İkea Fikirleri

İkea Lack Sehpa İle Yapabileceğiniz En İyi 18 Dekorasyon Fikirleri

İkea’nın herkese satmayı başardığı ve her yeni evlenen Türk çiftlerinin evinde en az 1 tane olan ikea lack sehpa ile yapabileceğiniz bir birinden farklı, benzersiz, dekoratif ve kendisinden çok daha işlevsel olan 18 yenileme ve dekorasyon fikirlerini bir araya getirdim.

İnternette bu sehpa ile yapabilecekleriniz hakkında fikirler gırla gidiyor ve ben de sizlerin kolaylığını düşünerek, internette bulunan ikea lack sehpa fikirleri arasından en iyi 18 tanesini seçerek beğeninize sunuyorum. Derlemeye ve görsellere geçmeden önce İkea’nın bu meşhur “Lack” serisinin en dikkat çeken ve en çok satan parçası olan sehpası hakkında bir kaç bilgiyi de sizlerle paylaşmak istiyorum.

Kendi sitelerinden arama yaptığınız vakit 32 adet ürün listelenmektedir ve aralarında makalemize konu olan sehpanın yanında seriye ait TV ünitesi, çeşitli boylarda duvar rafları ki bu rafların en güzel yanı duvar bağlantıları raf içine gizli olmaları ve duvar rafları hariç  bir de raf üniteleri bulunmaktadır. Önceleri 3 renk seçeneği sunan seride şimdi  ise cırtlak sarı ve ve yine kan kırmızı renk seçenekleri de dahil edilmiş. Benim pek tercih edeceğim renkler olmasa da seçenek seçenektir.

Eğer ki sitelerine girip “Lack” diye arama yaptığınız da dediğim gibi seriye ait 32 adet ürün listeleniyor ve ilk dikkatini çekecek şey ise fiyatları olacağını düşüyorum. Eğer ki dikkat etmediyseniz söyleyeyim. Ekstra ucuz!!! Peki bu kadar ucuza nasıl satılıyor? Sürümden kazandığı doğrudur ancak sadece kazancı sürümden elde etmiyorlar. Öyle ki imal ettikleri ürün neredeyse ahşap bile değildir. Nam-ı diğer suntalam, hatta talaş tozu preslenip lamine edilmiş ve de üzerine MDF laminat ile kaplama yapılmış. Akabinde üzerine akrilik bazlı bir boya sürülmüş. En azından siyah ve beyaz seçenekleri boyaladır ki göreceksiniz Huş renkli seçeneğe göre 5 lira daha ucuzdur. Çünkü huş seçeneğinde ekstra işçilik ve şeffaf vernik bulunmaktadır. Nitekim huş görünümlü olanı ise 35 liraya satılmaktadır.

Yanlış anlaşılmasın! Ucuz olması ya da bu kadar açıklama yapıyor olmam malzemenin kötü olmasından değildir. Bilakis fiyat/performans olarak bakıldığında evin her yerine alınıp konulası bir eşyadır. Hele ki aşağıda sizler için hazırladığım ikea lack sehpa ile yapabileceğiniz dekorasyon fikirlerini görünce ilk işiniz bu sehpalardan temin etmek olacaktır.

İkea lack sehpa İle Neler Yapabilirsiniz?

  • Sahip olduğu tasarıma sebep ikea lack sehpa ile çok kolay şekilde üzerinde değişiklik yapabilir, yenilebilir ve bambaşka işlevlere sahip bir eşya üretebilirsiniz.
  • Boş bir resim tuvali gibi istediğiniz şekilde üzerinde işlemlere yapabilir, ekleyebilir, çıkarabilir ve de çoğaltabilirsiniz.
  • Eğer renk seçenekleri sizi ve evinizin dekorasyonuna uygun değil ise zevkinize uygun şekilde kolaylıkla yeniden boyayabilirsiniz.
  • Eğer ayakları çok basit ve sıradan geliyorsa yeniden moda firkete ayaklarla kendinize elegan bir sehpa yapabilirsiniz.
  • Eğer ihtiyacınız orta sehpa veya yan sehpa değil de bir pufa ihtiyacınız varsa üzerine uygun ölçüde keseceğiniz bir sünger ve zevkinize uygun kumaş ile kaplayabilir vintage bir pufa sahip olabilirsiniz.
  • Yatak odanızda, yatağınızın yanında bir zigon yoksa 30 liraya bir zigon sahibi de olabilirsiniz.
  • Normal kitaplıkları eğer ki çok pahalı geliyorsa lack sehpaların bir kaç tanesini üst üste monte ederek hem bir ünite hem de bir kitaplık ve hatta bir vitrin bile yapabilirsiniz.
  • Evde ki ufaklıkları da unutmamak gerek. Çocuklara ne kadar erken yaşta büyük ve olgun muamelesi gösterir ve o şekilde ilgilenirseniz, onların kişisel gelişimine o kadar katkı sağlamış olursunuz. Odası olmasa dahi evinizin bir köşesini ona ayırır ve hem çalışma hem de oyun köşesi yapabilirsiniz. Böylelikle kendisine ait bir yeri olmasının vermiş olduğu haz ve şevk ile hem saatlerce oyunlarını oynayabilir hem de çalışmalarını yapabilirler. Bu sebepten ikea lack sehpa ile çocuklarınız için bir köşe yapabilirsiniz.
  • Hatta evdeki diğer canlılar yani kedi köpekler için bile kendilerine has yaşam mahali ve bir köşe yapabilmeniz mümkündür.

İkea lack sehpa ile yapabileceklerinizin neredeyse sınırı yok ama yapılabilecek en iyi fikirler hemen aşağıdaki görsellerde!!!

İkea’nın tasarımlarıyla yapabilecekleriniz sadece lack sehpa ile sınırlı değildir. Daha önceden hazırladığım derlemelere de göz atabilirsiniz.

ikea lack sehpa

ikea lack sehpa

ikea lack sehpa

ikea lack sehpa

ikea lack sehpa

ikea lack sehpa

ikea lack sehpa

ikea lack sehpa

ikea lack sehpa

ikea lack sehpa

ikea lack sehpa

ikea lack sehpa

ikea lack sehpa

ikea lack sehpa

ikea lack sehpa

ikea lack sehpa

ikea lack sehpa

ikea lack sehpa

Yorumlara Açığız