Nasıl Yapılır

Modern Tasarım Ağaç Dalı Mumluk Nasıl Yapılır

Son zamanların en beğenilen ve özellikle pinterest sayfalarında sıkça paylaşımı yapılan modern tasarım ağaç dalı mumluk nasıl yapılacağını anlatıyoruz. Belirtmeliyiz ki yapımı oldukça kolay ve bir o kadar da ucuz bir projedir. Projenin zorluk seviyesini başlangıç seviyesi olarak düşünüyoruz.

Modern Tasarım Ağaç Dalı Mumluk Nasıl Yapılır (6)

Başlıca Malzemeler

  • Kalın bir ağaç dalı temin ediyoruz. Kalınlığını ve uzunluğunu kullanacağınız yere veya zevkinize göre ayarlayabilirsiniz. Bizim önerimiz çam ağacı kullanmanızdan yanadır. Muhtemelen bulacağınız çam ağacının kendi yüzey kabukları olacaktır. İsterseniz iskarpela ile soyabilirsiniz yada daha otantik bir görünüm olmasını isterseniz olduğu gibi de bırakabilirsiniz.
  • Kullanacağınız dalın yüzey kabuklarını soyduktan sonra yada yüzeyi kabuksuz ama talaşlı ise yüzeyini düzeltmek için zımpara kağıdı
  • Yine kendi zevkinize göre tercih edeceğiniz renklerde ahşap boyası
  • Mumlarımızı yerleştireceğimiz yerleri açmak için kullanacağımız mumların çapına uygun olacak şekilde matkap ucu (İşin en zor kısmı olup, ağaç dalınızı bir marangoza da götürüp istediğiniz ölçüde ve sayıda delik açtırabilirsiniz)
  • Ve tabi ki mum!

Kısaca, temin ettiğimiz ağaç dalınının yüzeyini güzelce zımparalıyoruz. Koyacağımız yerde yuvarlanmaması için zemin kısmını kalın bir zımpara kullanıp dairesel yüzeyi olabildiğince düzleştirmekte yarar var. Ağaç dalını istediğimiz ölçüde ve sayıda deliyoruz yada deldiriyoruz ki önerimiz bu işlemi bir marangoz yardımıyla çözmenizdir. Ardından herşeyi hazır hale gelen ağaç dalını, her zaman dediğimiz gibi kendi zevkinize uygun ve içinizi ısıtacak renklerde boyamasını yapıyoruz. Bu işlemi tabi ki de yapmak zorunda değilsiniz. Size kalmış! Boyasız hali ile de çok doğal bir görünüme sahip olacağı kesin. Görsellerimize bir göz atıp derhal başlamanızı tavsiye ediyoruz. Nerede kullanırsanız kullanın çok şık duracağı bir gerçek. Hatta bir hediye olarak ta düşünebilir sevdiklerinizi bu tarz ağaç dalı mumluk ile çok mutlu edebilirsiniz.

Modern Tasarım Ağaç Dalı Mumluk Nasıl Yapılır (5)

Modern Tasarım Ağaç Dalı Mumluk Nasıl Yapılır (4)

Modern Tasarım Ağaç Dalı Mumluk Nasıl Yapılır (2)

Modern Tasarım Ağaç Dalı Mumluk Nasıl Yapılır (3)

Related Posts