Hemen Yap

Minimal Granit Görünümlü Ahşap Duvar Rafı Fikri

Sayısız çeşitte kendinize ahşap duvar rafı fikri bulabilirsiniz. Hemen her amaca uygun raflara çok kolaylıkla ulaşabilir, temin edebilir ve evinizdeki boş duvarları değerlendirebilirsiniz. Sizinle paylaşacağım ahşap duvar rafı fikri ise bir çoklarından farklı ve benzersiz olduğunu düşünüyorum. Üzerinde bir şeyler taşımaktan ziyade daha çok dekor amaçlı bir raf çalışmasıdır. Hatta örnekteki gibi hava bitkisi yerleştirebilirsiniz. Hemen neler lazım onlara bakalım.

Ayrıca Bakınız: Büyük Ve Boş Duvarlara İlham Kaynağı Dekorasyon Çözümleri

Neler Lazım?

  • Masif ahşap plaka
  • Sprey boya
  • Ahşap tutkalı
  • Eğer ki ahşap plakalarınız hazır değilse kesimi ve yüzey işlemi yapmak için ahşap plakanızın kalınlığına göre bıçak veya testere, zımpara taşı
  • Duvara asmak için çerçeve askı kancası

Nasıl Yapılır?

 

ahşap duvar rafı fikri

Yukarıdaki gibi minimal görümlü ahşap duvar rafı fikri tam olarak ev dekorasyonunuza bambaşka bir hava katacağını düşünüyorum. O sebepten hemen yapımından bahsedelim. Temin ettiğiniz ahşap plakalarınızı eğer ki kesilmemişse, tercih ettiğiniz ölçülerde testere veya ahşabın kalınlığına ve sertliğine göre bıçakla kesim işlemi yapmanız gerekmektedir ya da daha kolay yöntemi ahşap teminini marangoz ile halledebilir, istediğiniz ölçüde kestirip hazırlatabilirsiniz. Ardından ahşap tutkalı ya da ağaç tutkalınızla yukarıdaki gibi bir birine yapıştırmalısınız. Yapıştırma işlemini tamamladıktan sonra en az 12 saat kurumasını beklemelisiniz. Belki varsa bir mengene ile sıkıştırarak daha sağlıklı bir yapıştırma işlemi uygulamış olursunuz.

Böyle bir ahşap duvar rafı fikri çalışmasının en can alıcı kısmı ise yukarıdaki gibi bir sprey boya ile rafınızı boyayabilirsiniz. Bu aşama ile yaptığınız raf piyasadakilerden çok farklı olacaktır. İşin en zor kısmı ise yukarıdaki örnekte kullanılan cinste bir sprey boya bulabilmektir. Online olarak hemen her renkte, altın, bakır, gümüş ve metalik tonlarda sprey boyaya ulaşılabiliyor. Sizin için yukarıdaki gibi bir sprey boya bulabilmek adına baya bir süre araştırma yaptım fakat bulamadım. Muhtemelen yukarıdaki gibi özel efektli sprey boyalar Perşembe Pazarı’nda yani Karaköy’de bulunabilir. Bir de oraya bakacağım ve bulabilirsem burada da paylaşacağım. Bunun gibi bir sprey boya bulana kadar en azından aşağıdaki yazıda yer alan örnekleri inceleyerek, piyasada temin edebileceğiniz sprey boyalarla neler yapabileceğiniz hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Hemen yap serisindeki başlıkları daha öncede bahsettiğim gibi adının hakkını verebilmesi için basit, hızlı ve çok maliyeti çok ucuza yapabileceğiniz fikirler olması için özellikle derleyip, sizlerle paylaşıyorum.

Hemen yap serisindeki diğer fikirlere buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlara Açığız