Dekorasyon Fikirleri, Dekorasyon Rehberi

Evinizin Her Odası İçin Country Tarzı Ev Dekorasyonu Rehberi

contry tarzı

Country Tarzı Nedir?

Country tarzı ev dekorasyonu, eski dünyanın tasarımının ihtişamını lüks bir konforla harmanlanmasıyla meydana gelmektedir. Contry tarzının bir diğer adı Fransız tarzı olup, ana vatanının adını taşımaktadır. Ancak bu dekorasyon stili sadece Fransızlara has olmayıp, İtalyan ve Belçikalı tasarımcıları da etkisi altına almıştır.

Country Stili Ev Dekorasyon Detayları

Bu tarzın göze çarpan ve en dikkat çekici özelliği feminen bir uslüba sahip olup kadınsı çizgilere bünyesine barındırmaktadır. Bunun haricinde country dekorasyon stili, oymalı, silmeli, profilli ahşap işçiliğine sahip mobilyalara, eskitme görünümlü ahşap ve metal yüzeylere, antika olduğu kadar antika olmayıp ta antikaymış havasına sahip eşyaların bir araya gelmesiyle oluşmaktadır.

Country stili dekor, dünya genelinde popülaritesi bir hayli yüksek ve yaygın bir dekorasyon tarzıdır. Geniş ve büyük koltuklar, yüksek ve konforlu minderler, yastıklar, doğal, natürel ve pastel renk tonları, bitki ve çiçek motifi desenlerde kumaş kılıfları ve daha fazlasıyla bu stili evinizin her odasında uygulayabilirsiniz. Hatta evinizi baştan aşağıya bu stile uygun tarzda dekore edebilirsiniz. Banyoda bile…!

Normalde country tarzıyla dekore edilmiş ev örneklerine bakıldığında göreceksiniz ki büyük, heybetli ve masif ahşap mobilyaları göreceksiniz. Farbelalı, fırfırlı kumaşları, örtüleri, perdeleri, büyük şamdanlar, cam vazolar, kumaş başlıklı, pirinç veya mermer ayaklı abajurlar ve daha fazlası country tarzı ev dekorasyonunun birer parçasıdır. Yukarıda da dediğim gibi evinizin her odasını bu tarzda dekore edebilirsiniz. En güzel örneklerini sizler için derledim.

not to acquire.

Country Stili Salon Dekorasyonu

Salon ve oturma odaları için yukarıda fazlasıyla bilgi verdiğim için tekrardan aynı şeyleri yazmıyorum. En makul, abartısız, uygulaması kolay olabilecek fikirleri bir araya getirdim.

 

Country Tarzda Yemek Odaları

Bu tarza uygun şekilde yemek odasını dekore etmek isteyenlerin işi çok kolaydır. Çünkü piyasadaki bir çok mobilya üreticisi firmanın ürün kataloglarında country tarzda çok fazla yemek masası ve sandalye seçenekleri bulunmaktadır. Nitekim seçenek çok olduğu için seçim işi zordur ama zor seçim ve karar verme sürecini kısaltmak ve daha kolay karar vermenize yardımcı olmak için sizlere country stilinde yemek odası dekorasyonlarına ait örnek görselleri bir araya getirdim. Zaten yemek masasını ve takımını seçip, evinize getirdikten sonra, masasından sandalyesine ve dahi vitrin ve konsolunu da aldıysanız işlem tamamdır.

 

Country Stili Mutfak Dekorasyonu

Klasik, şık ve çarpıcı… Country ev dekorasyonunu anlatan en iyi 3 kelime budur. Günümüz modern mutfakları, rahatlığa, konfora, işlevselliğe önem vererek tasarlanmakta ve tabi fazlasıyla talep görmektedir. Bunun en büyük etkisi ise maliyetidir. Country tarzdaki mutfaklara nazar çok daha maliyeti düşüktür lakin gösterişi, şıklığı ve cazibesiyle country mutfakların yanından bile geçemezler. Kısaca bu tarzın mutfakları hala eşsizdir. Özellikle bayanların en sevdiği, isteyerek ya da mecburiyetten en çok vakit geçirdiği yerdir mutfaklar ve herkesin ortak hayali büyük, geniş ve ferah mutfaklara sahip olabilmektir. Lakin pek çoğumuzun yaşamaya mecbur bırakıldığı yaşama standartlarında bu hayal pekte gerçekleşmemektedir. Bu minvalde demem o ki country stili mutfak, diğer odalara göre sahip olması mali açıdan çok daha zordur. O sebepten hayal kurmak ve en güzelini istemek adına sizler için en güzel country stilimi mutfak dekorasyonuna ait görselleri paylaşıyorum.

 

Country Tarzda Yatak dası Dekorasyonu

Bu tazrda bir yatak odası için tıpkı bir yemek odası veya salondaki gibi masif ahşap yataklar, çiçekli desenlerde pastel tonlarında çarşaflar, yastık ve yorgan kılıfları, ipek kumaş perdeler, püsküller, avizeler, abajurla ve daha bir çok objeyi içinde barındırmaktadır.

 

Country Tarzı Banyo Dekorasyonu

Evin diğer odaları kadar banyolarda da country tarzda dekore etmeniz mümkündür. Sadece nasıl yapılacağını bilmek gerekir. Country tarzda banyo dekorasyonunda ortak özellikler genel olarak açık raf sistemleri, masif ahşap banyo dolapları, dolapları koyu ceviz, meşe, kestane rengine zıt, doğal ve natürel pastel tonlarında seramik kaplamaları ve duvar boyalarıdır. Ardından çeşitli aksesuarlarla dekorasyon tamamlanır. Yuvarlak aynalar, havluluklar, metal duvar aplikleri ve benzeri… Nasıl olduğu aşağıdaki galeride…

 

not to acquire.

Günümüz Şartlarıyla Country Tarzı Ev Dekorasyonu

Sizlere en güzel örnekleriyle country tarzına ait dekorasyon fotoğraflarını oda oda derleyip, kısa kısa bilgiler vermeye çalıştım. Country tarzı özellikle diğer dekorasyon fikirlerine göre daha popüler, daha rağbet gören, daha beğenilen ve daha merak edilen dekorasyon tarzı olduğu için sizlere günümüz şartlarına daha uygun şekilde bir evi baştan aşağıya modern üslupta country tarzıyla nasıl dekore edebileceğinize dair birkaç örnek vermek istiyorum. Aşağıdaki örnek evde, boyanın cinsinden rengine, kullanılan eşyalardan, kumaşına, rafına, aydınlatmasına kadar yukarıda oda oda örneklerine yer verdiğim görsellerdeki fikirlerin en pratik, dekoratif ve makul şekilde bir araya getirilmiş bir country tarzı ev dekorasyonuna ait başarılı bir çalışmadır.

adsız tasarım 1

kaynak: rockmystyle

2 thoughts on “Evinizin Her Odası İçin Country Tarzı Ev Dekorasyonu Rehberi

  1. Duru Sayan dedi ki:

    Çok başarılı bir sayfa teşekkürler emeğinize sağlık. Sayenizde çok güzel fikirler edindim. Ev dekorasyon ürünlerini https://www.ikincidurak.com/ev-ofis-dekorasyon isimli sayfada buldum. Yazılarınızın Devamını Bekliyorum

  2. Anonim dedi ki:

    Visitor Rating: 5 Stars

Bir yanıt yazın