Salı, Kasım 19, 2019
More
  Ana Sayfa Dekorasyon 6 Farklı Konsept Ve 50 Farklı Galeri Duvarı Fikirleri

  6 Farklı Konsept Ve 50 Farklı Galeri Duvarı Fikirleri

  Galeri duvarı fikirleri özellikle bizde yeni bir dekorasyon trendi oldu ve görünen o ki kısa sürede de eskimeyecek bir trend olacak gibi durmaktadır. Daha öncesinde bazı görsel ve fotoğraf sergileme fikirleri gibi bazı konularda yazılar ve derlemeler hazırlamıştım ama dediğim gibi yeni ve popüler bir dekorasyon trendi olmasından dolayı sizler için 6 farklı konsept ve 50 farklı galeri duvarı fikirleri derlemesi hazırladım.

  Bu yeni dekorasyon trendi, hemen her türlü mekanda çalışabilir ve yerini bulabilir. Çünkü güçlü, karakteristik, dekoratif, etkili ve kişilik yansıtan, anlamlı ve bir şeyler anlatabilen bir dekorasyon fikridir. Gerek evinizde gerek iş yerinizde olsun hemen her yerde galeri duvarı yapabilirsiniz. Nasıl mı? Yazımın başlığından da anlaşılacağı üzere sizler için galeri duvarı fikirlerini 6 farklı başlık altında 50 farklı görselin bir araya gelmesiyle oluşmuş bir derleme hazırladım.

  Bir Birleri İle Uyumlu Olan Galeri Duvarı Fikirleri

  Bu ilk galeri duvarı konseptinde özellikle dikkat etmeniz gereken mümkün olduğunca bir biri ile olan uyumlarına dikkat edilerek bir araya getirilmiş galeri duvarları bulunmaktadır. Ya aynı çerçevenin farklı ölçüler, ya görsellerin bir biri ile olan benzerliği ya da uygulama şekli ile bir birleri arasında fark edilir derecede uyum ve benzerlik bulunuyor.

  galeri duvarı fikirleri

  Düzenli ve Sıralı Olan Galeri Duvarı Fikirleri

  Bu konseptte ise dikkat edeceğiniz şey ise kendi içindeki düzendir. Bir birleri arasında sıralama, eşitlik ve farklı ebatların bir araya getirilirken bir bütünlük hissi yaratması ön plana çıkmaktadır. Yani amaç bir kaç dikdörtgen ve bir kaç kare ebatlı çerçevenin bir araya getirilirken mümkün mertebede aralarında boş alan bırakılmadan duvara asılıp karşıdan bakılınca sanki bir bütünmüş gibi gözükmesini sağlamaktır.

  Nötr Olan Galeri Duvarı Fikirleri

  Adı üzerinde nötr, yani sadece, karışık olmayan, insanı yormayan, minimal çizgiler taşıyan görsellerden oluşan galeri duvarı fikirleridir. Bu konsepteki espri ise içeriğindeki görsellerden mütevellit düzenleme şekli nasıl olursa olsun, izlemek göze hoş gelmektedir.

  Ruh Haline Göre Olan Galeri Duvarı Fikirleri

  Ruh haliniz ne ise kişiliğiniz, evinizin dekorasyonu, sevdikleriniz, anılarınız, koleksiyonlarınız, zevklerinize ait parçalar, objeler, resimler ve fotoğraflardan oluşan galeri duvarı konseptidir. Bu tarzın en güzel yani bir kaç küçük parça ile başlayıp onu devasa bir galeri duvarına çevirebilirsiniz. Tıpkı koleksiyoncu edasıyla bir şeyleri biriktirmek gibi sizde galeri duvarınızı koleksiyonunuz gibi derleyebilirsiniz.

  Sanatsal Köşelerde Galeri Duvarları

  Bu konsepti, görünce bizim evde böyle köşe yok ki diyebilirsiniz ama benden size diyeceğim şudur ki bir kez daha bakın! Belki oturma odanızda ya da belki salonunuzda ya da varsa yemek odanızda, masanızı, koltuğunuzu, kanepenizi konumlandırdığınız yerde mutlaka vardır. Bir kez daha göz atın!

  Boş köşeleri değerlendirme fikrine bayılacaksınız! Ayrıca bu konseptin esprisi ise galeri duvarınızda ekstra hareket ve derinlik hissi kazandıracak olmasıdır.

  galeri duvarı fikirleri

  Unutulmuş Mekanları Canlandıran Galeri Duvarları

  Bu galeri duvarı konsepti,  tıpkı yukarıdaki gibi evinizindeki boş ve kullanılamayan duvarları değerlendirmenize olanak tanımaktadır. Uzun ince koridorlarda ya da bir TV ünitesinin hemen arkasındaki duvarda böyle bir galeri duvarı uygulayabilirsiniz.

  Galeri duvarı fikirleri kadar galeri duvarı oluşturabilmek için düzenleme fikirlerine de sahip olmak gerekiyor. Büyük dikdörtgen bir çerçevenin yanında iki küçük kare çerçeve asılabilir ya da daha da farklı düzenlemeler yapılabilir. Bu konuda sizler için en başarılı ve kullanışlı galeri duvarı şablonlarını da sizlerle paylaşıyorum.

  galeri duvarı fikirleri

  1 Yorum

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Sosyal Mecralarmız

  18,207BeğenenlerBeğen
  4,661TakipçilerTakip Et
  71,357TakipçilerTakip Et
  152TakipçilerTakip Et

  Son Yazılar

  Metal Su Borusu İle Çalışma Masası Nasıl Yapılır?

  Evet yanlış duymadınız. Metal su borusu ile... Sizlerle pratik ve çok düşük maliyetlerde hem de çok uzun süre kullanabileceğiniz bir çalışma masası...

  Ağaç Kütüğü ve Kozalak İle Yılbaşı Dekorasyonu İçin Fikirler 2020

  Kısa bir süre önce yılbaşı dekorasyonu için kolaylıkla yapabileceğiniz kendin yap süs fikri paylaşmıştım. Şimdi de evlerinizde ve diğer bir çok mekanlarınız...

  Dilimlenmiş Ağaç Kütüğü Ve Mumlarla Yılbaşı Süsü Nasıl Yapılır? En Kolay Yılbaşı Süsü –...

  Yıl bitiyor ve yeni yıla sayılı zaman kaldı. Yeni yılı, yılbaşı gecesini kutlayanlardan iseniz, yılbaşını evlerde geçirenlerden iseniz, evlerinde ailenizle, sevdiklerinizle ya...

  2020 Yılı Ev Dekorasyonu Fikirleri – Benzersiz Dekor Önerileri

  Koca bir yılı daha geride bırakıyoruz. Bu sene Estetikev'in 5. senesi olduğu için her sene yayınladığım yıllık dekorasyon rehberini bu kez çok...

  Romantik Evli Çiftler İçin Yatak Odası Dekorasyonu

  Yatak odaları her zaman evin en özel odalarıdır. Bu nedenle yatak odası dekorasyonlarında diğer yaşam alanlarına göre daha özenli ve daha titiz...

  İstanbul’da Gezip Alış Veriş Yapabileceğin Mobilyacılar Siteleri

  İstanbul, her anlamda özel ve tarihi bir şehirdir. Bu nedenle İstanbul'u gezmek veya amacınıza uygun olacak şekilde bir güzergah belirlemek hem zamanı...