Dekorasyon Fikirleri, İç Mekan Tasarımı, Konsept Dekorasyon Fikirleri

6 Farklı Konsept Ve 50 Farklı Galeri Duvarı Fikirleri

ruh haline göre olan 4

Galeri duvarı fikirleri özellikle bizde yeni bir dekorasyon trendi oldu ve görünen o ki kısa sürede de eskimeyecek bir trend olacak gibi durmaktadır. Daha öncesinde bazı görsel ve fotoğraf sergileme fikirleri gibi bazı konularda yazılar ve derlemeler hazırlamıştım ama dediğim gibi yeni ve popüler bir dekorasyon trendi olmasından dolayı sizler için 6 farklı konsept ve 50 farklı galeri duvarı fikirleri derlemesi hazırladım.

Bu yeni dekorasyon trendi, hemen her türlü mekanda çalışabilir ve yerini bulabilir. Çünkü güçlü, karakteristik, dekoratif, etkili ve kişilik yansıtan, anlamlı ve bir şeyler anlatabilen bir dekorasyon fikridir. Gerek evinizde gerek iş yerinizde olsun hemen her yerde galeri duvarı yapabilirsiniz. Nasıl mı? Yazımın başlığından da anlaşılacağı üzere sizler için galeri duvarı fikirlerini 6 farklı başlık altında 50 farklı görselin bir araya gelmesiyle oluşmuş bir derleme hazırladım.

Bir Birleri İle Uyumlu Olan Galeri Duvarı Fikirleri

Bu ilk galeri duvarı konseptinde özellikle dikkat etmeniz gereken mümkün olduğunca bir biri ile olan uyumlarına dikkat edilerek bir araya getirilmiş galeri duvarları bulunmaktadır. Ya aynı çerçevenin farklı ölçüler, ya görsellerin bir biri ile olan benzerliği ya da uygulama şekli ile bir birleri arasında fark edilir derecede uyum ve benzerlik bulunuyor.

galeri duvarı fikirleri

bir birleri ile uyumlu olan 2

bir birleri ile uyumlu olan 3

bir birleri ile uyumlu olan 4

bir birleri ile uyumlu olan 5

bir birleri ile uyumlu olan 6

Düzenli ve Sıralı Olan Galeri Duvarı Fikirleri

Bu konseptte ise dikkat edeceğiniz şey ise kendi içindeki düzendir. Bir birleri arasında sıralama, eşitlik ve farklı ebatların bir araya getirilirken bir bütünlük hissi yaratması ön plana çıkmaktadır. Yani amaç bir kaç dikdörtgen ve bir kaç kare ebatlı çerçevenin bir araya getirilirken mümkün mertebede aralarında boş alan bırakılmadan duvara asılıp karşıdan bakılınca sanki bir bütünmüş gibi gözükmesini sağlamaktır.

düzenli sıralı olan 1

düzenli sıralı olan 2

düzenli sıralı olan 3

düzenli sıralı olan 4

düzenli sıralı olan 5

düzenli sıralı olan 6

düzenli sıralı olan 7

düzenli sıralı olan 8

düzenli sıralı olan 9

düzenli sıralı olan 10

Nötr Olan Galeri Duvarı Fikirleri

Adı üzerinde nötr, yani sadece, karışık olmayan, insanı yormayan, minimal çizgiler taşıyan görsellerden oluşan galeri duvarı fikirleridir. Bu konsepteki espri ise içeriğindeki görsellerden mütevellit düzenleme şekli nasıl olursa olsun, izlemek göze hoş gelmektedir.

nötr olan 1

nötr olan 2

nötr olan 3

nötr olan 4

Ruh Haline Göre Olan Galeri Duvarı Fikirleri

Ruh haliniz ne ise kişiliğiniz, evinizin dekorasyonu, sevdikleriniz, anılarınız, koleksiyonlarınız, zevklerinize ait parçalar, objeler, resimler ve fotoğraflardan oluşan galeri duvarı konseptidir. Bu tarzın en güzel yani bir kaç küçük parça ile başlayıp onu devasa bir galeri duvarına çevirebilirsiniz. Tıpkı koleksiyoncu edasıyla bir şeyleri biriktirmek gibi sizde galeri duvarınızı koleksiyonunuz gibi derleyebilirsiniz.

ruh haline göre olan 1

ruh haline göre olan 2

ruh haline göre olan 3

ruh haline göre olan 4

ruh haline göre olan 5

ruh haline göre olan 6

ruh haline göre olan 7

ruh haline göre olan 8

ruh haline göre olan 9

ruh haline göre olan 10

ruh haline göre olan 11

Sanatsal Köşelerde Galeri Duvarları

Bu konsepti, görünce bizim evde böyle köşe yok ki diyebilirsiniz ama benden size diyeceğim şudur ki bir kez daha bakın! Belki oturma odanızda ya da belki salonunuzda ya da varsa yemek odanızda, masanızı, koltuğunuzu, kanepenizi konumlandırdığınız yerde mutlaka vardır. Bir kez daha göz atın!

Boş köşeleri değerlendirme fikrine bayılacaksınız! Ayrıca bu konseptin esprisi ise galeri duvarınızda ekstra hareket ve derinlik hissi kazandıracak olmasıdır.

sanatsal köşeler 6

sanatsal köşeler 7

sanatsal köşeler 1

galeri duvarı fikirleri

Unutulmuş Mekanları Canlandıran Galeri Duvarları

Bu galeri duvarı konsepti,  tıpkı yukarıdaki gibi evinizindeki boş ve kullanılamayan duvarları değerlendirmenize olanak tanımaktadır. Uzun ince koridorlarda ya da bir TV ünitesinin hemen arkasındaki duvarda böyle bir galeri duvarı uygulayabilirsiniz.

unutulmuş duvarlarda olan galeri duvarları 2

unutulmuş duvarlarda olan galeri duvarları 1

unutulmuş duvarlarda olan galeri duvarları 6

unutulmuş duvarlarda olan galeri duvarları 5

unutulmuş duvarlarda olan galeri duvarları 4

unutulmuş duvarlarda olan galeri duvarları 3

Galeri duvarı fikirleri kadar galeri duvarı oluşturabilmek için düzenleme fikirlerine de sahip olmak gerekiyor. Büyük dikdörtgen bir çerçevenin yanında iki küçük kare çerçeve asılabilir ya da daha da farklı düzenlemeler yapılabilir. Bu konuda sizler için en başarılı ve kullanışlı galeri duvarı şablonlarını da sizlerle paylaşıyorum.

galeri duvarı şablonu

galeri duvarı şablonu1

galeri duvarı şablonu2

galeri duvarı fikirleri

5

Bir yanıt yazın