Genel

Küçük Banyolar İçin Dekorasyon Fikirleri

Küçük Banyolar İçin Dekorasyon Fikirleri

Banyo ev içerisindeki en küçük bölümlerden birisidir. Kapladıkları alan oldukça küçük olmasından dolayı genellikle kadınlar o bölüme çok fazla zaman ayırmaz. Oysa detaylı bir şekilde düzenlenmiş ve dekore edilmiş bir banyo hem daha işlevsel hem de daha konforlu olabilmektedir. Bu yazımı içerisinde Küçük Banyolar İçin Dekorasyon Fikirleri hakkında sizlere bilgiler vermeye çalışacağız.

Büyük Aynalar Kullanın

Büyük Aynalar Kullanın
Büyük Aynalar Kullanın

Küçük alanları geniş gibi göstermenin en kolay yollarından birisi de geniş ve büyük aynalar kullanmaktır. Büyük aynalar kullanmak aynı zamanda daha ferah banyo ortamının oluşmasına da katkı sağlamaktadır. Banyo dekorasyonda çıktığınız bu yolda ilk olarak aynaları değiştirmekle başlamanızı öneriyoruz.

Monokrom Renkler Kullanın

Monokrom Renkler Kullanın
Monokrom Renkler Kullanın

Banyonuzda yapabileceğiniz en güzel değişikliklerden birisi de monokrom renkler tercih etmek olacaktır. Monokrom renkler ile banyolarda göz yoran detayların önüne geçebilirsiniz. Örneğin grinin değişik renklerine kullanarak kendinize şık ve değişik bir ortam oluşturabilirsiniz.

Fayanslardan Yararlanın

Fayanslardan Yararlanın
Fayanslardan Yararlanın

Banyo duvarları alabileceğiniz en güzel kararlardan birisi de göz yormayan fayanslar tercih etmek olacaktır. Parlak, beyaz ancak göz yormayan fayanslar banyoların olabildiğince geniş görünmelerine olanak sağlamaktadır. Beyaz renk tabi bir örnektir. Eğer aydınlatma durumunuz müsait ise diğer renkleri de tercih edebilirsiniz.

Ekstra Alanlar Oluşturun

Ekstra Alanlar Oluşturun
Ekstra Alanlar Oluşturun

Küçük banyoları kullanışlı hale getirebilmenin birçok yolu bulunmaktadır. Küçücük banyolar içerisinde oluşturacağınız kullanışlı alanlar ile banyonuzu daha işlevsel hale getirebilirsiniz. Hatta uzun süre kullanmayacağınız birçok eşya ve malzemeyi depolayacak bölümler dahi oluşturabilirsiniz. Çamaşır deterjanları, şampuan, duş jeli gibi ürünleri dekoratif bir şekilde yerleştirmek modern anlamda da iyi çözümler meydana getirecektir.

Saydam Duşa Kabin Kullanın

Saydam Duşa kabin Kullanın
Saydam Duşa kabin Kullanın

Küçük banyolarda genellikle buzlu duşa kabin veya duş perdesi tercih edilmektedir. Banyonuzun ferah ve aydınlık görünmesini istiyorsanız saydam duşa kabinler tercih etmenizi öneriyoruz. Saydam duşa kabinler aynı zamanda modern, ferah ve minimalist banyoların da ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Küçük Banyolar İçin Dekorasyon Fikirleri konusunda oldukça güzel bir liste oluşturduğumuzu düşünüyoruz.

Bir cevap yazın