda sıcak bir havanın oluşmasını sağladığı gibi gayet estetik görünümlerin elde edilmesine de yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda büyük boy harita yerine, bir kaç parçadan oluşan küçük haritalarla da bu duvar dekorasyonu yapılabilmektedir.

7 – Duvarlara Yazı Tahtası Asmak

Duvar dekorasyon fikirleri kendin yap seçenekleri arasında ve modern dekorasyonlarda en iyi seçeneklerden biri de, duvarlara yazı tahtası asılması olmaktadır. Duvarlara yazı tahtası ya da kara tahta asmak özellikle işyerleri ve çocuk odaları için en iyi seçeneklerden biridir. Böylelikle hem şık, hem de farklı bir tarzda bir görünüm elde edilebilmektedir. Aynı zamanda bu yazı tahtaları görsel olarak hoş bir görünüm sağlamasının yanı sıra, işlevsel olarak da kullanılabilmektedirler.

Bir yanıt yazın