Kendin Yap Fikirleri

Evinizi Güzelleştirmek İçin 17 Kendin Yap Fikirleri

evinizi güzelleştirmek i̇çin 17 kendin yap fikirleri16

Kim istemez evi güzel olsun? Kim istemez evi hem güzel olsun hem de benzersiz, dekoratif, şık olsun? Eğer ki evinizi güzelleştirmek, güzelleştirirken de özellikle kendi tasarladığınız, ürettiğiniz bir obje ile dekore etmek istiyorsanız eminim ki işinize yarayacak fikirleri bu derlemede bulabileceksiniz. Çünkü sizlere evinizi güzelleştirmek için 17 kendin yap fikirlerini bir araya getirdim. Lafı çok uzatmadan konuya giriyorum.

Evinizi Güzelleştirmek İçin Neler Yapılır?

Bu derlemede sandıklı taburelerden, kahve masalarına, raflardan duvar dekorasyonuna kadar bir çok güzel fikirleri bir araya getirdim. Bazen ufak bir dokunuş, küçük bir ilave çok büyük bir etki yaratabilir. Bir şey eksik ama ne diye sorduğunuz sorunun cevabını vererek o eksiği tamamlayabildiğiniz an evinizi ve dekorasyonunuzu da tam olarak istediğiniz gibi tamamlamış ve güzelleştirmiş olacaksınız.

Evi güzelleştirmenin çok ama çok yolu var. Bunun da bir kural yok! Kuralı olmadığı gibi sınırları da standardı da yok! Hal böyle olunca klişe ama güzellik göreceli bir kavram olduğu için önemli olan ve esas olan sizin için güzel olan olmalıdır ama yine de bir tanımlama yapmak gerekirse; evi güzelleştirmek, öncelikle ev sahibi ve o evde yaşayanların yaşam standardına uygun, konforu ön planda olan, her türlü amaca optimum seviyede cevap verebilen ve tabi dekoratif objelerin bir araya getirilmesidir. 

Bu tanıma göre bakıldığında aşağıdaki görseller tanımın büyüklüğü ve kapsamı karşısında hafif kalabilir lakin dediğim gibi ufak bir dokunuş veya küçük bir ilave büyük bir etki yaratabilir. Bu minvalde aşağıdaki görsellerdeki fikirler kendisi küçük ama etkisi büyük objelerdir.

Aşırı basit ve benzersiz ve doğal vestiyer çalışması… Kolaylıkla temin edilip, yapılabilecek türden bir çalışma…

evinizi güzelleştirmek i̇çin 17 kendin yap fikirleri (1)

Ahşap palet ile servis arabası yapılmış. Ekstradan boyanabilir veya güzel bir cila ile bambaşka bir hava katılabilir.

evinizi güzelleştirmek i̇çin 17 kendin yap fikirleri (1)

Ahşap sandık ile doğal ve çok kullanışlı kahve sehpası yapabilirsiniz. Öyle ki zevkinize göre renklendirebilir, çeşitli teker seçenekleri kullanabilirsiniz.

evinizi güzelleştirmek i̇çin 17 kendin yap fikirleri (2)

Kısa süreli ve hızlıca yapacağınız masa başı çalışmaları gerçekleştiriyorsanız şayet tam da sizlik bir çözüm. Neredeyse hiç yer kaplamadan, gereksiz alan daraltmalarından uzak çalışma alanı dekorasyonu fikri hem de kendiniz rahatlıkla yapabilirsiniz.

evinizi güzelleştirmek i̇çin 17 kendin yap fikirleri (2)

Eğer ki eviniz hem küçük hem de kiralıksa size bu fikirlerden daha fazlası gerekiyor. Bundan dolayı da aşağıdaki yer verdiğim bağlantıyı tıklayarak küçük daireleriniz için 15 farklı dekorasyon fikirlerini inceleyebilirsiniz.

Evinizin dubleks olmasına yada merdiven boşlukları olmasına hiçte gerek yok. Öyle güzel bir fikir ki ilham duvarı adını verdiğim bu çalışmayı evinizin hemen her duvarında uygulayabilirsiniz. Size ilham verecek anekdotları yada yapılacaklar listesi veya alınacaklar listesi gibi listelerinizi yazabilir, evi paylaştığınız kişilere anlık notlar bırakabilirsiniz. Kısaca nasıl yapılacağını bilmeyenler için yazmak istiyorum. Siyah zemin tamamı ile boyadan ibaret. Tebeşir ile yazıp sonra silebileceğiniz bir boya çeşididir. Karatahta boyası. Hepsi bu! 🙂

evinizi güzelleştirmek i̇çin 17 kendin yap fikirleri (3)

Belki kullanmadığınız eski bir merdiveniniz vardır. Aşağıdaki gibi kullanabilirsiniz. Banyoda havlularınızı asabilirsiniz. Oturma odasında battaniyelerinizi asabilirsiniz.

evinizi güzelleştirmek i̇çin 17 kendin yap fikirleri (4)

Toplasan 15 adet ahşap parçası ve 30 adet çividen meydana gelmiş kendin yap ayakkabılık çalışması…

evinizi güzelleştirmek i̇çin 17 kendin yap fikirleri (5)

Aşağıdaki fikir de diğerleri kadar yapımı kolay. Çünkü var olan bir havluluk kolu ve istediğiniz ölçüde hazırlayacağınız ahşap levha ile banyo ve tuvaletlerinize böyle raflı havluluk yapabilirsiniz.

evinizi güzelleştirmek i̇çin 17 kendin yap fikirleri (6)

Neredeyse ölü bir köşe olduğu aşikar olan bir alanı çok akıllıca ve aşırı dekoratif şekilde kullanışlı bir duvar rafı haline getirilmiş. Evinizde muhakkak en az bir adet böyle köşe vardır. Sizde kendiniz için mutlaka bu şekilde üçgen ahşap raf yapmalısınız.

evinizi güzelleştirmek i̇çin 17 kendin yap fikirleri (7)

evinizi güzelleştirmek i̇çin 17 kendin yap fikirleri (8)

4 adet sandık veya kasa, çok hoş bir yeşil tonuna sahip yağlı boya ve sonuç harika! Aşağıdaki gibi bir terek yapabilir, altına küçük kancalar asabilir ve kahve fincanlarınızı asabilirsiniz. Ahşap ve yağlı boya demişken hemen bir hatırlatma yapmak istiyorum. O da şu ki ahşap yüzeylerde boya, vernik ve cila konuları için hazırladığım geniş çaplı rehberime mutlaka bakmalısınız. Özellikle kendin yapçılar mutlaka bakmalısınız!

evinizi güzelleştirmek i̇çin 17 kendin yap fikirleri (9)

Bu bir klasik. Ahşap palet ile orta sehpa. Kendi evimde de bundan bir tane kullanıyorum. Çokta memnunum. Üzerini de şeffaf cam ile kapattım. Her an önünde oturdukça mutlu oluyorum. Sizde bir şeyler yapın. İyi ki yapmışım diyeceksiniz.

evinizi güzelleştirmek i̇çin 17 kendin yap fikirleri (10)

evinizi güzelleştirmek i̇çin 17 kendin yap fikirleri (11)

Ahşap paletlerle yapılabilecek şeylerin sınırı yok tabi ama biraz ilham almanızda yarar var.

bir ev nasıl güzelleştirilir, evinizi güzelleştirmek fikirleri, evimi güzelleştirmek istiyorum, evi güzelleştirmek nedir?

Metal su boruları ile dekorasyon çok moda. Raflar, dolaplar, masalar ve aydınlatmalar yapılıyor. Belki sizde evinize böyle metal boruları dahil edebilir, endüstriyel bir görünüm katabilirsiniz.

bir ev nasıl güzelleştirilir, evinizi güzelleştirmek fikirleri, evimi güzelleştirmek istiyorum, evi güzelleştirmek nedir?

Ahşap kasa ile yapılmış bir başka kendin yap fikirleri. Çok basit ve ucuza kendiniz için bir zigon ve bir sandık yapabilirsiniz. Evinize bambaşka bir hava katabilirsiniz.

bir ev nasıl güzelleştirilir, evinizi güzelleştirmek fikirleri, evimi güzelleştirmek istiyorum, evi güzelleştirmek nedir?

bir ev nasıl güzelleştirilir, evinizi güzelleştirmek fikirleri, evimi güzelleştirmek istiyorum, evi güzelleştirmek nedir?

Konu evinizi güzelleştirme olunca akan sular durur. Çünkü herkes evinin güzel olmasını ister. Tabi her şey imkanlar dahilinde ve olmazsa olmaz diye de bir şey yok. Bu sebepten olmayanı dert etmeden olmuşa bakıp olacakların güzel olmasını dilemek yeterlidir. Yukarıdaki örneklerde de gördüğünüz üzere evinizi güzelleştirmek için seçenekleriniz sonu yok. Yukarıdaki görsellerde yer alan dekorasyon fikirleri eğer ki sizin için yeterli değil ise sizler için daha düzinelerce konular, derlemeler ve fikirler hazırladım. Her biri için sayfaları kurcalamanız yeterlidir. Hemen buradan başlayabilirsiniz!

10’larca Dekorasyon Fikirleri Burada

23 farklı eski̇ 1

 

Bir yanıt yazın