Geri Dönüşüm Fikileri

Öncesi Ve Sonrasıyla 15 Farklı Eski Eşya Yenileme Fikirleri

öncesi ve sonrasıyla 15 farklı eski eşya yenileme fikirleri 8

Evinizde mutlaka eskimeye yüz tutmuş yada harbiden eskimiş eşyalarınız vardır. Hepsini atıp yenilerini alabilirsiniz. Hiç birini atmayıp öylece kullanmaya da devam edebilirsiniz yada sizler için derlediğimiz öncesi ve sonrasıyla 15 farklı eski eşya yenileme fikirlerini inceleyebilir ve ilham alabilirsiniz. Belki de kendinize uygun bir fikre denk gelebilirsiniz.

Eski eşya yenileme nam-ı diğer yeni jenerasyon adı renovasyon konusu hem eğlenceli hem de maliyeti ile yenisini almaktan daha düşük. Ayrıca zamanında belkide beğenmeyerek ve mecburiyetten aldığınız ya da şimdi demode olmuş eşyaları kendi zevkinize uygun bir hale getirebilirsiniz. Hal böyle olunca da keyifle kullanabileceğiniz yeni eşyalara sahip olursunuz. Belkide eski eşya yenileme çalışmalarını bir tık ileriye götürüp kendinize bir iş kapısı da açabilirsiniz.

Vel hasıl kelam işsiz genç nüfusunun bir ayda yüzde 0.5 arttığı bir memlekette kendinize iş kapısı açacak farklı fikirlere eğilim göstermek gerekiyor. Bu sebepten devamlı araştırma ve fikir sahibi olmak, neler yapabilirim diye kendimize sormak ve önemlisi denemek lazım. Sosyal mesajı verdikten sonra konuya geri dönelim.

Geri dönüşüm önemli bir konu. Hem doğaya hem de kendinize her açıdan katkı sağlayan bir husus. Önem verilmesi, dikkat edilmesi ve üzerinde düşünülmesi gereken fikir ve çalışmanın bütünüdür. Gerek evinizde eskimiş eşyaları yenileyerek yenisi almaktan kurtulmuş olursunuz, gerek doğa da bir ağacın kesilmesini önlemiş olursunuz. Atmayıp, yenileyip kullanacağınız bir masanın, dolabın veya bir sandalye ile bir ağacın kesilmesini önleyebilirsiniz. Bu bilinç ne kadar çok yaygınlaşırsa o kadar çok ağaç anlamına geleceğini unutmamalısınız.

Ayrıca yapacağınız en ufak bir yenileme ile hem evinize hem de cebinize katkı sağlamış olacaksınız. Hatta yukarıda da dediğim gibi belki de ufak bir sermaye ile bunu bir iş olarak ta icra edebilirsiniz. Tamamen size kalmış…

Geçenlerde bir haberde de tam olarak bu konuyu işe dökmüş birine denk geldiğimi belirtmek isterim. Şu anda Dekopasaj’da ürünlerini satmakla meşgul. Belki de evinizde hiç eski eşya bulunmayabilir ya da var olup ta bu yazıya geç denk geldiğiniz için atmış ta olabilirsiniz. Sorun değil! Eğer siz de kendinize bir iş kapısı oluşturmak istiyorsanız sokağa çıkabilirsiniz. Emin olun sokakta değerini bilemeyip atılmış bir şeyler bulabilirsiniz. Çalışmanın ayıbı olmaz! Sokakta bulamıyorsanız da eskiciler de dolu eşya satılmaktadır. Hem çoğunluğu yok parasına satılıyor. Bir bakın derim!

Eğer evinizde eski mobilyalarınızı atmaya karar verdiyseniz de atmayın. Önce aşağıdaki görselleri inceleyin. Hatta aşağıda sizin için daha önceden hazırladığım diğer geri dönüşüm yazılarını da inceleyin. Ardından boya rehberlerine bir göz atın. Boya seçeneklerini inceleyin. Emin olun size fazlasıyla ilham verecektir. Gerek iş olarak yapmaya başlayın gerek evinize ve cebinize katkı sağlamak adına elinizdekileri değerlendirin.

Ayrıca Bakmanız Gereken Eski Eşya Yenileme Ve Geri Dönüşüm Fikirleri Listesi

Daha fazlası için geri dönüşüm sayfasına bakabilirsiniz! Boya rehberine de aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

eski eşya yenileme

oncesi-ve-sonrasiyla-15-farkli-eski-esya-yenileme-fikirleri-3

oncesi-ve-sonrasiyla-15-farkli-eski-esya-yenileme-fikirleri-4

oncesi-ve-sonrasiyla-15-farkli-eski-esya-yenileme-fikirleri-5

oncesi-ve-sonrasiyla-15-farkli-eski-esya-yenileme-fikirleri-6

oncesi-ve-sonrasiyla-15-farkli-eski-esya-yenileme-fikirleri-7

oncesi-ve-sonrasiyla-15-farkli-eski-esya-yenileme-fikirleri-8

oncesi-ve-sonrasiyla-15-farkli-eski-esya-yenileme-fikirleri-9

oncesi-ve-sonrasiyla-15-farkli-eski-esya-yenileme-fikirleri-10

oncesi-ve-sonrasiyla-15-farkli-eski-esya-yenileme-fikirleri-11

oncesi-ve-sonrasiyla-15-farkli-eski-esya-yenileme-fikirleri-12

eski eşya yenileme 13

oncesi-ve-sonrasiyla-15-farkli-eski-esya-yenileme-fikirleri-14

oncesi-ve-sonrasiyla-15-farkli-eski-esya-yenileme-fikirleri-15  öncesi ve sonrasıyla 15 farklı eski eşya yenileme fikirleri 16 öncesi ve sonrasıyla 15 farklı eski eşya yenileme fikirleri 2

2 thoughts on “Öncesi Ve Sonrasıyla 15 Farklı Eski Eşya Yenileme Fikirleri

  1. tasarım fikirleri dedi ki:

    Güzel fikirler.

Bir yanıt yazın