Salı, Ekim 22, 2019
  • Kendin Yap
  • Mağaza
Ana Sayfa Kendin Yap Kendiniz Yapabileceğiniz Endüstriyel Etajer ve TV Ünitesi Fikirleri

Kendiniz Yapabileceğiniz Endüstriyel Etajer ve TV Ünitesi Fikirleri

Piyasada çok ama gerçekten çok pahalı olan bu tarz tasarımlar satış ve tabi revaçta lakin size çok güzel bir önerim olacak. Emin olun çok hoşunuza gidecek. Her zamanki gibi önceliğim ucuz ve yapımı kolay olan şeyler olup yine böyle bir tasarım örneği, kendiniz yapabileceğiniz endüstriyel etajer ve TV ünitesi fikirlerini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Gerekli olan malzemenin temin edilme kolaylığından, yapılabilirliğine, maliyetsiz, dekoratif ve tabi kullanışlı oluşuyla bu kendin yap endüstriyel etajer ve TV ünitesi fikri her açıdan herkese hitap etmektedir. Hemen her türlü dekorasyona uyum sağlayabilecek, her türlü ihtiyaca cevap verebilecek ve tabi ihtiyaçlara göre şekillendirilebilen bir kendin yap fikridir. Yakın zamanda tamamen benzer malzemelerle bir TV ünitesi yapmıştık. Yaklaşık 40 santimetre eninde ve 150 santimetre uzunluğunda, alt ve üst raflara sahip bir TV ünitesi düşünün ve bunu takriben 80 liraya mal oldu. Ahşap raflar Bauhaus’tan temin etmiştim. Çam ağacından lamine edilmiş masif ahşap raf plakaları kullandım. Ayaklar içinde galvaniz çubuk temin ettim. Her zaman ki Akçalı’nın akrilik esaslı spreyi ile çubukları boyadım. Ahşap levhaları ise Polisan’ın ceviz rengindeki ahşap verniği kullandım. Galvaniz çubuklar gibi cıvata ve pulları da aynı şekilde sprey boya ile boyadım. Devamında da levhalarda, çubukların çap kalınlığı kadarıyla köşelerden delikler açarak her bir parçayı olması gereken yere montajını yaparak endüstriyel TV ünitesini tamamladım.

Bauhaus ile bir anlaşmam yok ve reklamını da yapmıyorum lakin gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilirsiniz. Kargo süresi, ücretsiz oluşu ve gönderim şekli ile harika bir alışveriş sürecine sahip bir firma olduğunu belirtebilirim.

Gelen malzeme ise tam manasıyla, ilanında yazıldığı gibi ne ise o olarak geldi. Aşağıda görmüş olduğunuz raf tam olarak 25,90 lira. Şaka gibi ama gerçek!

Boya tercihim her zamanki gibi yine polisan oldu. Polisan’ın ürünleri gerçekten fazlasıyla tatmin edici sonuçlar vermektedir. İyi ki varsın!

Galvaniz çubukları ise nalburdan temin ettim. 18mm çapında kalınlığa sahiplerdi. Esasında çubuk tanımı çok doğru değil. Bilgi amaçlı belirtmekte yarar var. Yivli yüzeyi uçtan uca olduğu için sonsuz vida veya sonsuz tij de denilmektedir. Bilginize!

Akçalı sprey boya kullandığımı yukarıda da belirtmiştim. Bu benim galvaniz malzemeyi sprey boya ile ilk kez boyama tecrübem olduğu için açıkça biraz amatörce olduğunu belirtmek isterim. Sonradan eksiğimi fark etmiş olsam da çok üzerinde durmadım. Eksiğim tam olarak sprey boyayı direk uygulamış olup, altına bir astar maksadıyla boya yapmamış olmamdı. Eğer ki yapacak olursanız siz bu kısmı atlamayın. Yoksa son kat boyanız sökülmeler meydana gelecektir.

Sonuç olarak yaklaşık 80 – 100 lira arasında bir fiyata kendiniz yapabileceğiniz endüstriyel TV ünitesi fikrini gerçekleştirebilirsiniz. TV ünitesi almayı düşünenler varsa böyle bir fikri yapmayı düşünebilirler.

endüstriyel TV ünitesi

Yukarıda yaptığım çalışmanın bir benzerini de gezinirken denk geldim. Tamamı ile benzer  malzemelerle yapılmış endüstriyel etajer fikri tasarlanmış ve yapılmış. Eğer ki yukarıdaki gibi TV ünitesi yapacak olursanız yanında da aşağıdaki gibi bir etajer de yapabilirsiniz.

endüstriyel etajer

endüstriyel etajer

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Mecralarmız

18,236BeğenenlerBeğen
3,099TakipçilerTakip Et
62,552TakipçilerTakip Et
157TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

Romantik Evli Çiftler İçin Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak odaları her zaman evin en özel odalarıdır. Bu nedenle yatak odası dekorasyonlarında diğer yaşam alanlarına göre daha özenli ve daha titiz...

İstanbul’da Gezip Alış Veriş Yapabileceğin Mobilyacılar Siteleri

İstanbul, her anlamda özel ve tarihi bir şehirdir. Bu nedenle İstanbul'u gezmek veya amacınıza uygun olacak şekilde bir güzergah belirlemek hem zamanı...

Ahşap Paletten Dekorasyon Nasıl Yapılır ?

Ahşap paletler günümüzde her alanda kullanılan ve yeni nesil dekorasyon fikirlerinin temelini oluşturan unsurlar haline gelmiş durumda. Paletler kolay demonte hale getirilebildiği...

5 Adımda Küçük Oturma Odası Dekorasyonu Fikirleri ve Örnekleri

Hepimiz evlerimizi dekore ederken en güzeli, en özeli yapmak için çaba harcar, emek veririz. Evlerimizi dekore ederken veya dekorasyon planı oluştururken önümüze...

İkea Duvar Aksesuarları Nelerdir?

Ev dekorasyonlarında yer alan ve evi güzelleştiren unsurlar olan aksesuarlar her dekorasyon fikrine her kültüre göre farklılık gösterir. Salonlarda daha fazla kullanılan...

6 Başlıkta Evlerde Sonbahar Dekorasyonu Fikirleri 2019

Yaz mevsimini bitirmiş ve sonbahar mevsimine girmiş bulunmaktayız. Yaz aylarının sıcaklığını, enerjisini ve bunların getirisi olan her türlü aktiviteleri bırakıp, soğuk ve...