Dekorasyon Fikirleri, İç Mekan Tasarımı, Pratik Ev Dekorasyonu

6 Maddede Olmazsa Olmazları İle Oturma Odası Dekorasyonu

fig 04 10 2019 10 30 44

Oturma odaları her zaman evimizin göz bebeği olan yaşam alanlarıdır. Bolca vakit geçirdiğimiz oturma odalarını dekore derken olmazsa olmaz fikirlere her zaman oturma odalarında yer veriyoruz. Oturma odalarının rahat olmasını sağlayan ve her oturma odasında olması gereken unsurları bir araya getirdim. 6 kısa ama öz başlık altında olmazsa olmazları ile oturma odası dekorasyonu hakkında bir değerlendirme yazısı…

Oturma Grupları

olmazsa olmazları ile oturma odası dekorasyonu

Çok eskiden beri kullanılan oturma grupları her oturma odasında bulunan ve oturma odalarının olmazsa olmazları arasında yer alan mobilyalardır. Geçmişten günümüze modernize edilmiş tasarımlar ile gelen ve günümüzde her oturma odasında yer alan koltuk takımları L koltuk, Köşe koltuk gibi farklı modelleri ile oturma odalarının demirbaşları arasında yer alıyor.

Orta Masalar

mükemmel orta sehpa dekorasyonu i̇çin 4 kural 2

Orta masalar; eskilerin deyimi ile sehpalar oturma odası dekorasyonları olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Odanın büyüklüğüne ve oturma grubunun boyutlarına göre ölçüleri ve tasarımları değişen orta masalar her evde yer alan ve her evin demirbaşı konumunda olan mobilyalar arasındadır. Orta masaları bir yandan mobilya olarak bir yandan da odanın dağınıklığını önleyen muhafaza alanları olarak kullanılan fonksiyonel mobilyalardır.

Televizyon Üniteleri

oturma odası dekorasyonu olmazsa olmaz

Geçmişte televizyon sehpası olarak kullanılan televizyon üniteleri günümüzde modern üniteler olarak kullanılmaktadır. Modern tasarımlara sahip olan üniteler her evde, her oturma odasında yer alan, televizyonları için muhafaza alanı olan ve bir nevi orta masa görevi gören aksesuar teşhir alanlarıdır. Oturma odası dekorasyon fikrine, oturma odasının boyutlarına, koltuk takımının renklerine, televizyonun boyutuna göre değişen tasarımlara sahip olan televizyon üniteleri her oturma odasının olmazsa olmazıdır.

Perdeler

oturma odası dekorasyonu olmazsa olmaz

Oturma odalarının dekorasyonunu tamamlayan perdeler her evde özenle seçilen renklerinden, desenlerine kadar özenle seçilerek kombinlenen tekstil ürünleridir. Oturma odalarının tamamlayıcı unsuru olan perdeler dekorasyon fikrine ve uygulanan dekorasyona göre değişiklik gösterir. Oturma odasının mobilyalarına, duvar renklerine, halısına ve renk kombinine göre değişiklik gösteren perdeler de diğer eşyalar gibi oturma odalarının olmazsa olmazları arasında yer almaktadır.

Halılar

evinize siklik katacak kilimler

Halılar; insanlığın ilk yıllarından beri kullanılan ve toplu yaşam alanlarında zemin örtüsü olarak, süs aksesuarı olarak tercih edilen tekstil ürünleridir. Günümüzde geçmişteki kullanım amacından farklı olarak kullanılan ve süs aksesuarı olmanın yanında zemin dekorasyonlarında kullanılan halılar evlerin demirbaşı, oturma odalarının olmazsa olmazları arasındadır. Tüm odalarda kullanılan halılar oturma odası dekorasyonun en temel faktörleri olarak kullanılmaktadır.

Canlı Çiçekler

olmazsa olmazları ile oturma odası dekorasyonu
6 maddede olmazsa olmazları i̇le oturma odası dekorasyonu - estetikev - dekorasyon fikirleri -

Oturma odalarının doğallığını pekiştiren ve dekorasyona canlılık kazandıran canlı çiçekler oturma odalarının olmazsa olmazlarıdır. Salonlarda ve oturma odalarında kullanılan canlı çiçekler salon çiçekleri olarak, küçük kaktüsler olarak veya orta boy mevsimlik bitkiler olarak oturma odalarında kullanılmaktadır.

Oturma odalarında kullanılan ve dekorasyon türlerine göre olmazsa olmaz olarak kabul edilen aksesuarlar ve süs eşyaları her evde mutlaka yer alan dekorasyon unsurlarıdır. Dekorasyonu süsleyen, kişisel zevklerinizi ön plana çıkaran ve oturma odasının daha renkli, daha canlı olmasına katkı sağlayan dekorasyon unsurları olan aksesuarlar oturma odaları dekorasyonları için olmazsa olmaz olarak kabul ediliyor. Her renk, boyut, tasarımdan oluşan aksesuarla ile harika oturma odası dekorasyonları yapabiliyorsunuz. Kitaplık, duvar rafları gibi sergi alanları olarak kullanabileceğiniz etkenler oturma odası dekorasyonları için olmazsa olmaz olarak kabul ediliyor.

Bir yanıt yazın