Geri Dönüşüm Fikileri, Kendin Yap Fikirleri

Eski Ahşap Pencere İle 60 Dekorasyon ve Geri Dönüşüm Fikirleri

Hemen her şeyi geri dönüştürmek ve geri dönüşüm ile yeni bir kullanım kazandırmak mümkündür. Buna ahşap pencere de dahil… Sadece geri dönüşümün öneminin bilincine varmak gerekmektedir. Her zaman değindiğim nokta şu ki bir şeyleri kendiniz yapıyor olabilmenin ve ortaya bir şeyler çıkartabilmenin hatta ortaya çıkan şeyleri kullanıyor olmanın vermiş olduğu hazzın ve mutluluğun tarifi yok. İnternette bulduğunuz veya denk geldiğiniz bir kendin yap projesini yapmaya karar verdiniz ve bu proje her hangi bir şeyin geri dönüşümü üzerine kuruluysa her açıdan siz karlı çıkacaksınız. Eviniz için satın almak ve dekorasyonunuza ilave etmek istediğiniz her hangi bir şeyin benzerini kendiniz de yapabiliyor olabilirsiniz ve bunu yaparken hali hazırda olan her hangi kullanmadığınız bir şeyin geri dönüşümü ile hem cebinize hem de psikolojinize katkı sağlayacağını düşünüyoruz.

Olaya bu şekilde değerlendiriyor ve benimle aynı pencereden bakabiliyorsanız tam da size göre 60 basit ve kullanışlı eski ahşap pencere geri dönüşüm fikirlerini derledim.Lafta değil gerçekten basit kendin yap ve geri dönüşüm  fikirlerini sunuyorum.

Ahşap pencere ile hem geri dönüşüm hem de dekorasyon

Burada esas sorunuz şu olabilir. Eskimiş ahşap pencereyi de nereden bulacağım? Günümüzde artık eski ahşap pencerelerinin yerini neredeyse tamamında pvc pencereler aldı. O sebepten eski ahşap pencerelerde boşa çıktı. Boşa çıkan böyle malzemeleri toplayan ve satan bir çok eskici var ki muhtemelen her mahallede en az bir tane dahi olsa vardır. Mesela bu tip bir yerden ahşap pencere temin edebilmeniz mümkündür. Yapmanız gereken sokağa çıkıp biraz dolaşmak ve araştırma yapmak. Belki internet üzerinden de araştırma yaparak ahşap pencere satan birileri bulabilirsiniz. Ahşap pencere ile neler yapabileceğinize gelecek olursak, en sık ve kullanışlı değerlendirme şekli hiç şüphesiz fotoğraf çerçevesi olarak kullanılanı olsa gerek. Boş duvarlara mükemmel bir dekor olacak ve benzersiz bir hava katacağını düşünüyorum. Bir birinden farklı çerçeve fikirleri ile en güzel anılarınıza ait fotoğraflarınız en farklı şekilde sergileyebilecek bir çok farklı fikir bulacaksınız. Lakin sadece fotoğraf çerçeveleme olarak ta kullanılmıyor tabi ki de… Artık galeriyi inceleme vakti geldi…

Fotoğraf segileme fikirleri demişken aklımıza geldi fotoğraflarınız ve boş duvarlarını için bir kaç fikrimiz daha var. Bakınız…

Ayrıca Bakınız: https://estetikev.net/ky/haftasonu-icin-25-ozgun-duvar-dekorasyonu-fikirleri.html

Ayrıca Bakınız: https://estetikev.net/konsept/10-yeni-ve-benzersiz-fotograf-sergileme-konsepti.html

Galeriyi incelediniz ve beğendiğinizi düşünüyorum ama bu kadar fikirle yetinmeyin derim… Özellikle duvar dekorasyonu fikirleri arıyorsunuz ve ahşap unsurlarla donatmak istiyorsanız bu albümü mutlaka inceleyin.

Yorumlara Açığız