Konsept Dekorasyon Fikirleri

Küçük Dokunuşlarla Kanepe Dekorasyonu

Birçok kişinin evinde mutlaka bir kanepe vardır. Çoğunlukla oturma grubunun bir parçasıdır ve etrafında tekli ve üçlü koltuklarla takım oluşturulur. Mevzu burada kanepenizin tekli, ikili yada üçlü olması değil. Ne kadar tasarım harikası da olsalar mutlaka etrafına tamamlayıcı bir kaç parça ilave edilmesi gerekmektedir. Bu konuda sizlere çok küçük dokunuşlarla kanepe dekorasyonu çalışmasını aşama aşama göstermek istedik.

Mevzu bahis olan kanepemizin ilk hali olup, modası muhtemelen 1930’larda bitmiş bir armatür, ne olduğu anlaşılmayan bir çerçeve grubu, rengiyle çöpe atılmaya mahkum yastıklar ve mekanın havasını söndüren bir halı ile dekore edilmiş.

Küçük Dokunuşlarla Kanepe Dekorasyonu (1)

İlk iş, yukarıda saydığımız bütün demode ve gereksiz parçalar ortadan kaldırılmış ve banyo paspasına benzeyen halının yerine geometrik desenlere sahip antika görünümlü ve otantik renklere sahip bir kilim serilmiş.

Küçük Dokunuşlarla Kanepe Dekorasyonu (2)

Akabinde ve detayında 30 model armatürün yerine son model eklektik ve stil sahibi bir lambader yerleştirilmiş.

Küçük Dokunuşlarla Kanepe Dekorasyonu (3)

Kanepe dekorasyonu çalışmasının bir başka aşamasında ise büyüklüğü ile mekana farklı bir hava katan, hasır saksılı, büyük, gösterişli ve capcanlı yeşil renklere sahip bir bitki dahil edilmiş. Böylelikle siz de fark etmişsinizdir ki mevcut renkle muazzam bir kontrast oluşturmuş, ayrıca insana nefes aldığını hissettirmektedir.

Küçük Dokunuşlarla Kanepe Dekorasyonu (4)

İçinde ne olduğunu anlayamadığımız duvarı ve duvar dekorasyonu sanatının sanırız en kötü örneğini tamamen ortadan kaldırıp yerine siyah ve beyaz renklerin hakim olduğu ve kendi içinde mükemmel bir kontrast oluşturmuş görsel ile ince ve minimal detaylara sahip bir çerçeve ile duvar doldurulmuş.

Küçük Dokunuşlarla Kanepe Dekorasyonu (5)

Kanepe dekorasyon çalışmasının son aşamasını ise kaldırılmış yastıkların yerine duvardaki görselin tonlarına benzer ve kanepenin kumaş rengiyle uyumlu kılıflara sahip yeni yastıklar yerleştirilmiş. Ayrıca bonus olarak düz çizgilere sahip ince bir battaniye ile dekorasyon çalışması tamamlanmış.

Küçük Dokunuşlarla Kanepe Dekorasyonu (6)

Sonuç olarak, mobilyalarınızdan, dekorasyonunuzdan sıkılmış olabilirsiniz. Sıkıldığınız için yeni mobilya arayışına da girişmiş olabilirsiniz. Lakin yeni mobilya satın almayı düşünmeden önce elinizdekileri nasıl daha iyi kullanabileceğinizi düşünün. Gördüğünüz gibi bir kaç küçük ve maliyeti düşük çözümlerle bambaşka bir mekan elde edebilirsiniz.

Yorumlara Açığız