Kendin Yap Fikirleri, Yatak Odası Dekorasyonu

Küçük Yatak Odaları İçin 21 Süper Küçük Komidin Fikirleri

Küçük komidin fikirleri arıyorsanız, doğru yerdesiniz! Yatak odalarının, yatak ve gardolaptan sonraki en önemli eşyası tabi ki de komidindir. Komidin kullanmayan yoktur. Piyasada da bir çok tasarıma sahip komidin bulunmaktadır. Bu tasarımlar yatak odası takımı adı altında bütün olarak ele alınıp takımın bir parçası olarak yer almaktadır. Hal böyle olunca da zevkinize uygun tasarımda komidin bulmak zorlaşır. Nitekim zevkinize uygun oda takımı bulmak bile çok zor.

Çoğunlukla mobilya kültürü bizde takımdır. Hangi oda için mobilya alırsak alalım takım olmasına dikkat ederiz. Zaten hangi mobilyacıya gitseniz hemen her şey bir takıma aittir. Tek olarak ta alma seçenekleri olsa da çoğunlukla size takım olarak satmak istemektedirler. Takım olması belki uyum açısından düşülünce olması gereken bir şey olsa da farklı parçaları bir araya getirerek  odalarınızı çok daha güzel dekore etmeniz mümkündür.

Özetle anlatmak istediğim tam olarak konumuzla da alakalıdır. Malumunuz küçük odaları olan küçük evlerde yaşıyoruz ve yaşamak zorunda kalıyoruz. Çoğunlukla da yatak odalarımıza hem yatak hem dolap hem şifoniyer hem zigon, komidin veya etajer ki ikisi de aynı şey; aynı anda sığdırmamız mümkün olmuyor. Bazılarından feragat etmemiz gerekiyor. Eminim ki sizde görmüşsünüzdür bazı evler var ki yatağı odaya yerleştirdiğiniz vakit oda da değil komidin kullanmak şifoniyer ve dahi dolap bile konulamadığı oluyor. Vel hasıl kelam işte böyle odalar da hayatlarımızı itham etmek ve yaşamak zorundayız, en iyi şekilde değerlendirmek gerekiyor. Buna sebep te gerek evinizde başka amaçla kullandığınız gerekse çok ucuza, hızlıca ve basit şekilde kendiniz ve yatak odanızdaki konforunuz için küçük yatak odaları için 21 süper küçük komidin fikirleri derlemesi hazırladım.

Peki küçük komidin nasıl yapabilirsiniz?

İşte bu sorunun cevabı tamamen aşağıdaki görsellerde yer almaktadır ama hemen söyleyeyim evinizde bulunan ya da bir eskiciden alabileceğiniz eski bir yan sehpadan yada eski bir tabureden, belki eskimiş bir etajerin çekmecesinden yada tek bir ahşap plakadan kendinize süper küçük komidin yapabilirsiniz. Daha fazlası ise hemen aşağıda…

Ahşap Blok Komidin

Şu aralar bu şekilde 3’lü veya 4’lü bloklar halinde satılan duvar rafları bulunmaktadır. İster böyle bir blok seti alabilir ya da aşağıdaki görselde ki gibi ahşap plakalarla daha doğal görünümlü komidin yapabilirsiniz. Hatta ahşap kasalarla bile bunu yapabilirsiniz.

küçük komidin fikirleri

Fiskos Komidin Fikri

Eskiden böyle fiskoslar vardı ki hala kullananlar vardır. Komidin ihtiyacınızı böyle bir fiskos ile de karşılayabilirsiniz.

küçük komidin fikirleri

Yeri Dar Olana Komidin Fikri

Tamamı ile mevcut alanınıza göre ölçülendirip yaptırabileceğiniz türden küçük bir komidin fikridir. Aşağıda daha da küçük alanlar için düşünülmüş komidin fikirleri var. Lütfen devam…

küçük komidin fikirleri

Sade ve Minimal Komidin

Çok basit, sade ve şık… Basit bir ahşap tabure ile kendinize alanınız olsa dahi komidin olarak değerlendirebilirsiniz. Sadeliği sevenler için… Hatta dikkatinizi çekmek istiyorum. Duvarda ki raf kombini ile harika duruyor!

küçük komidin fikirleri

En Küçük Komidin Fikirleri Vol.1

Aşağıda görebileceğiniz en küçük komidin fikirlerinin ilki durmaktadır. Nasıl yapıldığını merak ediyorsanız aşağıdaki bağlantıya bakabilirsiniz.

küçük komidin fikirleri

Çekmeceli Komidin Mi Çekmece Mi Komidin?

Ben tam olarak karar veremedim. Adını siz koyabilirsiniz. Eski bir ahşap çekmeceyi değerlendirebileceğiniz hem de komidin ihtiyacını karşılayabileceğiniz muazzam bir fikir…

küçük komidin fikirleri

En Küçük Komidin Fikirleri Vol.2

Yukarıdaki de size büyük geldi ise aşağıdaki belki size daha uygun olabilir. Müthiş basit, zahmetsiz ve çok ucuza yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan bir ahşap plaka ve bir kaç tane köşebent profildir. Gerisi ise aşağıdaki gibidir.

küçük komidin fikirleri

İkea Komidin Fikirleri

İkea’nın özellikle tasarladığı ve bizlere sattığı komidin tasarımları bulunmaktadır ama aşağıdakiler tasarladıkları komidinlerden çok daha fonksiyonel ve estetik durmaktadır.

En Küçük Komidin Fikirleri Vol.3

İkea’nın en ucuz serisi olan “Lack” serisine ait duvar rafı ile yatağınızı kenarında, başınızın ucunda bir kitap veya telefonunuz koyabilecek bir alandan başka bir şeye ihtiyacınız yoksa aşağıdaki fikir sizin için yeterli olacaktır. Yani toplamda yatağınızın her iki başına da almak isterseniz 40 liraya komidin işini halledebiliyorsunuz.

küçük komidin fikirleri

Tek bir raf plakası size yetersiz gelirse eğer yine İkea’nın raf ünitesini komidin fikri olarak düşünebilirsiniz. Tıpkı aşağıdaki gibi…

küçük komidin fikirleri

Yukarıdaki Lack duvar rafı eğer size pahalı geldi ise aşağıdaki gibi aslında çerçeve rafı olarak tasarlanmış ama komidin gibi kullanabileceğiniz “Mosslanda” çerçeve rafını 15 liraya alabilirsiniz. Makalenin en üstünden duvardan duvara yatakla dolmuş olan yatak odaları için güzel bir seçenek olduğunu düşünüyorum.

küçük komidin fikirleri

Gördüğünüz gibi hiç bir şey ne imkansız ne de çözümsüzdür. İhtiyacınız olan bir miktar ilham olacak fikir ve nasıl yapılacağını bilmektir. Bu minval de de sizler için küçük komidin fikirlerini derlemeye çalıştım.  Derlemenin devamında da yine bir birinden farklı komidin fikirlerini bulabilirsiniz. İncelemeye devam edin!

küçük komidin fikirleri

küçük komidin fikirleri

küçük komidin fikirleri

küçük komidin fikirleri

küçük komidin fikirleri

küçük komidin fikirleri

küçük komidin fikirleri

küçük komidin fikirleri

küçük komidin fikirleri

küçük komidin fikirleri

küçük komidin fikirleri

küçük komidin fikirleri

Küçük komidin fikirler derlememin sonuna gelmiş bulunmaktasınız. Eğer ki işinize yarayacak ve size ilham olabilecek fikir veya fikirler verebildiysem ne mutlu bana ve eğer bu fikirlerin tanıdığınız birilerinin ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız aşağıdan hemen paylaşabilirsiniz. Çevrenizde ihtiyacı olan olmasa dahi paylaşabilirsiniz 🙂 Esenlikle kalın…

Yorumlara Açığız