Cuma, Kasım 15, 2019
More
  Ana Sayfa Ahşap 15 Farklı Fikirle Ahşap Paletler İle Dekorasyon Nasıl Yapılır?

  15 Farklı Fikirle Ahşap Paletler İle Dekorasyon Nasıl Yapılır?

  Aradığınız soru ahşap paletler ile dekorasyon nasıl yapılır ise şuan tam olarak doğru yazıya denk geldiğiniz belirtmek isterim. Ahşap paletlerle yapabileceklerinizi neredeyse sınırı yok. Bunu daha önce bir çok kez yazımda dile getirdim ve belirttim. Mesela bu yazıyı inceledikten hemen sonra aşağıda yer verdiğim bağlantıyı kullanarak diğer ahşap palet fikirlerini de inceleyebilirsiniz.

  Ev dekorasyonu, evi güzelleştirme fikirleri, yenileme ve düzenleme fikirleri her bireyin tamamı ile zevkine, ihtiyacına, psikolojisine ve tabi ki de imkanlarına göre değişir, şekillenir ve belirlenir. Yani değerlendirilmesi gereken 4 ana unsur bulunmaktadır. Nitekim her hangi bir objeyi yada eşyayı alıp evinize getirirken olayı bu şekilde başlıklandırmasakta işin esası budur. Peki ben bunu burada niye yazıyorum?

  Yazıyorum çünkü sizin için bu yazıda ahşap paletler ile dekorasyon nasıl yapılır sorusuna cevap bulmaya çalıştım. Özellikle de ahşap paletler ile yapılabilecek şeyleri bir araya getirdim ve bunu yukarıda belirttiğim 4 ana unsurun arasında yer alan “imkan” hususunu gözeterek bu yazıyı oluşturdum. Çünkü ahşap palet ile yapabileceğiniz hemen her şey muazzam derecede basit, cebi yormayacak kadar ucuz, kullanımı ve fonksiyonu oldukça rahattır. Mesela kendi evimde de orta sehpa olarak kullandığım bir ahşap palet bulunmaktadır. Orta sehpa demişken, evinizde illa ki bir orta sehpa vardır. Bunun üzerini nasıl dekore edeceğiniz hakkında fikir edinmek istiyorsanız aşağıda yer verdiğim bağlantıya bir göz atabilirsiniz.

  Ahşap Palet Nereden Bulunur? Ahşap Palet Fiyatı Ne Kadardır?

  Daha önce de belirtmiş olabilirim ama bir kez daha yazmakta yarar var. Ahşap palet bulabileceğiniz bir çok yer var. Evinizin yakınındaki marketlerden, varsa yakınlarda nalburlardan, hurda toplayanlarda mutlaka olur, varsa ki düşük ihtimal de olsa vardır kerestecilerden, olma ihtimali kerestecilere göre çok yüksek olan inşaat alanları ve şantiyelerden gerek rica ederek gerekse 20 ile 40 Tl ücreti ile temin edebilirsiniz. Lütfen şu konuya dikkat edin. Kullanılmış bir ahşap palet fiyatı en fazla, taş çatlasın 50Tl’dir ve bu fiyatın daha üzerinde ücret isteyenlerden almayın. Çünkü çok daha ucuza ve hatta bedava bile bulabilirsiniz. Benden size küçük bir tavsiye!

  Ahşap Paletler İle Dekorasyon Nasıl Yapılır?

  Evet biraz uzun sürdü ama asıl konumuza geldik. Yukarıda da dediğim gibi evinizi güzelleştirmek, düzenlemek ve yenilemek için ahşap paletler ile dekorasyon fikirlerin derledim ve hemen, çok hızlı bir şekilde başlıyorum. Ahşap paletler ile dekorasyon gerek evinizde gerek yazlığınızda, bahçeniz kullanabileceğiniz, gerek tek palet ile bambaşka bir eşya oluşturabileceğiniz ucu açık ve tamamı ile hayal gücünüzle sınırlıdır. Bu minvalde iç mekan, dış mekan ve tekil objeler diye üç başlık altında derlememi hazırladım.

  İç Mekanlarda Ahşap Paletler İle Dekorasyon Fikirleri

  Evinizin her bir köşesini ahşap paletlerle doldurabilir yada kendinize ait küçük bir köşe yaratabilirsiniz. Evinizin her hangi bir odasında sanki bir mobilyacından çıkmış gibi ahşap paletlerle takım kurabilirsiniz. Tamamı ile zevkinize ve imkanlarınıza kalmış. Bana düşen evinizi güzelleştirecek, alışılmış dekorasyon fikirlerini çok dışında, benzersiz ve bir o kadar da maliyetsiz iç mekanlarınız için ahşap palet fikirlerini vermektir.

  ahşap paletler ile dekorasyon

  ahşap paletler ile dekorasyon

  ahşap paletler ile dekorasyon

  ahşap paletler ile dekorasyon

  ahşap paletler ile dekorasyon

  Yukarıda ki görsellerde görüldüğü gibi evinizin tamamını ahşap paletler ile dekore edebilirsiniz ya da yine yukarıdaki gibi kendinize küçük bir keyif ve dinleme köşesi de yapabilirsiniz. Hatta yatak odanızda, yatağınızı bile ahşap paletle yapabilirsiniz. Unutmadan söyleyeyim. Ahşap paletler ile bir çok şekilde ve tarzda yatak yapabilirsiniz. Neler olduğunu görmek isterseniz aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

  Ayrıca Bakınız: Yatak Odanıza +40 Ahşap Palet Yatak Fikirleri

  Dış Mekanlarda Ahşap Paletler İle Dekorasyon Fikirleri

  Evinizin iç mekanlarını paletler ile donatabildiğiniz gibi dış mekanlarınızı da pek tabi ki dekore edebilir, düzenleyebilirsiniz.  Tek yapmanız gereken biraz ilham alacak fikir bulmak ve bu işi yapmayı istemektir. Bu dekorasyon fikrini yapmak istediğinizi bu yazıyı okuduğunuz için biliyorum. O sebepten işin yarısını bitirdiniz demektir. Sıra da ise biraz fikir sahibi olmak var. Bunun içinde aşağıdaki görseller tam sizlik!

  ahşap paletler ile dekorasyon

  ahşap paletler ile dekorasyon

  ahşap paletler ile dekorasyon

  ahşap paletler ile dekorasyon

  İhtiyacınız olan bir kaç parça ahşap palet ve üzerine koyacağınız bir kaç minderden ibarettir. Ardından bahçenize, balkonunuza, terasınıza yerleştirip keyfini sürebilirsiniz. Hem de bunu çok ucuza halledebilirsiniz.

  Ahşap Paletlerle Yapabileceğiniz Eşya Fikirleri

  Evinizi hem iç hem de dış mekanlarını dekore edebileceğiniz gibi yine paletlerle evinizde bulunan diğer mobilyalara ve dekorasyonuna dahil edebileceğiniz çok kullanışlı, pratik ve dekoratif eşyalarda yapabilirsiniz. Ahşap paletinizi olduğu gibi bırakıp bir orta sehpa da yapabilirsiniz. Parçalara ayırıp, farklı bir form ve kullanım şekli ile bambaşka eşyalarda üretebilirsiniz. İşte size paletler ile neler yapabileceğinize dair bir kaç küçük ve güzel eşya fikri!

  Ahşap Paletler İle Fortmanto Fikri

  Ahşap Paletler İle Duvar Rafı Fikri

  Ahşap Paletlerle İle Duvar Çiçekliği Fikri

  ahşap paletler ile dekorasyon

  Ahşap Paletler İle Camlı Orta Sehpa Fikri

  ahşap paletler ile dekorasyon

  Ahşap Paletler İle Ayakkabılık Raflı Bank Fikri

  ahşap paletler ile dekorasyon

  Ahşap Paletlerle İle Bir Başka Duvar Rafı Fikri

  ahşap paletler ile dekorasyon

  Ahşap Paletlerle İle Avize Fikri

  ahşap paletler ile dekorasyon

  Ahşap Paletlerle İle Tekerlekli Oturak Fikri

  ahşap paletler ile dekorasyon

  Ahşap Paletlerle İle Tekerlekli Orta Sehpa Fikri

  ahşap paletler ile dekorasyon

  Ahşap Paletlerle İle Ayak Uzatma Koltuğu Fikri

  ahşap paletler ile dekorasyon

  Yukarıda da gördüğünüz gibi ahşap paletler ile dekorasyon fikirlerinin sonu yok. Sizde kendinize ve evinize bir kaç parça palet ile çok güzel, dekoratif eşyalar yapabilir ya da bir odanızı baştan aşağıya palet kullanarak dekore edebilirsiniz. Sonuç olarak eğer ki bu yazıyı yararlı bulup, beğendiyseniz sevdiklerinizle de paylaşabilir, onlara da fikir verebilirsiniz.

  1 Yorum

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Sosyal Mecralarmız

  18,200BeğenenlerBeğen
  4,693TakipçilerTakip Et
  69,631TakipçilerTakip Et
  152TakipçilerTakip Et

  Son Yazılar

  Ağaç Kütüğü ve Kozalak İle Yılbaşı Dekorasyonu İçin Fikirler 2020

  Kısa bir süre önce yılbaşı dekorasyonu için kolaylıkla yapabileceğiniz kendin yap süs fikri paylaşmıştım. Şimdi de evlerinizde ve diğer bir çok mekanlarınız...

  Dilimlenmiş Ağaç Kütüğü Ve Mumlarla Yılbaşı Süsü Nasıl Yapılır? En Kolay Yılbaşı Süsü –...

  Yıl bitiyor ve yeni yıla sayılı zaman kaldı. Yeni yılı, yılbaşı gecesini kutlayanlardan iseniz, yılbaşını evlerde geçirenlerden iseniz, evlerinde ailenizle, sevdiklerinizle ya...

  2020 Yılı Ev Dekorasyonu Fikirleri – Benzersiz Dekor Önerileri

  Koca bir yılı daha geride bırakıyoruz. Bu sene Estetikev'in 5. senesi olduğu için her sene yayınladığım yıllık dekorasyon rehberini bu kez çok...

  Romantik Evli Çiftler İçin Yatak Odası Dekorasyonu

  Yatak odaları her zaman evin en özel odalarıdır. Bu nedenle yatak odası dekorasyonlarında diğer yaşam alanlarına göre daha özenli ve daha titiz...

  İstanbul’da Gezip Alış Veriş Yapabileceğin Mobilyacılar Siteleri

  İstanbul, her anlamda özel ve tarihi bir şehirdir. Bu nedenle İstanbul'u gezmek veya amacınıza uygun olacak şekilde bir güzergah belirlemek hem zamanı...

  Ahşap Paletten Dekorasyon Nasıl Yapılır ?

  Ahşap paletler günümüzde her alanda kullanılan ve yeni nesil dekorasyon fikirlerinin temelini oluşturan unsurlar haline gelmiş durumda. Paletler kolay demonte hale getirilebildiği...