İç Mekan Tasarımı

İlham Verici Dekoratif Ve Modüler Kitaplık Fikri

Şu zamana kadar bir çok kütüphane, kitaplık, dolap veya raf tasarımları, fikirleri ve düzenlemelerine denk gelmişsinizdir. Kimi fonksiyonlarıyla, kimi konstrüksiyonlarıyla, kimisi de proporsiyonlarıyla bir birlerinden farklı ve her zevke hitap eden türlerdendir. Bu kez, muhtemelen eşine zor rastlayacağınız ilham verici dekoratif ve modüler kitaplık fikri ile sizlerin, özellikle yeni bir dolap ihtiyacı olanlara güzel bir öneri sunmak isterim. Fotoğraflarından anlaşılacağı üzere bu düzenlemeyi yapan tam manasıyla kendi zevkine uygun şekilde modülleri bir araya getirmiş ve ortaya sanatsal bir çalışma çıkmış. İnsanın canının sıkılması mümkün olmayan bir tasarıma imza atmış ta diyebiliriz. Bu tasarımın ayrıca şöyle bir özelliği daha var. Normal şartlarda kullanılması zor olan boş bir duvarı başarılı bir şekilde değerlendirip,  her bir parçasını kendi zevkinize ve ihtiyacınıza uygun ölçülerde yaptırabilirsiniz. Ayrıca olaya farklılık katan diğer bir husus ise eski çekmece, dolap vari kullanmadığınız bazı eşyaları da bu tasarımın bir parçası olarak değerlendirerek ufak çaplı bir geri dönüşüm de sağlamış olabilirsiniz.

Herkesin kendisine göre önemli olduğu, belirli anlamlar taşıdığı, maziyi hatırlatan irili ufaklı objeleri ve eşyaları vardır. Yaşam alanlarınızın bir köşesini onlar için ayırmışsınızdır. Belki irili ufaklı antika objelere sahipsinizdir ya da kitapları çok seviyor ve sizin için çok önemli baş ucu kitabı niteliğinde bir kaç kitabınız vardır. Hemen herkesin evinde çeşit çeşit mumlar, dekor amaçlı objeler, biblolara ve hatta elimin altında olsun diye tabir ettiğiniz ve anlık kullanmanız gereken defter, kalem gibi objelere de sahip olup, hayatı aktif şekilde yaşıyor olabilirsiniz. Hemen her şeye hitap edebilecek türden ve bu saydıklarımın tamamını aynı anda düzenlemenize olanak tanıyacak türden dolap, vestiyer, raf, çekmece yani kısaca ilham verici dekoratif ve modüler kitaplık fikri, umarım size de ilham verir.

Ayrıca boş duvarı değerlendirme fikrinden bahsetmişken eğer ki sizinde evinizde böyle boş ve kullanılmayan duvarlarınız varsa okumanızı tavsiye edeceğim güzel bir yazımız var.

Büyük Ve Boş Duvarlara İlham Kaynağı Dekorasyon Çözümleri

ilham-verici-dekoratif-ve-moduler-kitaplik-fikri-8

ilham-verici-dekoratif-ve-moduler-kitaplik-fikri-3

ilham-verici-dekoratif-ve-moduler-kitaplik-fikri-4

ilham-verici-dekoratif-ve-moduler-kitaplik-fikri-5

ilham-verici-dekoratif-ve-moduler-kitaplik-fikri-6

ilham-verici-dekoratif-ve-moduler-kitaplik-fikri-2

ilham-verici-dekoratif-ve-moduler-kitaplik-fikri-7

ilham-verici-dekoratif-ve-moduler-kitaplik-fikri-9

Yorumlara Açığız