Kendin Yap Fikirleri

Köpük Levhalarla Rengarenk 3 Boyutlu Duvar Tablosu Fikri

Duvarlarınız çok boş veya duvarlarınızda asılı olan tablolar ve fotoğraflardan sıkıldıysanız, benzersiz ve yenilikçi bir şeyler arıyorsanız, kendinize rengarenk 3 boyutlu duvar tablosu yapabilirsiniz. Evinizin duvar boş duvarlarını değerlendirebileceğiniz ve evinize bambaşka bir hava katabileceğiniz bir çalışma olduğunu düşünüyorum. Benzersiz olduğu kadar şık, enerjik ve insanı heyecanlandıran bir havası olduğunu, görselleri incelediğiniz vakit sizde  benim gibi düşüneceksiniz. Peki görselde ki gibi 3 boyutlu duvar tablosu nasıl yapılır?  Yapmak istesek bize neler lazımdır? En önemlisi de malzemeleri nereden temin edebiliriz?

3 Boyutlu Duvar Tablosu Nasıl Yapılır?

Öncelikle temin etmeniz gereken bir kaç malzeme var. En başta da renkli köpük levhalar… Ayrıca size bir adet çerçeve, bir kretuar bıçağı, cetvel, yapıştırıcı ve kesimi yapabilmek için kalıba ihtiyacınız var. Sizin için araştırdım. Köpük levhaları online olarak buradan temin edebilirsiniz. Sitemizle bir alakası yoktur. Tamamı ile yapmak isteyenler için malzeme teminini kolaylaştırmak adına yardımcı olmak amacıyla paylaşıyorum. Geriye kalan malzemeleri hemen her kırtasiyede temin etmeniz mümkündür.

3 boyutlu duvar tablosu

Malzemelerinizi hazırladıktan sonra aynen yukarıdaki gibi istediğiniz renk sırasına göre bir biri üzerine denk gelmeyecek ve ilk kalıp ölçülerinizden bir tık küçülterek kesim yapıyorsunuz. İlk kalıp ölçüsünde kesilen en üstte kalacak şekilde sırayla kestiğiniz levhaları üst üste yapıştırarak çalışmanızı tamamlayabilirsiniz. Aldığınız levha ebatlarına da dikkat etmeniz de fayda var. Çünkü çerçevenize tam oturması gerekmektedir. Köpük levhalar paketle satılıyor ve 10’lu oluyor. Tek bir paket ile bir çerçeveyi doldurabilirsiniz. Eğer ki çerçeve sayısı artırmak isterseniz çerçeve sayısı kadar köpük levha paketi satın almanız gerekecektir. Hatta size önerim tek çerçevede iki paketi kombin etmek daha doğru olacaktır. Paket içinden her renkten bir levha çıkacağı için belki farz-ı misal sarı renkten karışık 3 tane yerleştirmek isteyebilirsiniz. Tıpkı görselde yapılan çalışma gibi…

Yorumlara Açığız