Ahşap ve Dekor, Kendin Yap Fikirleri

Ahşap Paletten Dekorasyon Nasıl Yapılır ?

ahsap palet dekorasyonu nasil yapilir020

Ahşap paletler günümüzde her alanda kullanılan ve yeni nesil dekorasyon fikirlerinin temelini oluşturan unsurlar haline gelmiş durumda. Paletler kolay demonte hale getirilebildiği ve yeninden kullanılabildiği için her alanda kolayca kullanılabiliyor. Salonda, yatak odasında, mutfakta, oturma odasında, teraslarda, balkonlarda kullanabileceğiniz paletler ile yapabileceğiniz bir çok dekorasyon fikirlerini sayısızca sıralayabiliriz. Pekala ahşap paletten dekorasyon nasıl yapılır?

ahşap paletten dekorasyon nasıl yapılır

Oturma Grupları

Paletleri kullanarak dilediğiniz tasarıma sahip oturma grubu, koltuk, koltuk takımı tasarımı yapabilirsiniz. Paletleri sökerek yan yana dizip birleştirdiğinizde dilediğinizi tasarımı somut olarak hayata geçirebilirsiniz. Paletlerden oluşturduğunuz koltuk grubu ve koltuk takımlarının üzerine minderleri yerleştirdiğinizde ekonomik ve pratik dekorasyonlar yapabilirsiniz.

Orta Masalar

Paletler kullanılarak en fazla yapılan dekorasyon tercihi orta masa tasarımlarıdır. Oda dekorasyonlarında oda içinde kalan alana göre istediğiniz ölçülerde yapabileceğiniz orta masaları dilediğiniz renklere kolayca boyayabildiğiniz için dekorasyonlarınızı istediğiniz gibi güzelleştirebilir, estetik orta masalara sahip olabilirsiniz.

ahşap paletten dekorasyon nasıl yapılır

Teras Dekorasyonları

Paletler kullanılarak yapılan dekorasyonlar arasında yer alan teras dekorasyonlarında her alanda palet kullanabilirsiniz. Duvarlara yapılacak teras bahçelerinde saksı olarak, oturma grubu olarak, orta masa olarak, yemek masası olarak veya terasın üzerine yarım örtü şeklinde üst örtü olarak paletleri kullanabiliyorsunuz. Her anlamda size kolaylık sağlayan paletler kolay montaj özelliği sayesinde her alanda kullanılabilmektedir.

Mutfak Dekorasyonları

Mutfak dekorasyonları yaparken mutfağın daha pratik bir mutfak haline gelmesi için palet kullanabilirsiniz. Mutfak dolaplarında ve tezgah altı muhafaza alanlarında paletlerden yapacağınız raflar ile bu alanları daha verimli kullanabilirsiniz. Mutfaklarda yeterli alanınız yoksa mutfak tezgahlarını genişletecek tasarımları palet kullanarak yapabilirsiniz. Mutfak duvarında sevdiklerinizin resimlerinin yer almasını istiyorsanız paletlerden yapacağınız bir çerçeve ile mutfağınızın sevdiklerinizin resimleri ile dolmasını sağlayabilirsiniz.

Mutfak dolaplarını sunta veya suntalam kullanarak yapmak yerine sadece palet kullanarak da yapabilirsiniz. Sadece palet ahşaplarından oluşan bir mutfak dolabı mutfağınızın da doğal ve zarif bir mutfak olmasına katkı sağlayacaktır.

Banyo Dekorasyonları

Banyo içinde kullanacağınız tüm mobilyaları sadece palet kullanarak yapabilirsiniz. Banyo içinde yer alan lavabo dolabını paletler kullanarak banyodaki ölçülere göre yapabilir, standart ölçülerin sığmadığı alanlarda problem oluşmasını önleyerek şık tasarımlara sahip olabilirsiniz. Banyo içinde banyo dolabı için ideal yeriniz yoksa paletleri kullanarak tüm boş alanları banyo dolabı olarak dekore edebilirsiniz. Paletleri kullanarak istediğiniz ölçülerde banyo dolabı yapabiliyor olmanız banyonuzu da istediğiniz gibi dekore etmenizi sağlayan en büyük özelliktir.

ahşap paletten dekorasyon nasıl yapılır

Banyo içinde raf kullanmak zorundaysanız paletleri birleştirerek raf elde edebilirsiniz. Modern raf sistemleri satın almak yerine çok ekonomik bütçelere çözebileceğiniz palet sistemleri size bir çok konu da avantaj sağlayacaktır.

ahşap paletten dekorasyon nasıl yapılır

Duvar Dekorasyonları

Duvar dekorasyonları yaparken paletleri dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Kitaplarınız için raf sistemleri olarak paletleri kullanabileceğiniz gibi, duvar bahçeleri için saksıları asacağınız yapay duvarlar oluşturmak içinde palet kullanabilirsiniz. Duvarda bir çerçeve düşünüyorsanız dilediğiniz renklere boyayabileceğiniz paletler bu konu da size avantaj sağlıyor. Dilediğiniz ölçülerde çerçeve yapabileceğiniz, istediğiniz geometrik şekillerde çerçeve yapabilmeni için ideal bir malzeme olan paletler aynı zamanda ekonomik malzemeler olduğu için duvar dekorasyonları konusunda sizlere kolaylık sağlıyor. Teras ve bahçelerde de kullanabileceğiniz duvar dekorasyonları fikirlerinde paletleri gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

ahşap paletten dekorasyon nasıl yapılır

En kısa, net basit şekilde en güzel örnekleri ve daha da fazla alt başlıkları ile ahşap paletten dekorasyon nasıl yapılır rehberinin sonuna gelmiş bulunmaktasınız ama bitti mi? Ahşap paletler ile dekorasyon fikirleri asla bitmez! Estetikev’de de bitmez. Daha bir sürü bakılacak ve ilham alınacak dekorasyon makaleleri, örnek fikirler, benzersiz görseller var.

Bir yanıt yazın