Dekorasyon Fikirleri, Konsept Dekorasyon Fikirleri

35 Farklı Sıcak Dağınık Ve Enerjik Bohem Dekorasyon Fikirleri

Bohem dekorasyon fikirleri hakkında konuşmadan önce bohem kelimesinin anlamını biraz irdelemek istiyorum. Bohem kelimesi hakkında hiç bir fikri olmayanlara bile aslında aşağıdaki görsellere bir kez baktığında en azından bohem dekorasyonun renkli, dağınık, naturel, geometrik desenler, az ve öz eşyalardan oluştuğunu anlayabilir ve buna benzer tanımlamalarla mevzuyu yorumlayıp, tarifleyebilir.  Dediğim gibi önce bohem kelimesine kısaca bir bakış atmak istiyorum. Öncelikle bohem bir yaşam tarzı olarak ele alınabilir ve yani bohem hayat diye tabir edilebilir. Peki bohem bir yaşam tarzıysa bu yaşam tarzı nedir? Bohem hayat, Paris’te 20. yy başlarındaki şair, ressam, yazar, filozof, müzisyen tayfasının yaşadığı biraz dağıtık, bolca dünya keyiflerinden etkileşimli ancak entellektüellere has bir sanatsal üretim öğesi taşıyan hayat tarzına konmuş isimdir. Evet bohem böyle bir şeydir ya da değildir. Lakin şu bir gerçek ki çok ciddi uydurulmuş bir tarz olduğunu düşünmeden geçemiyorum. Sonradan uydurulmuş ve klas bir isim konulmuş tarz lakin görsellere baktığınızda insanın içini ısıtan, dağınık ama insanı dinlendiren ve pozitif enerji veren bir duruşu ve havası olduğu aşikar. Tam olarak insanı gerçek hayattan ve hayatın kargaşasından uzaklaştıran, yalnız kalıp kafa dinlemeyi sağlayan ve haliyle sanatla uğraşan insanlara ilginçtir ilham kaynağı olan ve günümüzde hala geçerliliği olan bir yaşam tarzıdır. Hak verirsiniz ki insanın yaşam tarzı, kendi dekorasyon tarzına da yansımaktadır. Bu yansımanın en belirgin şekilde ifade edilebilen dekorasyon şekli bohem dekorasyondur. Sizde biraz olsun kendinize yakın hissediyorsanız ama ne yapacağınızı ve nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız tamda size göre bir yazıya denk geldiniz demektir. Sizler için 35 farklı sıcak dağınık ve enerji bohem dekorasyon fikirleri derledim. Tam olarak bohem dekorasyon fikirleri kataloğu!!!

Sizde bir bohem misiniz? İçinizde ki bohemi çıkarmak ister misiniz? Eğer ki kendinizde bu enerjiyi hissetmiyorsanız sizi başka bir yazımıza yönlendirmem gerekiyor. Daha modern ve günün ritmine uygun daire dekorasyonu fikirlerine buyurun!

Bohem dekorasyonu en azından bir inceleyeyim diyorsanız devam edebilirsiniz. Evinizin tamamını bohem döşemeseniz de bir köşesini bohem çizgilerle ve renklerle kurgulayabilirsiniz ve sizde tıpkı 80’lerin bohemistleri gibi dünya malı dünyada kalır deyip, dert ve tasalarınızı bir kenara bırakıp kafa dinlemeye başlayabilirsiniz. Dünya içinde dünyevi dertlerden uzak kalabileceğiniz bir köşe istiyorsanız hemen başlayalım. Çok uzun tutmayıp reçetenizi yazıyorum 😛 Görsellere bakınca ilk dikkatinizi çekecek olan malum bizim kilim dediğimiz ve pek tabi ki de bizlere yani Türk milletine has ve özgü kilimler olacak. Evinizde mutlaka vardır. İrili ufaklı her renk ve desende olabilir. Makbuldür. Bir kaç küçük veya büyük kaktüs. Şu aralar kaktüs olarak arasanız bulamazsınız. Artık kaktüs oldu sukulent! Eskitilmiş bir orta sehpa, eski bir sandık veya tabure veya yan sehpa ve tabi bambu oturak. Üzerine rengarenk kilimlerinize zıt ve kontrast oluşturacak düz renkte bir minder. Aman ha minderin için tam dolu olmasın. İçinde her ne varsa yarısını boşaltın ki salaş dursun.

Peki başka ne var? Saydıklarımdan başka sizin içinizdeki bohem ruhunun istediği ne varsa o var. Daha ne olsun! Bohem yaşam tarzınız ve dekorasyonunuzla size mutlu ve eğlenceli bir hayat diliyorum.
35-farkli-sicak-daginik-ve-enerjik-bohem-dekorasyon-fikirleri-1 35-farkli-sicak-daginik-ve-enerjik-bohem-dekorasyon-fikirleri-2 35-farkli-sicak-daginik-ve-enerjik-bohem-dekorasyon-fikirleri-3 35-farkli-sicak-daginik-ve-enerjik-bohem-dekorasyon-fikirleri-4 35-farkli-sicak-daginik-ve-enerjik-bohem-dekorasyon-fikirleri-5 35-farkli-sicak-daginik-ve-enerjik-bohem-dekorasyon-fikirleri-6 35-farkli-sicak-daginik-ve-enerjik-bohem-dekorasyon-fikirleri-7 35-farkli-sicak-daginik-ve-enerjik-bohem-dekorasyon-fikirleri-8 35-farkli-sicak-daginik-ve-enerjik-bohem-dekorasyon-fikirleri-9 35-farkli-sicak-daginik-ve-enerjik-bohem-dekorasyon-fikirleri-10 35-farkli-sicak-daginik-ve-enerjik-bohem-dekorasyon-fikirleri-11 35-farkli-sicak-daginik-ve-enerjik-bohem-dekorasyon-fikirleri-12 35-farkli-sicak-daginik-ve-enerjik-bohem-dekorasyon-fikirleri-13 35-farkli-sicak-daginik-ve-enerjik-bohem-dekorasyon-fikirleri-14 35-farkli-sicak-daginik-ve-enerjik-bohem-dekorasyon-fikirleri-15 35-farkli-sicak-daginik-ve-enerjik-bohem-dekorasyon-fikirleri-16 35-farkli-sicak-daginik-ve-enerjik-bohem-dekorasyon-fikirleri-17 35-farkli-sicak-daginik-ve-enerjik-bohem-dekorasyon-fikirleri-18 35-farkli-sicak-daginik-ve-enerjik-bohem-dekorasyon-fikirleri-19 35-farkli-sicak-daginik-ve-enerjik-bohem-dekorasyon-fikirleri-20 35-farkli-sicak-daginik-ve-enerjik-bohem-dekorasyon-fikirleri-21 35-farkli-sicak-daginik-ve-enerjik-bohem-dekorasyon-fikirleri-22 35-farkli-sicak-daginik-ve-enerjik-bohem-dekorasyon-fikirleri-23 35-farkli-sicak-daginik-ve-enerjik-bohem-dekorasyon-fikirleri-24 35-farkli-sicak-daginik-ve-enerjik-bohem-dekorasyon-fikirleri-25 35-farkli-sicak-daginik-ve-enerjik-bohem-dekorasyon-fikirleri-26 35-farkli-sicak-daginik-ve-enerjik-bohem-dekorasyon-fikirleri-27 35-farkli-sicak-daginik-ve-enerjik-bohem-dekorasyon-fikirleri-28 35-farkli-sicak-daginik-ve-enerjik-bohem-dekorasyon-fikirleri-29 35-farkli-sicak-daginik-ve-enerjik-bohem-dekorasyon-fikirleri-30 35-farkli-sicak-daginik-ve-enerjik-bohem-dekorasyon-fikirleri-31 35-farkli-sicak-daginik-ve-enerjik-bohem-dekorasyon-fikirleri-32 35-farkli-sicak-daginik-ve-enerjik-bohem-dekorasyon-fikirleri-33 35-farkli-sicak-daginik-ve-enerjik-bohem-dekorasyon-fikirleri-34 35-farkli-sicak-daginik-ve-enerjik-bohem-dekorasyon-fikirleri-35

Yorumlara Açığız