Hemen Yap

Minimal Ahşap Baskılı Tepsi Fikri

Hemen yap çalışmalarında bir başka basit, maliyeti düşük, kullanışlı, dekoratif ve benzersiz bir fikri sizlerle paylaşıyorum. Öyle ki ister tepsi olarak kullanın, ister masa üstü düzenleyicisi olarak kullanın, ister saklama kutusu olarak kullanın, başlıkta ahşap baskılı tepsi dediğime bakmayın, hemen her amaca uygun hemen yap fikridir.

Fark ettiyseniz eğer hemen yap fikirlerini minimal olarak adlandırmaktayım. Çünkü ihtiyacınız olan malzemeden tutunda yapacağınız fikirlerin basitliğine kadar hemen her şeyi en minimum seviyelerde fikirlerdir. Kendin yap fikirleri çok yaygın ve bir çokları bazen saçmalıktan öteye gitmiyor. Yapmak için vakit kaybı olmaktan başka bir işe de yaramıyor. Bir hevesle ilk bakışta güzelmiş denemeliyim, yapmalıyım dediğiniz şeylerin belki sonu gelmeden de yarım bırakabiliyor ve hem zamanınızı hem de paranızı harcamış oluyorsunuz. Özellikle hemen yap kategorisinde sizler için derlediğim her bir fikir tam olarak hem zaman hem de para cimrisi fikirler olup, benzerlerini muhtemel piyasada çok maliyetli olarak temin edebileceğiniz ürünlerdir.

Her zaman dediğim gibi her hangi bir bir şeyin yapılabilirliği var ise mutlaka almaktan ziyade yapmayı tercih etmelisiniz. Emin olun hem kullanması daha keyifli olacak hem de çok yüksek ihtimalle daha uygun maliyet temin etmiş olacaksınız. Tıpkı aşağıda nasıl yapılacağı da gözüken ahşap baskılı tepsi gibi diğer tüm hemen yap fikirleri yapmanız için sizi bekliyor.

Nasıl Yapılır? Neler Lazımdır?

ahşap baskılı tepsi

Daha önce bahsetmişimdir, ahşap boyama kurslarına gidenler ya da neler yapıldığını bilen, bu tip hazır boyamaya hazır ham hali ile satına ahşap tepsilerin var olduğunu ve bir çok yerde satıldığını bilirler. Ha bu demek değil ki o tipte tepsiler kullanmanız gerekiyor. Bir marangoza 20-30 lira civarında bir paraya böyle bir tepsi yapmak için bir kaç ahşap plaka hazırlatabilirsiniz. Ayrıca baskı için temin etmeniz gereken bir kaç malzemeniz olacak. Birinci mod podge tutkalıdır ki bu malesef her kırtasiyede bulunmuyor ama internette yapacağınız ufak bir araştırma ile bulup temin edebilirsiniz. Yakın zamanda ben şu adresten bir kaç tane birden temin ettim ve çok hızlı bir kargolama ile hemen teslim ettiler.

LİNK: http://www.semihyenerdepot.com/

Olur da mod podge hakkında daha fazla bilgilere ihtiyacınız varsa aşağıda verdiğim bağlantıyı kullanarak sizler için hazırladığım mod podge tutkalı rehberini inceleyebilirsiniz.

Ayrıca Bakınız: Kendin Yap Fikirleri İçin Mod Podge Rehberi – Tutkal Çeşitleri

Ayrıca baskı için zevkinize uygun ve üzerinde bir kaç desen motif ya da resim olan çıktı kağıtlarınız olması gerekiyor. Ona keza tutkalı sürmeniz için bir sünger fırçası yada ona benzer bir fırçaya da ihtiyacınız olacak. Eğer ki yukarıdaki gibi görsellerde yapılan işlem sırasını takip edip doğru uygulama ve bekleme süresini sağlarsanız eminim ki yukarıdakinden çok daha güzel ahşap baskılı tepsiler yapabileceksiniz. Ayrıca ahşap üzerine mod podge ile baskının nasıl yapılacağını ve püf noktalarını detaylıca incelemek ve okumak istiyorsanız hemen aşağıdaki linke tıklayarak baskı esnasından aklınıza takılan her türlü soru işaretinin cevaplarını bulabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız: 8 Adımda Ahşap Üzerine Fotoğraf Baskısı Nasıl Yapılır – Video Dahil