Ahşap ve Dekor, Dekorasyon Fikirleri

Ahşap Mobilyalar ile Dekorasyon Önerileri

ahsap mobilya dekorasyonu

İç ve dış mekânlardaki dekorasyon trendlerindeki değişimleri takip etmek önem taşıyor. Evde, iş yerinde ya da bahçe gibi açık alanlarda hem şık hem sade dekorasyonlar sayesinde, ortamın daha huzurlu hale gelmesi mümkün oluyor. Bir mekânın dekorasyonunda göz yoran ayrıntıların fazla olmaması gerekiyor. Dekorasyon alanında çalışan uzmanlar da mekânlarda çok fazla obje olması gerekmediği konusunda hemfikir. Son yıllarda dekorasyonda en fazla kullanılan ağaç malzemeler ve ahşap mobilyalar ile dekorasyon önerileri almak için en doğru adrestesiniz.

Klasik Stil

Mekânlarda klasik stil dekorasyon seviyorsanız, oymalı ve kabartmalı ahşap mobilyalar tercih etmeniz gerekiyor. Fazla gösterişli olmayan ahşap mobilyalar kullanılması, iç mekanın daha geniş görünmesini sağlıyor. Kabartmalı ya da oymalı mobilyaların dekorasyonda etkin şekilde kullanılması halinde diğer mobilya ve objelerin sade seçilmesi gerekiyor.

ahsap mobilyalar ile dekorasyon onerileri

Rustik Stil

Klasik stile oranla daha modern çizgilerle yapılan tasarımlarda rustik stili görmek de mümkün oluyor. Rustik stilde eskitme ön plana çıkıyor. Eskitilmiş ahşap, daha doğal bir görünüm sağlıyor. Rustik stilde de kullanılacak mobilya ve objelerin sade olması öneriliyor. Ahşap mobilyalarda kullanılacak kumaşın türü ve rengi de önem taşıyor. Yeşil, mavi, turuncu, bakır, hardal gibi sıcak renkler ahşapla yakışıyor. Ağaç malzemelerin işlenmiş olmasına rağmen olabildiğince doğal halde tutulmasına özen gösteriliyor.

Farklı Malzemelerin Aynı Anda Kullanımı

Ahşap malzemelerle deri ya da taş birbirlerini tamamlıyor. Bu nedenle, mobilyaların bir kısmı ahşapken, oturma gruplarında deri tercih edilebiliyor. Daha çok iş yerlerinde tercih edilen deri oturma grupları, mekânın daha resmi hale gelmesini sağlıyor. Ahşap mobilyalar mermer gibi farklı malzemelerle de şık bir kontrast yaratıyor. Dış mekânlarda pek tercih edilmeyen ahşap mobilyalar iç mekânların vazgeçilmezi haline gelmiş durumda. Modası herhangi bir dönemde geçmeyen ahşap mobilyaların, farklı bir şekilde yeniden değerlendirilmesi de diğer malzemelere oranla çok daha kolay oluyor. Ahşap oturma gruplarının mobilya kısımları boyandığında ve kumaş kısımları yenilendiğinde, oldukça büyük bir değişim geçirdiklerini görmek mümkün oluyor. Ağaç kullanılarak yapılan dekoratif objeler de hem şık hem de nostaljik.

Bir yanıt yazın