Dekorasyon Fikirleri, İç Mekan Tasarımı, Tasarım

Galeri Duvarları İçin Çerçeveleyecek 9 Farklı Maliyetsiz Obje

galeri duvarları i̇çin çerçeveleyecek 9 farklı obje 6

Evet galeri duvarları çok moda. Eskiden de duvarlara resim, poster, tablo, fotoğraf vesaire asıyorduk ve hatta bir kaçını yan yana da asıyorduk ama artık galeri duvarları konusu için konseptler geliştiriliyor. Tarzlar, üsluplar, stiller belirleniyor. Resim yanına fotoğraf, fotoğraf yanına ahşap harfler, semboller, dekoratif objeler de asarak bir kompozisyon oluşturuluyor. Galeri duvarları için fazlasıyla uygulanan çok farklı stiller var ama sizler için en temel ve yaygın, kullanışlı ve dekoratif olanlarını, diğerlerinin arasından seçip sizler için en sade şekilde anlatmaya çalıştım. Tabı burada değil. Aşağıda bulabilirsiniz.

Bu yazıda ise sizler için ve tabi galeri duvarları için sadece resim, poster vesaire şeylerin asılmadığının ispatını yapacağım. Nasıl mı? Hemen anlatayım. Hem göstereyim, hem anlatayım…

Galeri Duvarları İçin Hemen Uygulayabileceğiniz Maliyetsiz Objeler

Belki kendinize ait, belki yakınınızdan kalan bir koleksiyon olabilir ama muhtemel illaki vardır. Mendil koleksiyonu, üzerinde barındırdığı desenleri, renkleri ile  galeri duvarlarına dahil edebileceğiniz en güzel objelerden biridir. Ayrıca hafifliği ve inceliği ile çerçeveleyebileceğiniz güzel bir objedir.

galeri duvarları i̇çin çerçeveleyecek 9 farklı obje 1

Belki uzaklardaki bir sevdiğinizden aldığınız mektup sayfasını çerçeveleyebilir, duvarınıza asabilir, galerinizin en güzel köşesine dahil edebilirsiniz. Çünkü kim bilir ne de güzel şeyler yazıyordur o mektupta!

galeri duvarları i̇çin çerçeveleyecek 9 farklı obje 1

Bu özellikle kitap kurtları için güzel bir fikirdir. Defalarca okuduğunuz, okudukça daha çok beğendiğiniz, etkisinden kurtulamadığınız ve hatta hayatınıza yön verdiğiniz favori kitapların kapaklarını çerçeveleyebilirsiniz. Gördükçe okuduğunuz kitabın içeriğini size hatırlatacaktır.

galeri duvarları i̇çin çerçeveleyecek 9 farklı obje 2

Bu fikir ise özellikle müzik tutkunları için güzel bir fikirdir. Hayatınızda yer tutan, dinlemekten hiç sıkılmadığınız ve dinledikçe daha çok sevdiğiniz, sizin için özel olan ve bir anısı olan ve dinledikçe bir şeyleri hatırlatan favori albümlerinize ait CD kapakları bir araya getirip güzel bir kolaj hazırlayabilirsiniz.

galeri duvarları i̇çin çerçeveleyecek 9 farklı obje 3

Para koleksiyonunuz varsa içinden en çok beğendiğinizi ya da hepsini çerçeveleyebilir, galeri duvarınıza sahil edebilirsiniz.

galeri duvarları i̇çin çerçeveleyecek 9 farklı obje 4

Bir başka basit ve dekoratif fikir ise duvar kağıdını dilediğiniz ölçülerde kesip çerçeve içine alabilirsiniz. Muhtemel poster olarak almak isteseniz daha pahalıya gelecektir.

galeri duvarları i̇çin çerçeveleyecek 9 farklı obje 5

Ve tabi ki pul ve kartpostal koleksiyonları da çok güzel çerçevelenip galeri duvarlarına dahil edilebilir. Bu fikri de bir düşünün derim! Yani böyle bir koleksiyonunuz yoksa dahi eskicilerden veya antikacılardan özellikle pul koleksiyonları temin edebilirsiniz.

galeri duvarları i̇çin çerçeveleyecek 9 farklı obje 7

Tıpkı yukarıda verdiğim mendil örneği gibi eşarp, şal, örtü tarzından renkli, desenli parçaları da çerçeve içine alabilir duvarlarınızda asabilirsiniz.

galeri duvarları i̇çin çerçeveleyecek 9 farklı obje 8

Son örnekte ise farklı parçaların bir araya getirilmesi ile oluşturulmuş bir galeri duvarı görseline yer verdim. Burada da belki bir dergiden belki bir ansiklopediden yahut bir kitap, gazete gibi basılı yayınlarda yer alan ve beğendiğiniz ilgi duyduğunuz bir sayfayı kesip alıp çerçeve içine alabilirsiniz.

galeri duvarları i̇çin çerçeveleyecek 9 farklı obje 6

Gördüğünüz gibi galeri duvarı oluşturmanın sınırı, sonu, dibi yok ve tamamen hayal gücünüzle alakalıdır. Dışarıdan hazır poster, resim, fotoğraf alabileceğiniz gibi, kendinizde resimler yapabilir, fotoğraflar çekip asabilirsiniz ve hatta yukarıdaki gibi belki sandığınızda belki kitabınızda ya da posta kutunuzda yer alan bir obje ile de galeri duvarı oluşturabilirsiniz.

Bir yanıt yazın