Dekorasyon Fikirleri, Kendin Yap Fikirleri

Metal Boru İle 35 Farklı Modern Tasarım Dekorasyon Fikirleri

Genel olarak yaşam alanlarımızın dekorasyonu ve organizasyonu muhtemelen günümüzde en zor şeylerden biridir. Dekorasyon amaçlı aldıklarımız olmadan da hayatta kalabilir, yaşamımızı itham edebiliriz. Olmasa da olur aslında ama insan satın alma dürtüsüne de karşı koyamaz. O dürtü ile hareket edildiği vakit farkında olmadan masraflarda artar, gerekli olan yada olmayan şeylerinde sayısı da artar ve daha kötüsü gereksiz şeylerle uğraşmak ve vakit harcamak zorunda kalırız. Yaşam alanlarımız bir de normalden küçük ise işler daha da zorlaşır. Nereyi nasıl değerlendirileceği konusuna fazladan kafa yormak gerekir. Hal böyle olunca kullanacağımız eşyalar ve yaşam alanlarınızın dekorasyonu olabildiğince pratik olmalı diye düşünüyoruz. Bu düşünce ile yola çıktığınız vakit biraz araştırma biraz da hayal gücü ile yaşam alanlarınızı başarılı bir şekilde dekore etmiş olursunuz. İşin araştırma kısmını sizin için olabildiğince kolaylaştırmak ve hem dekor açısından hemde kolay kullanımı ve pratik oluşuna istinaden metal boru ile 35 farklı modern tasarım dekorasyon fikirlerini bir araya getirdim.

metal boru ile dekorasyon fikirleri

Konuya uzun soluklu bir giriş yaptığımın farkındayım. Mevzunun felsefesini yaptıktan sonra sizler için derlediğim görsellerle devam edeceğim fakat metal boru ile dekorasyon ne demek olduğunu dair bir anlatım yapmak istiyorum.

Metal Boru İle Dekorasyon Fikirleri Nedir?

Günümüzde çoğunlukla doğal gaz borusu olarak kullanılan metal boru yahut demir boru ve bu boruların fitings diye tabir ettiğimiz birleştirme ve montaj parçaları ile kurgulanarak yapılmış çeşitli obje ve eşyalara metal boru ile dekorasyon fikirleri denir.

metal boru ile dekorasyon fikirleri

Yukarıda da dediğim gibi özellikle çok pratik olduğunu belirtmek istiyorum. Ona keza maliyeti hem kendiniz yapabileceğiniz hemde malzeme olarak kolay temin edilebileceğinden ötürü çok düşük olacaktır. Ayrıca yaşam alanlarınıza mükemmel bir hava katacağını sizlerde görselleri incelediğiniz vakit hak vereceksiniz. Çalışma masalarından, aydınlatmalara, konsollardan, orta sehpalara kadar yapabileceklerinizin sınırı sadece sizsiniz.

metal boru ile dekorasyon fikirleri

Metal boru ile yapılacak dekorasyon fikirleri genellikle ahşap parçalarla tamamlanmaktadır. Genellikle endüstriyel ev dekorasyonu tarzına uygun objeler ve dekorlar oluşturulmaktadır ama rustik ve vintage tarzlarda da kullanılabilir.

Masa ihtiyacınız varsa masa ayağı, kitaplığa ihtiyacınız varsa kitaplık rafı ya da tekil bir duvar rafı için duvar rafı ayağı yapabilirsiniz. Hatta bir abajur, masa lambası, sukulent saksısı ve kıyafet askısı ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Tamamen hayal gücünüze kalmıştır yani.

metal boru ile dekorasyon fikirleri

Eğer boruları nereden bulacağım diye soranlara var ise mahallenizde bulunan bir tesisatçıya uğrayabilirsiniz ya da online dekorasyon mağazamıza hemen şimdi uğrayabilirsiniz. Dekorasyon mağazamızda artık metal borularla yapılmış raf kolları, raf ayakları ve askı takımlarını satın alabilirsiniz. İşte mağazadaki ürünlerden bazıları…

Mini Raf Ayağı

Küçük dekorlarınız için kurgulanmış raf ayağı

Çift Kollu Raf Ayağı

Büyük ve ağır yükleri taşıması için tasarlanmış raf ayağı

Mini Giysi Askısı

Endüstriyel dekorlarınız için için mini askı

Yukarıdaki örnek görsellerde devam edelim ve makalemizi tamamlayalım. Dediğim gibi yapabileceğiniz çok fazla fikir var. Aşağıdakiler de ispatıdır.

Endüstriyel raf ayakları satın al

4 thoughts on “Metal Boru İle 35 Farklı Modern Tasarım Dekorasyon Fikirleri

 1. selami kılıç dedi ki:

  merhaba metal boruların dişsiz olanı alyanlı olanı sizde varmıdır tşk

  1. Estetik Ev dedi ki:

   Merhabalar Selami Bey.

   Boru temin edemiyoruz.

 2. Semih kaplan dedi ki:

  İletişime geçebilir miyiz eğer uygulama konusunda yardımcı olursanız 05545708999 semih@konya.cc

  1. keremtekin dedi ki:

   Merhaba Semih bey. Uygulama konusunda aklınızdakini belirtirseniz eğer yapabileceğimiz bir konuda seve seve yardımcı olmak isteriz.

Yorumlara Açığız