Dekorasyon Rehberi

İstanbul’da Gezip Alış Veriş Yapabileceğin Mobilyacılar Siteleri

gzkh16rqzbo

İstanbul, her anlamda özel ve tarihi bir şehirdir. Bu nedenle İstanbul’u gezmek veya amacınıza uygun olacak şekilde bir güzergah belirlemek hem zamanı verimli kullanmak hem de İstanbul’u daha yakından tanımak için çok önemlidir. Evinizi dekore ederken dekorasyon için ihtiyaç duyacağınız mobilyalar, ev dekorasyon aksesuarları, aydınlatma gereçleri gibi bir çok etkeni farklı ilçelerde yer alan mağazalardan tedarik edebilirsiniz. Hem İstanbul’da yaşayanlar için hem de İstanbul’u bilmeyenler için ev eşyaları ve aksesuarlarını bir arada bulabileceğiniz mobilyacılar siteleri ve bu gibi yerlerin bir derlemesini yapmaya çalıştım. Amacınıza ve satın alacağınız unsurlara göre alış veriş yapabileceğin mobilyacılar siteleri, mağazalar ve alış veriş siteleri şu şekildedir.

İstanbul’da Dekorasyon Alışverişi Rehberi

alış veriş yapabileceğin mobilyacılar siteleri

Ev Dekorasyonunda Aksesuar Almak İçin Alış Veriş Merkezleri

İstanbul çok büyük bir şehir olduğu için hemen hemen her ilçe de bir alış veriş merkezi bulunuyor. Alış veriş merkezlerinde yer alan mobilya mağazaları ve ev aksesuarları satışı yapan mağazaları gezerek dekorasyonunuz için gerekli olan aksesuarlara sahip olabilirsiniz Özellikle evleriniz de dekorasyonunuzu geliştirmek için kullanabileceğin dekoratif objeleri bir çok alışveriş merkezi içinde yer alan çeşitli mağazalardan temin etmeniz mümkündür. En yaygın olarak Mudo Concept, English Home, Madame Coco, Karaca Home gibi mağazalar hemen her alış veriş merkezinde bulunmaktadır. İster evinize ister sevdiklerinize hediye almanızı kolaylaştırır.

İstanbul Antikacılar Çarşıları

Evinizde antika değerine sahip olan aksesuarlara yer verecekseniz bu konuda gidebileceğiniz yerlerin en başında belirgin özellikleriyle öne çıkan bir kaç çarşı bulunmaktadır. Bunlar;

 • Kadıköy Antikacılar Çarşısı
 • Beşiktaş Eski Eşya Çarşısı
 • Çukurcuma Antikacılar Çarşısı
 • Balat Eskiciler ve Antikacılar Çarşısı
 • Üsküdar Antikacılar Çarşısı

Ayrıca eskilere ve antikalar da düşkünseniz ve biraz da bütçeniz var, eğlenceli ve değişik bir aktivite yaşamak istiyorsanız, özellikle Peşembe, Cuma, Cumartesi günleri, Balat Eskiciler ve Antikacılar çarşında yapılan mezatlara katılmanızı öneririm. Gerek pey olarak çok ucuzken gerekse pey verenlerin arasındaki çekişmelere kadar müthiş dolu, heyecanlı ve eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Fakat diğer tüm antikacılar çarşılarına giderek ev dekorasyonu için ihtiyacınız olan aksesuarları, mobilyalar, aydınlatma elemanları ve daha fazlasını bulabilir ve satın alarak dekorasyon içinde kullanabilirsiniz.

alış veriş yapabileceğin mobilyacılar siteleri

İstanbul’da ki Mobilyacılar Siteleri

İstanbul’da yaşayan biri olarak yapacağınız ev dekorasyonlarında gidebileceğiniz çok sayıda mobilyacılar sitesi yer alıyor. Avrupa yakasında Bahçeşehir mobilyacılar sitesi, Anadolu yakasında yer alan Ataşehir mobilyacılar sitesi Masko Mobilya Kenti, Akvaryum mobilyacılar çarşısı gibi çok sayıda mobilyacılar sitesinden dekorasyon için alış veriş yapabilirsiniz. Evinizi dekore ederken kullanacağınız ev aksesuarları içinde bu sitelerden alış veriş yapabilirsiniz. İstanbul’daki Mobilyacılar siteleri adreslerini yazının sonunda bulabilirsiniz.

f1fb5lqzpzs

Mobilya Mağazaları

İstanbul’da yer alan İkea mağazası evinizi dekore ederken fikri alabileceğiniz, global anlamda farklı dekorasyon fikirlerinden faydalanabileceğiniz bir mobilya mağazasıdır. Aradığınız tüm mobilyalara farklı seçenekler ile sahip olabileceğini İkea ayrıca aksesuar konusunda da sizlere geni bir ürün gamı sunuyor. İkea her ne kadar uygun fiyatları, kullanım kolaylığı ve pratikliği olsa da İkea haricinde kapsamlı bir çok mağazalar bulunmaktadır. Bunlarda bir kaçını listeleyelim.

 • Kelebek Mobilya
 • Bellona
 • İder Mobilya
 • Enza Home

Aksesuar Çarşıları

alış veriş yapabileceğin mobilyacılar siteleri

Evinizi dekore ederken ihtiyacınız olan aksesuarlar almak için gidebileceğiniz yerler sadece alışveriş merkezleri değildir. Ayrıca çeşitli ilçelerde açık alanlarda kurulu çarşılarda bulunmaktadır. Beşiktaş merkez çarşısı, Bakırköy sosyete pazarı, Moda antikacıları gibi… Lakin öyle bir yer var ki hemen herkesin bildiği içinde kaybolmaya çok müsait olup, bir günün yetmeyeceği, İstanbul’un Fatih ilçesine Eminönü’dür.

Dekorasyon Alışverişi İçin Eminönü

Eminönü tarihler boyunca devamlı bir ticaret merkezi olmuş ve hemen her çeşit ürünün, objenin, perakende ve toptan şekilde ticaretinin yapıldığı bir semt olmuştur. Tabi buna en büyük etki şüphesi içinde barındırdığı Kapalı Çarşı ve Mısır Çarşısı olmuştur. Her iki çarşı için ayrı ayrı detaylara girmeyeceğim. Çünkü özellikle kapalı çarşı gezisi olarak detayların anlatıldığı siteler bulabilirsiniz. Bunlardan biri de BU sitedeki gibidir. Kapsamlı ve detaylı bir anlatım olmuş… Özellikle kapalı çarşı aksesuar konusunda bol çeşit ve geniş ürün gamı sunan dükkanlar ile doludur. Çoğunluğu otantik objelerden oluşmaktadır. Anadolu, Orta Doğu ve dahi Uzak Doğu’ya kadar uzanan motif, desen ve objeye denk gelebilirsiniz.

Yine Eminönü’nde Tahtakale’de ahşap işçiliği objeler, Şark Han’da bir birinden değişik dekoratif hediyelik eşyalar ve süsler, Mercan’da ve Süleymaniye altında camdan mamül eşyalar bulabilirsiniz.

alış veriş yapabileceğin mobilyacılar siteleri

Dekorasyon Alışverişinde Aydınlatma

Ev dekorasyonunuz da eksiğini ya da değiştirmek istediğiniz şey aydınlatmalarınız ise öncelikle gitmeniz gereken yer Şişhane olmalıdır. Biraz pahalı olsa da bir avize her zaman alınmıyor sonuçta. Bir dolu çeşit, hemen her zevke göre tasarlanmış avizeler, aplikler, abajurlar ve daha fazlasını bulabileceğiniz bir yerdir. Şişhane’den Galat kulesi altından Karaköy’e kadar yürürseniz bir çok dükkanı görmüş olacaksınız. Karaköy’e yakınlaştıkça daha çok ampul satan dükkanları bulacak olsanız da avizeyi alan adam ampulde alacak en nihayetinde…

Şişhane’mi Avizeciler Sitesi mi?

Tabi Şişhane en bilinen ve ilk akla gelen yer oluşu, hemde kolay ulaşımı ve son zamanlarda özellikle popülaritesi daha artmış bir semt olması sebebi ile aydınlatmalarda ki fiyatlar normalden biraz daha yüksek. Lakin çok kaliteli oldukları aşikar. Fakat İstanbul’un Sultangazi ilçesinde bir Avizeciler çarşısı var ve içinde 120’ye yakın showroom olduğunu belirtiyor web sitesinde. Sanırım önce Şişhane’ye gitmeli ama almadan önce Avizeciler Sitesine’de uğramalı…

İstanbul’da Ucuz Ev Eşyası Satın Almak İçin Yerler

İstanbul her konu da kocaman bir deniz olarak aradığınızı bulabileceğin bir yerdir. Evinizi dekore ederken duvar kağıtları arıyorsanız Üsküdar duvar kağıdı satışı yapılan kırtasiye çarşısını ziyaret edebilir, duvarınız için poster veya harita arıyorsanız Kadıköy çarşısını gezebilir, Unkapanı alt geçidinin duvar kağıdı satışı yapan dükkanlarına göz atabilir, hemen üzerinde yer alan İMÇ çarşısına gidilebilir ve yine duvar kağıtlarına ve perdelere bakalabilirsiniz.

Yada tam tersi;

Birinci sınıf işçilik, kaliteli malzeme ve özel tasarım eşya ya da obje satın almak istiyorsanız, muhtelif semtlerde muhtelif mağazalar bulunmaktadır. İşte size bir kaçı…

Aradığınız aksesuarları veya mobilyaları bulamadığınızda ya da bekar, öğrenci ve ya dekorasyona ayıracak bütçesi dar olanlar için Koçtaş, Tekzen, Bauhaus ve bir kaç yer de kalmış olsa da Praktiker gibi süper market konseptine uygun bir anlayışla hizmet veren mağazaları değerlendirebilirsiniz. internet üzerinden satış yapan mobilya ve ev aksesuar sitelerinden alış veriş yapabilirsiniz. Konumuz gezip görmek ve ona göre alış veriş yapılacak mobilyacılar siteleri olsa da özellikle ev aksesuarları konusunda internet üzerinden satış yapan aksesuar sitelerini ziyaret ederek ihtiyaç duyduğunuz ve evinizin dekorasyonunu zenginleştirecek farklı aksesuarları bulabilir ve satın alabilirsiniz. Bunlardan bazılarına yer vererek İstanbul’daki mobilyacılar siteleri için hazırladığım listeyi sizinle paylaşmak istiyorum.

 • dekorazon.com
 • trendyol.com
 • hepsiburada.com
 • gittigidiyor.com
 • n11.com
 • ikea.com.tr / online mağaza

İstanbul’da Alış Veriş Yapabileceğin Mobilyacılar Siteleri Listesi

Geldik asıl konumuza… Sizler için özellikle İstanbul’da yaşayanlar ya da İstanbul’da alışveriş yapmak isteyenler için antikacılardan, açık hava çarşılarına kadar bir çok yerden bahsetmeye çalıştım. Zaman içinde güncelleyerek daha kapsamlı bir hale getirmek niyetindeyim. Güncellemeleri takip edebilmek için aşağıdaki sosyal mecralarımızdan dilediğiniz kanalla takip edebilir, güncellemelerden haberdar olabilirsiniz. Başlıkları tıklayarak mobilyacılar sitelerinin web sitelerine ulaşabilirsiniz.

Eyüp Modesa Mobilyacılar Sitesi

Burası eskisi Marangozlar Sitesi olan sonrada gelişecek daha büyük alana yayılan, çok çeşitli showroomları içinde barındıran, özel imalatlardan hazır koleksiyonlara kadar hemen her bütçeye uygun olan ve hemen her dekorasyon stili bulabileceğiniz bir mobilyacılar sitesidir.

Bahçeşehir Mobilyacılar Sitesi

İçinde lokantalardan, dinlenme alanlarına ve parklara kadar var olan büyük bir alana kurulu tesiste çok sayıda mobilya satışı yapan mağazayı bulmanız mümkündür.

İkitelli Masko Mobilyacılar Sitesi

Masko’da Bahçeşehir’de ki site benzeri bloklardan oluşan bir mobilyacılar sitesidir. Mobilyacılar sitesi denilince Modesa gibi ilk akla gelenlerdendir. 778 mağazayı bünyesinde barındırdığını belirten site, dünyanın en büyük mobilyacılar sitesi olduğunu da iddia etmektedir.

Ümraniye Modoko Mobilyacılar Sitesi

50 yıllık tarihi geçmişi ve 350 mağazasıyla, mobilya ve dekorasyon aksesuarları satışından hizmet vermekte olan İstanbul’un Anadolu yakasındaki bir mobilyacılar sitesidir. Mobilya üretimi konusunda büyük bir alana sahiptirler. Haftanın 7 günü ulaşım sağlanabilmektedir.

Ataşehir Mobilyacılar Sitesi

Ataşehirin merkezine yerleşmiş bir kaç sokağı işgal etmiş mobilyacılar topluluğudur. Yukarıdakiler gibi kompleks yapıları, giriş ya da çıkış kapıları olmasa da bir hayli yoğun mobilya firmasını bir arada bulabileceğiniz bir yerdir. Hatta farklı mobilyacılara bile denk gelebilirsiniz.

Akvaryum Mobilyacılar Çarşısı

Bir alışveriş merkezi formunda, çok katlı bir yapı içinde konumlanmış, görece olarak daha düşük kaliteli ve bir o kadar da fiyat olarak daha uygun olabilecek mobilya satın alabileceğiniz bir mobilya çarşısıdır. İçerisinin biraz kasvetli olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Okuduğum yorumlarda da biraz fazla şikayetçinin olduğunu da belirteyim. Nitekim mobilya çarşısı mı? Evet. Avrupa yakasında Bayrampaşa ilçesinin merkezinde bulunuyor olmasını en büyük artısı diye düşünüyorum.

Eskidji Bazaar Mobilyacılar Sitesi

Eskidji Bazaar, bir hayli bir yapı kompleksi içinde yer alan mobilyacıların, aksesuar satan firmaların ve hatta spot eşya satanların bir araya geldiği bir mobilyacılar sitesidir. İstanbul’da, Yenibosna, Avcılar, Haramidere ve Pendik olmak üzere 4 ayrı şubesi bulunmakta olup, her şubesinden farklı firmalar barındırmaktadır. Web sitesinden hangi firmanın hangi şubede olduğunu kolaylıkla bulabilirsiniz. Adreslerini de kendi sitesi üzerinden ulaşmanız mümkündür.

Poli Mobilya AVM

Bir başka AVM formatlı mobilya sitesidir. 5 kat ve 42 mağazadan oluşan site İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan Sultanbeyli ilçesinde yer almakta olup uygun fiyatlı ve kaliteli mobilya satışı yaptıklarını iddia etmektedirler. Çevre semtlerde ve yakınında yaşayanlar için bir göz atılabilecek bir yer olduğunu düşünmekteyim.

Sonuç olarak senin için İstanbul’da gezip görüp alış veriş yapabileceğin mobilyacılar siteleri listesini derlemeye çalıştım. Eğer ki atladığım ve unuttuğum bir başka mobilya kompleksi varsa lütfen aşağıda yorum bırakırsan, listeyi güncellemek ve mobilya sitesi arayan kişilere daha fazla yardımcı olmak isterim.

Dediğim gibi bu yazıyı belirli aralıklarla güncelleyerek taze tutmak niyetindeyim. Bundan dolayı takip etmeyi sakın unutma!

ebe3peizjbc

Bir yanıt yazın