Dekorasyon Fikirleri, İç Mekan Tasarımı

Mükemmel Orta Sehpa Dekorasyonu İçin 4 Kural

mükemmel orta sehpa dekorasyonu i̇çin 4 kural 2

Bu yazıda sizlere en meşhur dekoratörlerin “sırrının sırrını” anlatmaya çalışacağım. Konumuz, mükemmel orta sehpa dekorasyonu için 4 kural ve en güzel örnekleri olacak. Eğer ki iç mekan dekorasyonu fikirlerini inceliyor ve yakından takip ediyorsanız hak vereceksiniz. Hemen gözünüzün önüne getirin. Özellikle salon ve oturma odalarına ait dekorasyon fikirleri amaçlı paylaşılan görselleri hayal edin. Çoğunluğunun ortak noktası orta sehpanın varlığıdır. İnanmıyorsanız sizler için daha önceden hazırladığım oturma odası dekorasyonu rehberine göz atmalısınız. İki yüzden fazla görsel ve hemen hepsinde bir orta sehpa bulunmaktadır. Burada başarı ve mükemmellik için bir formül çıkmaktadır. Okumaya devam!

mükemmel orta sehpa dekorasyonu

En iyi, beğenilen ve dikkat çeken salon ve oturma odalarına bakarsanız, odanın tasarımlarında benzer teknikler ve yöntemler görebilirsiniz. Yumuşak kanepeler, nötr renkler, birkaç yumuşak koltuki yastık, dekoratif, renkli, desenli tekstiller ve keyifli bir orta sehpa dekorasyonu ile doludur. Burada da ana kahraman ise ne kanepe, ne perde ne de yastık değil, sehpanın ta kendisidir. Eğer ki orta sehpanız üzerinde değişiklik yapmak istiyorsanız sizler için daha önceden hazırladığım bir birinden farklı 16 orta sehpa dekorasyonu yazımı inleyebilirsiniz. Eğer ki orta sehpanızın kendisini değiştirmek ve yenilemek istiyorsanız da yine daha önceden hazırladığım kendiniz yapabileceğiniz 22 farklı orta sehpa fikirlerine bir göz atabilirsiniz.

mükemmel orta sehpa dekorasyonu i̇çin 4 kural 3

Mükemmel Orta Sehpa İçin 4 Altın Kural

  • Orta sehpanızın kenarına yakın konumlandırılmış ki kenarı yuvarlak veya oval olsa bile bir veya iki yüksek nesne olsun. İdeal olanları  dekorasyonunuza uygun şamdanlar veya kendisine vazolar olabilir.
  • Merkezinde doğayı anımsatacak, izlerken içinizi rahatlatacak ve dahi enerji verecek bir bitki yerleşimi, buket veya benzeri bir düzenleme yapın. Teraryumlar çok moda malumunuz. Sukulentler de öyle… Her ikisini de bünyesinde barındıran bir tasarımda olabilir. Eğer ki dilerseniz aşağıdaki bağlantıları kullanarak çok güzel ve benzersiz fikirler edinebilirsiniz.

mükemmel orta sehpa dekorasyonu i̇çin 4 kural 5

Sukulent demişken, hazır kendin yap işine girmişken eğer ki sukulent kullanmak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

mükemmel orta sehpa dekorasyonu

  • Şamdan ve vazoların hemen karşı tarafına, özgün ve göz alıcı, iri mercan, deniz kabuğu, tuhaf el sanatları veya soyut şekilleri bünyesinde barındıran objeler yerleştirin. Hatta varsa el sanatlarına benzer bir hobiniz veya uğraşınız, onunla ilgili bir şeyler de olabilir. Evinize gelecek misafirlerinize çalışmanızdan ve yaptıklarınızdan küçük bir kesit sunabilirsiniz.
  • Son olarak ta dekorasyon, giyim, magazin gibi bir kaç kitap ve dergi yığınını sehpanızın hem ayak altında kalmayacak hem göze batmayacak hem de dikkat çekecek bir yerine konumlandırın. Misafirleriniz onlara hem bakmaktan memnuniyet duyacak ve sohbet kendiliğinden başlayıp devam edecektir.

mükemmel orta sehpa dekorasyonu

Yukarıdaki genel olarak olması gereken ve en iyi olduğu kabul edilmiş, standart olarak değerlendirilmiş orta sehpa dekorasyonu için fikirlerden ibarettir. En iyi dekorasyon, kişinin kendi zevkini ve kişiliğini en iyi şekilde yansıtabildiği halidir. Bundan dolayı sehpanızı da en iyi şekilde dekore edebilme işi yine size aittir. Gerisi mumlar, vazolar, meyveli sepetler, kitaplar, dergiler, çiçekler, sukulentler, objelere aittir.

mükemmel orta sehpa dekorasyonu

Bir yanıt yazın