Genel

Cam Balkon Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Estetik görünümlerinden dolayı son zamanların vazgeçilmezleri arasında yer alan cam balkonlar fonksiyonel olmaları ile ön plana çıkmaktadır. İşlevsel özellikleri sayesinde buldukları ortama renk katan cam balkonlar neredeyse her mevsim kullanılabilmektedir. Sahip oldukları izolasyon sayesinde ısı yalıtımı yapan cam balkonlar aynı zamanda yağmur ve rüzgar gibi zorlu hava koşullarına da dayanıklıdır. Bu yazımız içerisinde Cam Balkon Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Doğru Firma Seçimi

Doğru Firma Seçimi
Doğru Firma Seçimi

Cam balkon seçiminde birçok firmanın aktif olarak yer aldığını göreceksiniz. Üretiminde aynı zamanda oldukça fazla olduğu bu sektörde nitelikte personele sahip olmak oldukça önemlidir. Bu nedenle firma seçimi yaparken iyice araştırmalı, ürünlere sunulan garanti ve teknik desteğin kapsamını kesinlikle öğreniniz.

Cam Balkonun Kalınlığı

Cam Balkonun Kalınlığı
Cam Balkonun Kalınlığı

Cam balkonlardaki en önemli şeylerden birisi de kalınlığıdır. Eğer yaptırdınız camdan işlevsel özellikler bekliyorsanız camın kalınlığına kesinlikle bakmanız gerekmektedir. Cam balkonlarda kalınlık standart olarak 240 santime 8 mm şeklindedir. Ancak talep ederseniz 240 santime 10 mm olan seçenekten de faydalanabilirsiniz. Kalınlık, balkonun yüksekliğine göre belirlenir. Bununla beraber her firma kendisine özel cam kalınlık ayarı bulunmaktadır.

Cam Balkonda Olması Gereken Rulman Sayısı

Cam Balkonda Olması Gereken Rulman Sayısı
Cam Balkonda Olması Gereken Rulman Sayısı

Cam balkon siparişi vermeden önce dikkat etmeniz gereken hususlardan birisi de rulman sayısıdır. Her cam balkonda olan ve bölmeleri birbirlerine tekerler ile bağlayan rulmanlar cam balkon görünümüne büyük oranda etki etmektedir. Aynı zamanda güvenlik için de önemli olan rulman sisteminin tekerlekleri paslanmaz özelliğe sahip olması gerekmektedir.

Cam Balkonda Kullanılan Malzeme

Cam Balkonda Kullanılan Malzeme
Cam Balkonda Kullanılan Malzeme

Sahip olacağınız cam balkonun uzun ömürlü olmasını istiyorsanız yapısında kaliteli ürünler kaliteli ürünler kullanıldığına emin olmanız gerekiyor. Kaliteli ürünlerle tasarlanmış cam balkonların aynı zamanda ömürleri de oldukça uzun oluyor. Tercih edeceğiniz firma ile ilgili araştırmalar yaparak ürün tedariklerini nereden yaptıklarına, ürünlerin gerçekten kaliteli olup olmadıklarına bakmamız gerekiyor.

Paslanmazlık

Paslanmazlık
Paslanmazlık

Cam Balkon Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler yazımızın son sırasında ise paslanmazlık maddesi yer alıyor. Balkonlar dört mevsimi en açık hali ile yaşayan ortamlardır. Bu nedenle tüm hava koşullarına dayanabilecek bir cam balkon yaptırmanız gerekiyor. Ürünler kesinlikle paslanmaz maddelerle tasarlanmalıdır. Aksi halde ürününüzün kullanım ömrü kıza ya da sert geçen bir kış mevsiminde yıkılmasına neden olur.

Yorumlara Açığız