Kendin Yap Fikirleri

19 Farklı Hasır Halat Avize Fikirleri

19 farklı hasır halat avize fikirleri 19 farklı hasır halat avize fikirleri 20 | estetikev | 2024 | 19 farklı hasır halat avize fikirleri 20

Uzun bir süredir hasır halatlar ile yapılan tasarımların yada kendin yap çalışmalarının aramalarda bir hayli fazla olduğunu takip etmekteyim. Bu aramaların varlığından habersizken yazmış olduğum 30 farklı hasır halat fikirleri pek bir beğenilip paylaşıldı ve hala güncelliği devam etmekte. Yazıyı yazdığım zamandan bu yana geçen bir kaç aylık süreçte her şey gibi hasır halatlar yapılan çalışma ve tasarımların da çeşitliliği bir hayli arttı. Bu minvalde sizler için 19 farklı hasır halat avize fikirlerini bir araya getirdim.

Bu tarz avize fikirleri arayan kimseler göreceklerdir ki sayısız çeşitlilikte avize bulacaklardır. Diyebilirsiniz ki madem öyle neden sadece 19 avize fikri var burada? Hemen söyleyeyim! Çünkü seçtiğim fikirler hemen herkes tarafından çok daha kolay şekilde yapılabilecek, ihtiyaç olan malzemeleri daha kolay temin edilebilecek fikirler olduğundandır.

Öncelikle ve bizce en önemli konuya bir açıklık getirmek isterim. Özellikle işin içinde elektrik bağlantıları veya aksamlarıyla ilgili bir hususun olduğu çalışmalar, uzman yardımı olmadan yapılmaması gerekmektedir. Özetle elektriğin şakası kesinlikle olmaz! Bunu dostane bir uyarı olarak görmenizi isterim. Sizi uyarmak istediğim ikinci bir konu ise hasır halat avize veya hasır halat kablo gibi aramalar yapıp da önünüze denk gelen her hangi bir ilandan halat kablo almamanızı bilhassa öneririm. Bu konuda en dikkat etmeniz gereken husus ise bir çok ilanda satışı yapılan hasır kablolar, hasırın içinden geçen elektrik kablosu bir çoklarında kendi izolasyonun soyulmuş olup üzerinde topraklaması olmayan ve iletken kabloların hasırla hem yüz geçmekte ve her an yangına sebep olabilecek türlerdendir. Lafı çok uzattığımın farkındayım ama bu konular unutulmaması ve dikkat edilmesi gereken konulardır. Bizden söylemesi!

Hasır Halat Avize Nasıl Yapılır? Nereden Başlanır?

Bence işin daha güzeli kendiniz yapmanız. Peki nasıl yapacaksınız? Öncelikle ne yapacağınıza karar vereceksiniz. Sonra ihtiyacınız olan malzemeleri temin edecek ve hemen işe koyulacaksınız. Mesela bir kavanoz ile bir sarkıt lamba yapmak isteyebilir yada hazır bir avizeyi alıp dilediğiniz kalınlıktaki halat ile giydirme yapabilir veya en basit şekli ile bir elektrikçiye gider istediğiniz uzunlukta ve ucunda duy olan bir kablo yaptırabilir, evde halat ile kabloyu sarabilir ve Edison ampül ile rustik bir hasır halat avize yapabilirsiniz. Merak edenler veya bilmeyenler için küçük bir not vermek isterim. Yapıştırma işlemini silikon tabancası ve silikon ile yapabilirsiniz tıpkı aşağıdaki görsellerdeki gibi…

Ayrıca Bakınız: 

hasır halat avize
19-farkli-hasir-halat-avize-fikirleri-1
19-farkli-hasir-halat-avize-fikirleri-2
19-farkli-hasir-halat-avize-fikirleri-3
19-farkli-hasir-halat-avize-fikirleri-4
19-farkli-hasir-halat-avize-fikirleri-5
19-farkli-hasir-halat-avize-fikirleri-6
19-farkli-hasir-halat-avize-fikirleri-7
19-farkli-hasir-halat-avize-fikirleri-8
19-farkli-hasir-halat-avize-fikirleri-9
19-farkli-hasir-halat-avize-fikirleri-10
19-farkli-hasir-halat-avize-fikirleri-11
19-farkli-hasir-halat-avize-fikirleri-12
19-farkli-hasir-halat-avize-fikirleri-13
19-farkli-hasir-halat-avize-fikirleri-14
19-farkli-hasir-halat-avize-fikirleri-15
19-farkli-hasir-halat-avize-fikirleri-16
19-farkli-hasir-halat-avize-fikirleri-17
19-farkli-hasir-halat-avize-fikirleri-18
19-farkli-hasir-halat-avize-fikirleri-19

Bir yanıt yazın