Endüstriyel Dekorasyon

Endüstriyel Boru Raf Ayakları İle Yapabileceğiniz Raf Örnekleri

endüstriyel boru raf ayaklı duvar rafı örnekleri

Onlara kimileri döküm demir boru, kimleri pik boru, su borusu ya da endüstriyel boru diye tarif ediyorlar. Hiç fark etmez ve şüphe götürmez bir gerçek ki endüstriyel borularla, insanı heyecanlandıran tasarımlar meydan getiriliyor. Bende sizler için endüstriyel boru raf ayakları ile yapabileceğiniz özellikle raf örneklerini derledim.

Ülkemizde çok yaygın olmayan bir tasarım türüdür. Çünkü malzeme temini hem zor hem de maliyetlidir. Hemen herkesin istediği an temin edebileceğiz türden parçalar bulunmamaktadır. Şöyle düşünün!

Endüstriyel Boru Raf Ayakları İle Duvar Rafı Yapımı

endüstriyel boru raf ayaklı duvar rafı örnekleri
Bu raflar, mağazamızda satılan döküm demir borulu çift kollu raf ayakları ile yapabilirsiniz. Satın almak için hemen mağazamızı ziyaret et!
Estetikev.net/magaza

Tek düz standart bir ahşap raf yapmak istiyorsunuz ve bu raf için ayak olarak su borulu ayaklar kullanmak istiyorsunuz. Öncelikle temin etmeniz gereken bir kaç malzeme var. En zoru da raf ayağını sabitlemeye yarayacak olan flanşları bulmaktır. Eğer bulabilirseniz işin büyük bir kısmını yaptınız demektir. Sonra raf levhasının ne kadar büyük olacağına göre demir borulu raf ayağını oluşturan eleman olan boruları hazırlamanız gerekiyor. Bunun içinde rafın altında ne kadar uzanacağına karar vermelisiniz ve ona göre boruları kesmeniz gerekiyor. Ayrıca boruyu kesmekle de iş bitmiyor. Borunun her iki ucuna da diş açılması gerekiyor ki her bir parçanın rahatlıkla montajı yapabilin. Boruları da hazır ettiyseniz büyük oranda hazırsınız demektir.

Temin ettiğiniz raf levhasını, raf ayaklarına göre alıştırmanız gerekiyor. Yani önceden yer delik açılmalı. Devamında duvarda montajını yapacağınız yerin delik işlemi yapılmalı. Mutlaka deliklerde plastik dübel kullanılmalı ve tabi duvarın malzemesine uygun dübel seçilmelidir. Taşıtacağınız ağırlığı önceden bir miktar hesap edebilmelisiniz ki rafların montajı esnasında doğru uzunlukta vida kullandığınıza emin olun. Ve tabi sonradan devrilmeyeceğini de emin olmalısınız.

Duvar delgilerini de hallettiyseniz, önce raf ayaklarını ahşap levhaya, rafı da duvar montajını yapabilirsiniz. Rafınız hazır.

Aslında algı şu; sanki üst üste sıralı raflar kullanılması gerekiyormuş gibi bir durum söz konusudur. Eğer ki durumu idrak edebilirseniz, duvar rafı yaparken dikkat edeceğiniz en önemli detay, özgür oluşunuzdur. Yani serbestsiniz ve dilediğiniz büyüklükle sayıda ve kombinasyonda duvar rafı yapabilirsiniz. Size ilham olacağını düşündüğüm endüstriyel boru raf ayakları ile yapılmış duvar rafı örneklerini iyice inceleyin. Devamında da size sunduğum teklife göz atmayı unutmayın.

Yukarıdaki duvar rafı galerisinde tam olarak 40 farklı görsel var. Prensipte hepsi aynı olsa da her biri birbirinden güzel, dekoratif ve kullanışlı duvar raflarıdır. Hepsi endüstriyel boru raf ayakları ile yapılmıştır. Yukarıda da dediğim gibi sizler için bir teklifim var. Yukarıdaki galerideki gibi duvar raflarını yapmak artık çok kolay! Hemen online mağazamızı ziyaret ediyorsunuz ve dilediğiniz döküm demir borulu raf ayaklarını satın alarak raflarınızı yapabileceksiniz. İşte size bir kaç örnek ürün!

Endüstriyel borularla yapabilecekleriniz pekte sınırı yok açıkçası! Yakın zamanda yayınladığım borularla yapılan çalışma masaları örneklerini de mutlaka incelemelisiniz. Ayrıca endüstriyel dekorasyonunuzu metal ayaklı duvar rafları ile su borulu çalışma masaları ile kombin edebilirsiniz. Raf ve masa haricinde de bir çok dekoratif objeler yapabilirsiniz. İspatı ise sizler için hazırladığım 35 farklı metal borulu dekorasyon adlı derlememde! İnceleyin! Sonra doğruca mağazamıza… Sevgiler…

Yorumlara Açığız