Çarşamba, Nisan 14, 2021
More
  Pratik Ev Dekorasyonu6 Adımda Rahat Oturma Odası Dekorasyonu Fikirleri

  6 Adımda Rahat Oturma Odası Dekorasyonu Fikirleri

  Oturma odaları; ailemizle en fazla zaman geçirdiğimiz, misafirlerimizi ağırladığımız, evimizin en geniş ve en önemli yaşam alanları olduğu için dekorasyonlarında da çok titiz davranmak zorundayız. Eğer ki rahat oturma odası sahibi olmak istiyorsanız odanın dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken başlıca adımlar var. Geniş bir oturum alanı elde etmek, rahat ve ferah oturma odaları oluşturmak, homojen aydınlatılmış oturma odalarına sahip olmak için yenilikçi dekorasyon fikirlerini uygulayabilirsiniz.

  Açık Renkli Kumaşlar

  Oturma Odası Dekorasyonunu Yenilemek

  Oturma odanızda yer alacak koltuk takımlarının kumaşlarının açık renkli olması size birçok avantajı bir arada sağlar. Açık renkli kumaşlar oturma odanızı daha geniş gösteren, daha ferah oturma odalarına sahip olmanızı sağlayan başlıca etkenlerdir. Ayrıca dekoratif bir oturma odasına sahip olmak için açık renkli kumaşlara sahip oturma takımları tercih ederek oturma odanızı rahatlatabilirsiniz.

  Yerleşim Planı

  rahat oturma odası

  Oturma odası dekorasyonları için ideal yerleşim planları oluşturmalısınız. İdeal yerleşim planı yaparken oturma odanızın kalabalık olmamasını sağlamalı, kullanacağınız mobilyaların, aksesuarların odayı kalabalık gösterecek şekilde yerleştirmemelisiniz. Oturma odaları aynı zamanda misafirlerinizi ağırladığınız ve misafirlerinizde iyi bir intiba bırakacağınız yaşam alanları olduğu için yerleşim planlarını titiz bir şekilde yapmalısınız.

  Kaba ve Büyük Eşyalar Tercih Etmeyin

  rahat oturma odası için dekorasyona fikirleri

  Oturma odaları genellikle minimalist olarak dekore edilen ve ev hanımlarının basit dokunuşları ile dekoratif yaşam alanlarına dönüşen alanlardır. Bu nedenle oturma odanızı rahatlatmak için kaba eşyalardan, büyük eşyalardan ve oturma odası içinde fazla yer kaplayacak mobilyalardan, eşyalardan, aksesuarlardan uzak durmalısınız. Oturma odası içinde tercih edeceğiniz oturma takımlarının abartılı uzantıları olmamalı, aksesuarların ölçüleri minimalist olmalıdır.

  İdeal Aydınlatmalar

  Oturma odası dekorasyonlarında en önemli etkenler arasında sayılan aydınlatmalar oturma odalarını rahatlatan faktörler olarak da kabul edilmektedir. Oturma odası içinde yer alan aydınlatma tasarımları iki farklı sistemin sentezi şeklinde olmalıdır. Odanın ortasında tek bir ışık kaynağına sahip estetik bir avize ile birlikte çevresinde homojen aydınlatma sağlayacak ve oturma odasında gözünüzü rahatsız etmeyecek aydınlatma tasarımları ile oturma odanızı rahatlatabilirsiniz. Aydınlatmalar aynı zamanda yaşam alanına dekoratif bir özellik katan etkenler olduğu için ideal aydınlatma tasarımları tercih edebilir ve oturma odanızı rahatlatabilirsiniz.

  Canlı Çiçekler

  Oturma odalarına ferah bir hava veren, oturma odasının doğallığını pekiştiren ve yapılan dekorasyonun etkisini artıran en önemli etkenler canlı çiçeklerdir. Oturma odanızı rahatlatmak için ister canlı çiçekler tercih edin ister dalından koparılmış çiçekler tercih edin her iki tercih de oturma odanızı rahatlatacak, doğal bir oturma odasına sahip olmanızı sağlayacaktır. Canlı çiçekleri saksılar içinde tercih edebileceğiniz gibi aksesuar içine gizlenmiş saksılar olarak da tercih edebilir ve fonksiyonel bir oturma odası dekorasyonu da yapabilirsiniz.

  Kitaplıklar

  Oturma odası içinde rahat bir dekorasyon yapmak için orta masa şeklinde kullanabileceğini kitaplıklar tercih edebilirsiniz. Fonksiyonel özelliklere sahip olan orta masaları bir yandan orta masa olarak kullanabilir bir yandan da kitaplarınızı muhafaza edebileceğiniz bir kitaplık olarak kullanabilirsiniz. Kitaplıkları ayrı ve bağımsız mobilyalar olarak da kullanabilirsiniz. Kitaplıklarınızda sadece kitapları muhafaza edebileceğiniz gibi aksesuarlarınızı da muhafaza ederek sade ve her detayın yer aldığı özel bir oturma odasına sahip olabilirsiniz. Kitaplıklar oturma odanızı rahatlatan ve size yardımcı olan temel mobilyalardır.

  Bunu Gördün Mü?

  Satıştaki Ürünler

  Popüler Fikirler

  Televizyon Üniteleri ile İşlevsel Mekanlar Yaratmak Mümkün! Ama Nasıl?

  TV üniteleri farklı tasarımları ile oturma odası ve salon dekorasyonunun olmazsa olmaz mobilyalarıdır. İşlevsel özellikler sunan bu mobilyaların geniş malzeme ve tasarım çeşitliliği sayesinde...

  Abone ol ve mağazadaki kampanyaları, blogdaki yazıları kaçırma!

  Düzenli olarak mağazamıza yeni ürünler geliyor. Çeşitli indirim ve kampanyalar yapıyor ve bolca dekorasyon fikirlerine yönelik makaleler yayınlıyoruz.