Cuma, Eylül 20, 2019
Ana Sayfa Kendin Yap Ahşap Palet Parçaları İle 40 Duvar Dekorasyonu Fikirleri

Ahşap Palet Parçaları İle 40 Duvar Dekorasyonu Fikirleri

Her zaman belirttiğim gibi ahşap palet parçaları ile yapılacak şeylerin sınırı insanın hayal gücü ile sınırlı… Bu minvalde konuyu ele alarak sizlere ahşap palet parçaları ile 40 duvar dekorasyonu fikirlerini bir araya getirdim. Öncelikle belirtmeliyim ki derlediğim görseller birbirinden güzel ve dekoratif fikirleri içinde barındırıyor. O kadar ki görünce insanın hemen birkaçını yapası geliyor. Emin ki sizde görselleri görünce evinizin dekorasyonuna, aşağıdaki fikirlerden esinlenerek boş duvarlarınızı dekore edeceksiniz.

Ahşap paletler, istediğiniz her an bir yerlerden temin edilebilecek kadar kolay bir malzemedir. Siz yeter ki ne yapmak istediğinize karar verin. Belki ahşabın dokusu veya renginden biraz farklılık olsa da aklınızdakini uygulayabilecek, ahşap palet parçaları ya da tamamı ile duvar dekorasyonunuzu kendiniz yapabileceksiniz ve tabi geri dönüşüme de katkı sağlamış olacaksınız. İşin bir diğer güzel yanı da çok ucuza ahşap palet parçalarıyla evinizin boş duvarlarını dekor edebilirsiniz. Bu zaman da yapacağınız her şeyin maliyetini düşünmek ve ona göre hareket etmek gerek. Lafı çok fazla uzatmadan konuyu daha fazla dağıtmadan hemen derlemeyi incelemeye geçelim.

Sizler için bu derlemede tam olarak 40 farklı duvar dekorasyon fikrini, evinizin boş duvarlarını en güzel şekilde değerlendirmek için bir araya getirdim. Çoğunluğu ahşap palet veya palet parçalarıyla oluşturabileceğiniz, farklı parçaları bir araya getirip boş duvarlarınızı düzenleyebilecek, hareketlendirecek ve dekore edebileceksiniz ama derlemeye geçmeden önce ufak bir bilgilendirme yapmak isterim. Sizler için daha önceden hazırladığım ve tamamı ile ahşaptan oluşan geri dönüşüm fikirlerini mutlaka incelemelisiniz.  Hani bildiğiniz tahta parçalarını dahi değerlendirebileceğiniz bir birinden güzel ve farklı geri dönüşüm fikirleri derlemesi bulunmaktadır.

Ayrıca Bakınız: Ahşap İle 60 Geri Dönüşüm Fikirleri

Güzel bir ahşap paleti önce yüzey temizliği yapılmış, ince bir zımpara atılmış, ceviz rengi cila ile duvara montajı yapılmış.

Ahşap Palet Parçalarıyla 40 Duvar Dekorasyonu Fikirleri (2)

Bir ahşap paletin küçük bir parçasıyla zarif ve dekoratif duvar rafı yapılmış. Hemen her yere uygulanabilecek türden bir fikir.

Ahşap Palet Parçalarıyla 40 Duvar Dekorasyonu Fikirleri (4)

Muhtemeldir ki atıl durumdaki ahşap parçaları ustaca bir araya getirilmiş ve duvarda kaplama yapılmış.

Ahşap Palet Parçalarıyla 40 Duvar Dekorasyonu Fikirleri (5)

Petek şeklindeki altıgen duvarları pek bir yaygınlaştı. Her kenarın boyu eşit şekilde kesildikten sonra birleşim kenarları doğru açıda kesilip, birleştirilerek harika altıgen duvar rafları yapabilirsiniz. Belki kitaplarınızı yerleştiremezsiniz ama sizin için önemli olan dekoratif objeleri yerleştirebilir, sergileyebilirsiniz.

Ahşap Palet Parçalarıyla 40 Duvar Dekorasyonu Fikirleri (6)

Cam şişeleri değerlendirebileceğiniz ekstra kolay, zahmetsiz ve dekoratif duvar vazoları yapabilirsiniz.

Ahşap Palet Parçalarıyla 40 Duvar Dekorasyonu Fikirleri (7)

Ahşap Palet Parçalarıyla 40 Duvar Dekorasyonu Fikirleri (9)

Tahta parçalarının bir araya getirilmesi ve güzelce boyanarak harika bir tablo meydana getirilmiş. Sanki kumsal ve mavi gökyüzün anımsatıyor. Sizce?

Ahşap Palet Parçalarıyla 40 Duvar Dekorasyonu Fikirleri (8)

Derlemenin en beğendiğim parçası ise ağaç kütük dilimlerinden bir araya getirilmiş muazzam bir tablo olduğunu düşünüyorum.

Ahşap Palet Parçalarıyla 40 Duvar Dekorasyonu Fikirleri (10)

Ahşap Palet Parçalarıyla 40 Duvar Dekorasyonu Fikirleri (11)

Ahşap Palet Parçalarıyla 40 Duvar Dekorasyonu Fikirleri (12)

Yine palet parçalarını kullanabilir, renklendirebilir, üzerine her an sizi iyi hissettirecek ve ilham verecek mesajlar yazabilir, her daim enerjinizi yüksek tutabilirsiniz.

Ahşap Palet Parçalarıyla 40 Duvar Dekorasyonu Fikirleri (13)

Ahşap Palet Parçalarıyla 40 Duvar Dekorasyonu Fikirleri (14)

Ahşap Palet Parçalarıyla 40 Duvar Dekorasyonu Fikirleri (15)

Daha zengin ve şık bir duvar kaplaması fikri! Tamamen ahşap palet parçaları ile düzenlenmiş. İtinalı bir şekilde sökülmüş. Güzelce temizlenmiş. Bakımları yapılmış. Şeffaf vernik atılmış. Duvara montajı yapılmış. Aşağıdaki gibi bir çalışmayı yapmak için takriben on ile on iki arasında bir ahşap palet kullandığını düşünüyorum.

Ahşap Palet Parçalarıyla 40 Duvar Dekorasyonu Fikirleri (16)

Ahşap Palet Parçalarıyla 40 Duvar Dekorasyonu Fikirleri (17)

Ahşap Palet Parçalarıyla 40 Duvar Dekorasyonu Fikirleri (18)

Başka bir ahşap palet ile duvar dekorasyonu fikri… Çiçekleri, bitkileri seviyorsanız farklı bir fikir. Güzel de gözüküyor. Muhtemelen yeşiller etrafını saracaktır…

Ahşap Palet Parçalarıyla 40 Duvar Dekorasyonu Fikirleri (19)

Ahşap Palet Parçalarıyla 40 Duvar Dekorasyonu Fikirleri (22)

Ahşap Palet Parçalarıyla 40 Duvar Dekorasyonu Fikirleri (23)

Ahşap Palet Parçalarıyla 40 Duvar Dekorasyonu Fikirleri (24)

Ahşap Palet Parçalarıyla 40 Duvar Dekorasyonu Fikirleri (25)

Ahşap Palet Parçalarıyla 40 Duvar Dekorasyonu Fikirleri (27)

Ahşap Palet Parçalarıyla 40 Duvar Dekorasyonu Fikirleri (28)

Ahşap Palet Parçalarıyla 40 Duvar Dekorasyonu Fikirleri (29)

Ahşap Palet Parçalarıyla 40 Duvar Dekorasyonu Fikirleri (30)

Ahşap Palet Parçaları İle 40 Duvar Dekorasyonu Fikirleri (32)

Ahşap Palet Parçaları İle 40 Duvar Dekorasyonu Fikirleri (35)

Ahşap Palet Parçaları İle 40 Duvar Dekorasyonu Fikirleri (38)

Ahşap Palet Parçalarıyla 40 Duvar Dekorasyonu Fikirleri (39)

Ahşap palet parçaları ile bir birinden farklı duvar dekoru ve dekorasyonu yapabilirsiniz. Hatta galeri duvarı dekorasyonunuz için bile ahşap paletleri kullanabilirsiniz. Nasıl olabileceği konusunda aşağıda çok güzel örneklere yer verdim ama özellikle galeri duvarı için hazırladığım 6 farklı konsept ve 50 farklı galeri duvarı fikirlerini paylaştığım makalemi mutlaka incelemelisiniz.

Ahşap Palet Parçalarıyla 40 Duvar Dekorasyonu Fikirleri (26)

Ahşap Palet Parçaları İle 40 Duvar Dekorasyonu Fikirleri (34)

Ahşap Palet Parçalarıyla 40 Duvar Dekorasyonu Fikirleri (31)

Ahşap Palet Parçaları İle 40 Duvar Dekorasyonu Fikirleri (36)

Ahşap Palet Parçaları İle 40 Duvar Dekorasyonu Fikirleri (37)

Ahşap Palet Parçalarıyla 40 Duvar Dekorasyonu Fikirleri (20)

Ahşap Palet Parçalarıyla 40 Duvar Dekorasyonu Fikirleri (1)

Ahşap Palet Parçalarıyla 40 Duvar Dekorasyonu Fikirleri (21)

Ahşap Palet Parçaları İle 40 Duvar Dekorasyonu Fikirleri (33)

Ahşap paletleri ile duvar dekorasyonu derlememin sonuna geldim ama hazır konumuz ahşap iken ve ahşap yüzeylerde boya rehberimi mutlaka incelemelisiniz. Çünkü ahşap paletler ve parçalarıyla yapacağınız her türlü çalışmaları tamamlayabilmeniz için gerekli olan şey yüzeyi boyamaktır.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Mecralarmız

18,285BeğenenlerBeğen
3,086TakipçilerTakip Et
59,266TakipçilerTakip Et
15TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

İder Mobilya’nın Göz Kamaştıran Salon Takımı Modelleri İle Tarzınızı Yansıtın!

Ev içinde ailece vakit geçirilen ve misafirlerin ağırlandığı mekân genellikle salon oluyor. Sizin için bu kadar önemli bir sosyalleşme alanı olan salon dekorasyonunda ise...

Mutfak Tezgahı Çeşitleri Nelerdir? Nasıl Seçilir? Nelere Dikkat Edilir?

Özellikle ev hanımlarının hayatlarının belki de yarısının geçtiği mahal tartışmasız mutfak olmaktadır. Mutfaklarında olmazsa olmazı mutfak tezgahıdır. Mutfak...

Çocuk Nevresim Takımı Seçmenin Huzurla Bir İlgisi Var!

Çocukların fiziksel ve ruhsal gelişiminde düzenli uykunun önemi yadsınamaz. Peki, ya uyku kalitesi? İşte bu noktada, en gelişmiş teknolojilerle üretilen, doğal, sağlıklı ve birbirinden güzel...

Evlerde Keyif Köşesi Hazırlama

İnsanlar ömürlerinin en güzel zamanlarını ve en uzun zamanlarını evlerinde geçirmektedirler. Bu sebep ile evi ve eşi ile ilgili bir sorunu bulunmayan kişiler sürekli evlerine...

Oturma Odası Dekorasyonunu Yenilemek İsteyenlere Özel Püf Noktaları

Akşamları ailece toplandığınız, bazen hep birlikte film izlediğiniz, bazen bol kahkahalı sohbetler ettiğiniz, en önemlisi de evinizdeki huzuru derinlemesine hissettiğiniz başlıca yer şüphesiz oturma...

Çocuk Odası Düzenlerken Yapılan Hatalar

Çocuk odaları, bir evin belki de en çok önemsenmesi gereken yerleri arasında yer alır. Hal böyle olunca üzerinde uzunca bir süre düşünmek ve bu...