Geri Dönüşüm Fikileri

Eski Eşya Ve Antikaları Yenilemek İçin 11 Küçük Fikir

Evinizdeki yada satın alabileceğiniz eski eşyaları veya antikaları yenileyebileceğiniz ve hatta yeni işlevlere sahip olabilecek, günlük yaşamınızı kimi kolaylaştıracak, kimisi de görsel zenginlik katacak bir kaç küçük fikri sizinle paylaşıyoruz…

1. Eski Porselen Tabakların Yeni Yeri

Eski Eşya Ve Antikaları Yenilemek

Porselen Tabak Duvar Süsü

Çeyizinizden kalma ve kullanmaya kıyamadığınız antika porselen tabak setinizi duvara asarak bam başka bir dekora sahip olabilirsiniz. Mevzu eski eşya ve antika yenilemek ise en güzel örnekte budur.

2. Mum Yapmasını Bilmiyorsanız Öğrenmelisiniz

Eski Eşya Ve Antikaları Yenilemek

Porselen Fincan Mumluk

Porselen setinizin çay fincanı da varsa tadından yenmez! Yukarıdaki gibi kendinize mumluk yapabilirsiniz. öyle bir mumluğun nasıl yapıldığını merak ediyor ve yapmak istiyorsanız yazının sonunda yer verdiğim bağlantıdan ulaşabilirsiniz. En detaylı şekilde porselen fincan ile mumluk yapabilmeniz için her ayrıntısına yer verdim.

3. Eski Plaklar Sehpa Oldu ve Böyle Oldu

Eski Eşya Ve Antikaları Yenilemek

Plak Sehpa

Müzik severler için değişik, marjinal ve orijinal bir dekorasyon ve kendin yap fikri ve dahi geri dönüşüm fikri… Ne güzel değil mi? Okurken bile insanı mutlu ediyor. Birde yaparken düşünün. Antika plak ile kendinize güzel bir sehpa yapın! Antika plaklarınızın yanında çok uyumlu olacak.

4. Birkaç Küçük Dokunuş ve Eski Kesme Tahtalarınız Mutfak Duvarında

Eski Eşya Ve Antikaları Yenilemek

Kesme Tahtası Duvar Süsü

Evlerde en çok kullanılıp eskiyen eşyalar genelde mutfaklardan çıkar. Mutfak için güzel ve dekoratif bir fikir vereyim. Eski ahşap kesme tahtalarınızı yukarıdaki gibi dekore edebilir, mutfağınızın dekorasyonunu zenginleştirebilirsiniz.

5. Çoçuğunuzun Dünya Küresini Atmayın Deriz

Eski Eşya Ve Antikaları Yenilemek

Dünya Küresi Vazo

Eskiden atlaslar ve böyle dünya küreleri çok popülerdi. Şimdi yine popüler olabilir. Farklı bir çalışma. Elinizde var ve ne yapacağınızı bilemiyorsanız alın size bir fikir!

6. Eski Ahşap Çerçevenizi Mücevher Askına Dönüştürün

Eski Eşya Ve Antikaları Yenilemek

Çerçeve Hasır Mücevher Askısı

Eski ahşap çerçeveleri bir çok farklı şekilde geri dönüştürerek evinizde yeni işlevlere sokmanız mümkün. Yukarıda ise hemen arka tarafına keten kumaş geçirip, takılarınızı asabileceğiniz bir sergiye dönüştürebilirsiniz.

7. Eski Mobilyanızın Çekmecesini Pano Yapabilirsiniz

Çerçeve Hasır Mücevher Askısı

Çekmece Duvar Rafı

Yine bir başka benzersiz bir geri dönüşüm ve yenileme fikri… Velev ki çekmeceli bir möbleyi artık inzivaya çekmeye karar verdiniz. Çekmecesini tam da yukarıdaki gibi değerlendirmeniz mümkün…

8. Çay Kaşıkları Sanata Dönüşürse

Çerçeve Hasır Mücevher Askısı
Çay kaşığı kolleksiyonu diye birşey duydunuz mu? Muhtemel duymamıştırsınız. Çünkü yeni uydurdum.. Lakin fena fikir de değil! Mutfaklar için hem geri dönüşüm hem de dekorasyon fikri…

9. Bir Merdane Bu Kadar İşlevsel Olur

Eski Eşya Ve Antikaları Yenilemek

Ahşap Merdane Askılı

Yukarıda da dediğim gibi eski eşyalar genel mutfaklardan çıkmaktadır. Hal böyle olunca da değerlendirebilecek, geri dönüştürecek, yenileyecek ve yeniden kullanıma sunacak bir çok şey bulunmaktadır. Yukarıdaki merdaneden yapılan duvar askısı gibi… Hatta mutfaklar için derlediğim geri dönüşüm fikirlerini mutlaka incelemelisiniz. Aşağıda bağlantısına ulaşabilirsiniz.

10. Antika Fotoğraf Makinası İle Aydınlatma 

Eski Eşya Ve Antikaları Yenilemek
Yukarıdakini en sona sakladım. Çünkü bu biraz daha ileri seviye ve zorlu bir geri dönüşüm fikridir. Antika bir fotoğraf makinesi ile yukarıdaki gibi bir abajura dönüştürebilirsiniz. Fotoğraf severlerin bir hayli ilgisini çekeceğini düşündüğüm bir fikir. Güle güle yapın ve kullanın…
[td_smart_list_end]

Sizler için basit ama bir o kadar dekoratif, kullanışlı, yapması eğlenceli ve benzersiz eski eşya ve antikalar için yenileme fikirleri için küçük bir derleme yapmaya çalıştım. Hem dekorasyon yapacaksınız hem de geri dönüşüm yapacaksınız. Bu arada yukarıda belirttiğim konulara ait bağlantılar hemen aşağıda.

Yorumlara Açığız