Dekorasyon Fikirleri, Geri Dönüşüm Fikileri

Geri Dönüşüm Ürünleriyle Yapabileceğiniz Harika Dekorasyon Önerileri

Evinizde bulunan ürünleri hem işlevsel hem de dekoratif şekilde değerlendirmek istiyorsanız, muhteşem fikirlerden yararlanabilirsiniz. Artık kullanılmayan, eski eşyalarınız yeniden kullanılmayı bekliyor. Bu yazı sayesinde geri dönüşüm ürünleriyle yapabileceğiniz harika dekorasyon önerileri sizlerle buluşuyor. Mutfakta, banyoda, salonda, iş yerinde, dış mekânlarda ya da odalarda kullanılabilecek dekoratif objeler ve kullanışlı eşyalar için artık çok para harcamanız gerekmiyor. Kendi imkânlarınızla ve yaratıcılığınızı kullanarak kısa sürede pendik escort yapabileceğiniz ürünler sayesinde, zevkinize uygun bir ortam yaratmanız mümkün oluyor. Güzel bir görünüm sağlamasının yanında işlevli de olan ürünlerin yapımına başlamak için birkaç fikir almanız başlangıç için iyi bir adım sayılıyor.

Doğal Dekorasyon

Son dönemlerin en çok rağbet gören minimalizm akımından siz de etkilendiyseniz, dekore etmek istediğiniz alanda olabildiğince az eşya kullanmanız gerekiyor. Eski kurumuş ağaç dallarını daha büyük bir ahşap levhaya monte ederek aksesuarlarınız ya da kıyafetleriniz için askılık haline dönüştürmeniz mümkün. Hem estetik hem de doğal bir görünüm için ideal olan ağaç, kolay ulaşılabilir olması sayesinde de çok sayıda kişi tarafından dekorasyonda tercih ediliyor. Ağaç, mekana sıcaklık ve samimiyet katılmasına da yardımcı oluyor.

Ampulleri Değerlendirmek

Kullanılmayacak durumda olan ampuller de iç ve dış dekorasyonun önemli parçaları arasında geliyor. Kırık olmayan ampulleri içlerine toprak ve tohum koyarak saksı olarak kullanabilirsiniz. Ampulün içine bir miktar su koyarak, içine çiçek koymak da mümkün oluyor. Oldukça şirin bir görünüm kazandıran ampul saksıların, asılarak kullanımına daha sık rastlanıyor.

Malzemeler Doğadan

Minimal, şık ve sade tasarımlar için doğaya bakmak yeterli oluyor. Sahilde topladığınız taşları atmadıysanız, bunları değerlendirebileceğiniz çok fazla yol var. Taşların boyutlarına ve şekillerine göre dönüştürülecekleri ürünler de değişiyor. Yuvarlak ve küçük olan taşları, dilediğiniz şekildeki kumaş parçasına yapıştırarak nihale olarak kullanabilirsiniz. Keskin uçları olmayan taşları belirli bir düzenle yerleştirerek kapı paspası olarak kullanmak da mümkün. Taşlardan yapılan paspaslar banyoda da işlevli oluyor. Taşların boyutları ve şekilleri birbirinden çok farklıysa, ağaç dallarıyla uyumlu olacak tablolar da yapılabiliyor.

Yorumlara Açığız