Konsept Dekorasyon Fikirleri

Firkete Ayak Modelleri – Masa, Sehpa, Konsol ve Tabureleriniz İçin

Sizler için “Firkete Ayak Modellerini” neredeyse hemen her çeşidini, örnek görselleriyle bir araya getirdim. Nedir bu firkete ayak diyenler veya daha önce hiç görmeyip, ilk defa burada görecek olanlar ve daha önceden denk gelmiş olup, firkete ayaklarla neler yapılır, nerelerden bulurum ya da nasıl yaptırırım diyenler için güzel bir yazı olduğunu düşünüyorum.

70’lerin Dekorasyon Tarzı Firkete Ayak

Başlıktan ve az sonra göreceğiniz görsellerden de anlayacağınız üzere firkete ayaklarla masalar, sehpalar, konsollar ve hatta tabureler bile yapılabilmektedir. Bu ayaklar bilhassa evinizde 70’lerin ve 80’lerin dekorasyonunu ve havasını yaşatacak, minimal ve insanı yormayan çizgilerle dekorasyonunuza ayrıca bir zenginlik ve farklılık katacaktır.  Şöyle düşünün!

Mesela boyu 70 cm’e yakın dört adet ayak aldınız ve üzerine zevkinize uygun bir ahşap tabla yerleştirdiniz. Şu sıralar ağaç kütüğünden kesilmiş kütük kesikleri ile masa, sehpa, konsol yapmak çok moda ve böyle tablaları firkete ayaklarla takviye ederseniz, herkes fazlasıyla kıskandıracak bir masaya sahip olabilirsiniz. Bu masayı ister yemek masası olarak ister çalışma masası olarak kullanabilirsiniz. Başka neler olabilir?

Pirinç Firkete Masa Ayağı

3’lü Beyaz Firkete Çalışma Masası Ayağı

Yukarıdaki masanın her aşamasıyla nasıl yapıldığı çok yakında burada olacak!

2’li Siyah Firkete Çalışma Masası Ayağı

Yukarıdaki masanın her aşamasıyla nasıl yapıldığı çok yakında burada olacak!

3’lü Firkete Konsol Ayağı

2’li Firkete Konsol Ayağı

Mesela boyu 30 cm’e kadar olan firkete ayaklardan aldınız. Yine yukarıda bahsettiğim gibi gerek kütük kesikleri ile gerekse ahşap palet parçaları ile kendinize, evinize güzel bir orta sehpa yapabilirsiniz. Ona keza 35 – 40cm yada daha yüksek olanlardan temin edebilir ağaç kütüğü parçalarıyla kendinize bir kahve sehpası da yapabilirsiniz. İşin en güzel kısmı ayakların ince ve minimal oluşu sebebiyle hiçte yer kaplamamaktadır. Hal böyle olunca evinize yemek masanızın yanına, antrenize veya siz nereye istiyorsanız oraya konumlandırabileceğiniz harika, dekoratif ve kullanışlı konsollar yapabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız: Firkete Bacaklı Ahşap Sehpa Nasıl Yapılır

Bu ayaklarla yapılabilecek bir başka şey ise taburedir. İstediğiniz yükseklikte taburelerinizi kendiniz yapabilirsiniz. İster bar taburesi gibi yüksek bir tabure yapın, ister yemek masanıza uygun yükseklikte yapın, hem dekoratif hemde çok pratik bir şekilde üretimini yapabilirsiniz. Aşağıda da göreceksiniz. Sade bir ahşap tabladan, ahşap kütük parçasına ve hatta hasıra kadar oturaklara sahip tabureler, firkete ayaklar ile tamamlanmaktadır.

Esas olan her zaman ki gibi hayal gücünüzün sınırları dahilinde sizde kendinize firkete ayakları kullanarak evinizin dekorasyonuna farklı, zengin ve gösterişli bir hava katabilirsiniz. Ayrıca bunu ev dekorasyonuyla sınırlandırmamak gerekmektedir. Velev ki bir kafeniz yada bir restorantınız var ise yine bu ayakları kullanarak eklektik bir ortam yaratabilir müşterileriniz üzerinde hem ilk izlenimde hemde sonrasında akılda kalıcı bir etki bırakabilirsiniz.  Yapacağınız masalara uygun sehpalar da tabureler de yapabilir mekanlarınız da bir uyum sağlayabilirsiniz.

Son olarak yazımın en başında nerede bulurum nasıl temin edebilirim sorularının cevaplarını da bulacaksınız demiştim. Çok yakında sitemizde gerek modellerimizden gerek sizin vereceğiniz özel ölçü ve modelde firkete ayakları temin edebileceksiniz.

4 thoughts on “Firkete Ayak Modelleri – Masa, Sehpa, Konsol ve Tabureleriniz İçin

 1. Çok güzel hazırlanmış bir yazı. Facebook hesabımda paylaşacağım bu bilgiyi teşekkürler

 2. Oktay dedi ki:

  firkete ayak üreticisiyiz, 25-35-45-55-70cm boylarda mevcuttur, 12,90tl den başlayan fiyatlarla,
  0555 615 53 87

  1. Estetik Ev dedi ki:

   Merhabalar Oktay Bey.

   Eğer isterseniz bilgi@estetikev.net mail adresimize ürünlerinizin fotoğraflarını gönderirseniz sizinle de çalışmak isteriz.

  2. Ahmet dedi ki:

   Merhaba,
   70 cm olan ayakların adet fiyatını öğrenebilir miyim?
   532 555 3064

Yorumlara Açığız