Genel

Villa Dekorasyonunun Püf Noktaları

Villa Dekorasyonunun Püf Noktaları

Evlerde dekorasyonun doğru planlanması ve uygulanması çok önemlidir, bu sayede bütünlük bozulmadan hoş ve yaşanabilir bir ortam oluşturulur. Villalar büyük ama gösterişli evlerdir, böyle yerlere elbette gösterişli, daha önce hiçbir yerde görülmemiş dekoratif ürünler kullanılmalıdır. Villa dekorasyonunun püf noktaları şu şekilde sıralanabilir;

Yeşilliğe Yer Verin

Villa dekorasyonunda eğer farklı bir hava elde edilmek isteniyorsa mutlaka otantik ürünlere gidilmelidir. Klasik, her mağazada satılan dekorasyon ürünleri farklılık katmayacaktır. Evinize gelenlerin şaşırmasını, dekorasyonunuza övgüyle bakmasını istiyorsanız her odada en azından birkaç farklı ürün kullanabilirsiniz. Örneğin endüstriyel su borulu bitki rafı çok farklı duracaktır. Normal saksılardan sıkıldıysanız üç raflı ayaklı ve ayaksız bitki raflarına göz atabilirsiniz.

Su borusundan oluşuyor olması bitkilerinizi koyduğunuz rafta farklı fakat hoş bir görüntü oluşturacaktır. Evde bol miktarda bitki bulundurmak dekorasyonu adeta canlandırır, balkondan salona, mutfaktan hole kadar her alanda farklı boyutlarda bitki kullanabilirsiniz. Özellikle yeşil bitkiler ve otantik tekli ya da ayaklı raflar birbirleri ile harika bir uyum yakalayacaklardır.

Doğal Ürünler Tercih Edin

Her ne kadar teknoloji ve sanayi gelişse de doğaya dönüş de hız kazanıyor. Evinizde doğal ürünler kullanarak dekorasyonunuza canlılık kazandırabilirsiniz. Özellikle zeytin ağacından yapılmış kütük sehpa hem kullanışlı hem de şık bir görünüm kazandıracaktır. Firkete ayaklara sahip olan sehpa modernlik ve doğallığı bir arada tutacaktır. Kütük ev dekorasyonunun olmazsa olmaz parçalarından biridir, otantik bir hava katacaktır.

Sadece sehpada değil, raflarınızda da doğal ağaçları kullanabilirsiniz. Özellikle gizli duvar bağlantılı, ceviz ağacından elde edilen kütük raflar dekorasyonunuzu tamamlayacaktır. Farklılık katmak istiyorsanız raflarınız içi endüstriyel demir boruları tercih edebilirsiniz, evinize gelenlerin mutlaka gözüne çarpacaktır. Endüstriyel su borusunu ayakkabılıkta, vestiyerde ve evin geri kalan her yerinde kullanabilirsiniz.

Villa Dekorasyonunun Püf Noktaları
Villa Dekorasyonunun Püf Noktaları

Bütünlüğü Bozmayın

Villalar büyük evler oldukları için genelde dekorasyon konusunda bütünlüğü korumak zor olabilir. Her odada farklı bir dekorasyon tercih ederseniz karışıklık meydana gelebilir, bunun için genel bir bütünlük sağlayın ve her ürünü o bütünlüğe göre alın. Örneğin salonda doğal ürünler kullanıyorsanız mutfakta fazla yapaylığa kaçmak olmaz. Endüstriyel mobilyaları evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz.

Örnek vermek gerekirse;

  • Endüstriyel demir boru dresuar
  • Endüstriyel demir boru vestiyer( 2 raflı ve 5 askılı)
  • Endüstriyel su borulu ayakkabılık(2 ya da 3 raflı)
  • Endüstriyel demir borulu ahşap duvar rafı şeklinde sıralanabilir.

Her biri her odaya uyum sağlayabilir, basit ama işlevsel ürünler ile dekor ve düzenleme işlevlerini bir arada götürebilirsiniz. Tekerlekli ürünleri tercih ederseniz zemini çizmeden kolayca yerini de değiştirebilirsiniz, kilit mekanizmalı teker tercih ederseniz de itseniz dahi hiçbir yere gitmez.

Işıltı ve Renk

Işıltı ve renk bir araya geldiğinde ortaya kötü bir şey çıkması ihtimali yoktur, bunun için yılbaşı dekorlarını tercih edebilirsiniz. Yılbaşı dekorlarını kullanmak için illa yılbaşını beklemenize de gerek yok, kütük dilimi üzerinde ağaç dalı ve çelenkli kış mevsimi şeklinde hazırlanan mum seti evinize hoş bir hava ve ışıltı katabilirsiniz. Gerçek ağaç dalı kullanılarak yapılan çelenk kapı süsleri de girişte evinizin dekorasyonu hakkında bilgi verici olacaktır.

Evinizde mum ne kadar çok olursa o kadar ışıltılı olur, farklı boyut ve renklerde mum alabilirsiniz. Minik mumları kütük dilimlerinde dekore edebilirsiniz. Kokulu mum seçerseniz tüm eviniz misler gibi kokar, size de bu hoş havayı içinize çekmek kalır. İşte villa dekorasyonunun püf noktaları bu kadar basit ve etkili.

Bir cevap yazın