Ahşap ve Dekor, Kendin Yap Fikirleri

20 Farklı Küçük Ahşap Sukulent Saksı Fikirleri

ahşap sukulent saksı

Sukulentler, çokta karmaşık olmayan, kafa yormaya, zahmetsiz ve kolay bakım yöntemleri olduğu için oldukça satın alınan bitki çeşididir. Sayısız çeşidi olması da ayrıca tercih sebebidir. Bilhassa teraryum yapanların sıkça kullandığı kaktüsgillerden hallice irili ve ufaklı sevimli, dekoratif, enerjik ve eğlenceli bitkilerdir. Hatta teraryumların vazgeçilmezi de denebilir. Çok fazla su istemez. Hemen her yerde büyüyebilir ama ne kadar rahat bakımları olsa da onunda bir canlı olduğunu görmezden gelmemek gerekiyor ve kendilerine göre ihtiyaçları olmaktadır. Hemen her yerde büyüme olasılığı olsa da bu küçük sevimli bitkiler en çok ahşap ve ağaç türünde saksılara çok iyi uyum sağlamakta ve kendisini tamamlamış olmaktadır. Yani bu bitkileri ahşap saksılar içine yerleştirerek bütünlüğünü sağlamış oluruz. Göze hoş, sıcak ve dekoratif gelmektedir. Neden böyle olduğunu aşağıda derlediğim görsellere bakınca daha iyi anlayacaksınız.

Minik, Sevimli, Benzersiz Ahşap Sukulent Saksı Fikirleri

Sizler için derlediğim ahşap sukulent saksı fikirleri için özellikle küçük olmasına dikkat ettim. Ayrıca bilhassa eğer isterseniz kendiniz kolaylıkla yapabilmeniz için yapımı basit, maliyetsiz ve malzeme temini kolay kendin yap fikirleri olmasına özen gösterdim. Yani özetle sizler için 20 farklı küçük ahşap sukulent saksı fikirleri, ilham vermek için hazırdır. Dediğim gibi aşağıdaki fikirler özellikle kendin yap fikirleri olarak derledim ama elinizdeki, evinizdeki ve daha bir çok şey ile sukulent ve kaktüsler için saksı tasarlayabilirsiniz. Bir birinden farklı kaktüs saksısı fikirleri için aşağıda yer verdiğim makaleyi inceleyebilirsiniz.

Gelelim ahşap sukulent saksılarına… Neler var? Özellikle ağaç kütükleri bir çok farklı şekilde değerlendirebilirsiniz. Yada bir ahşap kerestesini bir kaç işlemden geçirerek kendinize saksı yapabilirsiniz. Hatta ebatlarını büyük tutarak aynı anda bir kaç sukulent için tek bir saksı bile yapabilirsiniz. Nasıl mı? Hepsi aşağıda… Lafı daha da uzatmaya gerek yok bence…

Bana saksı yetmez, teraryumun kendisi lazım diyorsanız aşağıdaki makaleyi incelemelisiniz.

Yorumlara Açığız