Genel

Eski Eşyalardan Retro Yaratmak

Eski Eşyalardan Retro Yaratmak

Son zaman en popüler dekorasyon trendlerinden birisi de retro’dur. Retro tasarım; 1950’li, 1970’li ve 1980’li yıllarda kullanılmış olan mobilya tasarım ruhunun günümüzde yeniden yaşatılma durumudur. Bulunduğu ortamın havasını değiştiren resto tasarımlar, ev sahibinin özgün tasarım zevki olduğunu göstermektedir. Geçmişten İzler taşıdıklarından doluyor günümüzde oldukça popüler olan retro tasarımlar yeni dekorasyon stiliniz olabilir. Bu yazımız içerisinde Eski Eşyalardan Retro Yaratmak hakkında güzel bir yazı oluşturmaya çalışacağız.

Saçaklı Halılar ve Yastıklar

Saçaklı Halılar ve Yastıklar
Saçaklı Halılar ve Yastıklar

Saçaklar bir dönem oldukça moda idi. Ancak retro modasının oluşması ile beraber hayatlarımıza yeniden girdiklerini söyleyebiliriz. Yastıklardan halılara, kilimlerden masa örtülerine kadar her yerde saçaklar retro modasının bir ürünü olarak karşımıza çıkmakta.Evinizin dolu dolu olmasını istiyorsanız 80’ler ruhunu yansıtan saçaklı halı ve yastık modelleri satın almanızı öneririz.

Makrome

Makrome
Makrome

Makrome çok eski zamanlara dayanan bir sanattır. Makrome daha çok 1970’li yıllara özgü bir sanattı. Yavaş yavaş etkisini kaybeden bu sanat retro sanatı ile yeniden gün yüzüne çıktı. Dekor edilmesi oldukça zor olan duvarları makrome ile bambaşka bir görünüme yükseltebilirsiniz. Evinizde bulunan çocuk odalarını, kreş odalarını ya da çalışma ofislerini makrome sanatı ile daha etkileyici bir hale getirebilirsiniz.

Retro Renkler

Retro Renkler
Retro Renkler

Beyaz renklerden oluşan salonlar artık bir yerden sonra sıkıcı hale gelmektedir. Belirli bir süreden sonra parlak, cesur renkler tercih etmeye başlayacaksınız. Salon tasarımında tercih ettiğiniz renkler aslında sizlerin kişiliğinizi gözler önüne sermektedir. Salon tasarımı başta olmak üzere evinizin diğer bölümlerinde hardal sarısı, kadife gibi retro renkler tercih edebilirsiniz.

Kadife Dokular

Kadife Dokular
Kadife Dokular

Kadife her zaman bulunduğu ortamlara lüks bir hava inşa etmiştir. Özellikle 1970’li yıllarda lüksün simgesi olan kadife dokular, retro ile beraber yeniden gündeme gelmeye başlamış durumda. Kadifeden oluşan yeni nesil kanepeler ile evinize harika dokular oluşturabilirsiniz.

Post Modern Halılar

Post Modern Halılar
Post Modern Halılar

Eski Eşyalardan Retro Yaratmak konusundaki son önerimiz ise post modern halı tercih etmeniz üzerine olacaktır. sığır derisi, zebra derisi başta olmak üzere halı görünümüzlerinizi eski retro modasına dönüştürebilirsiniz. Sahte zebra derisi halılar bu konuda oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.

Yorumlara Açığız