Banyo Dekorasyonu, Pratik Ev Dekorasyonu

10 Adımda Pratik Banyo Dekorasyonu Fikirleri

banyolarda dekorasyon fikirleri

Banyolar evdeki en küçük alanlardandır. Bu sebeple dekorasyonu yapmak bir açıdan da zordur. Banyo dekorasyonu hem kullanışlı hem şık olmalıdır. Ev dekorasyonu ile uyumlu olan banyolar oluşturulmalıdır. Bu konuda ihtiyaç duyabileceğiniz dekorasyon fikirleri yazının devamında mevcuttur. Siz de banyo dekorasyonu nasıl olması sorusunun cevabını bulabilirsiniz.

Sade Banyo Tasarımları

Beyaz zeminli banyolarda uygulanabilir bir fikirdir. Krem, pudra, mint gibi renkler seçilir. Aksesuar kullanımına gerek yoktur. Tek bir renk seçilerek uyum sağlanabilir. Paspas kullanımı ve birkaç banyo gereci ile tamamlanabilir.

Küçük Banyolar İçin Fikirler

Banyolarda kabin kullanımı büyük avantajdır. Aynalar ile mekan geniş gösterilebilir. Aksesuar olarak bir alan oluşturulmasına gerek yoktur. Sürgülü banyo dolapları ile kullanım alanı arttırılabilir. Tek ve büyük parça bir paspas yeterlidir. Eviye altı dolaplar tercih edilerek depolama buralarda yapılmalıdır.

Renkli Banyo Dekorasyonu

banyo dekorasyon

Bu tür banyolarda mümkün olduğunca canlı renkler seçilir. Sarı, pembe, kırmızı ve mor en sık kullanılanlardır. Banyo perdesi, paspas ve seramikler buna göre seçilebilir. Kullanılan sabunluk ve havluluklar renkler ile uyum sağlamalıdır. Çamaşır makinesi bu alandaysa onun için de renkli tercih yapılabilir.

Doğal Hava Sevenlere

Banyonun atmosferi ile uyumlu ferah bir hava yakalamak da mümkündür. Doğal banyo dekorasyonu yine doğal ürünler ile olmaktadır. Bambu ürünler tercih edilerek tasarım yapılır. Minik sepetler ve hasır eşyalar ile tasarım tamamlanır. Koyu yeşil ve kahverengi renkleri ağır basmaktadır. Plastik yerine ahşap tercih edilir. Paspas olarak dokuma ürünleri kullanılabilir.

Banyolar Da Şıkır Şıkır Olabilir

banyo dekorasyonu

Gösteriş sevenler banyolarda da bu havayı yakalayabilirler. Şık ev dekorasyonu banyo ile bir bütündür. Taşlı aksesuarlar ve parlak detaylar banyolara entegre edilebilir. Paspaslar ve havluluklarda altın ya da gümüş renkler seçilmektedir. Banyo döşemeleri de sedefli renk ve modellerde kullanılmalıdır.

Geniş Banyo Dekorasyonu

Banyolar bazı evlerde geniş olarak tasarlanmıştır. Bu alanlarda dekorasyon fikirleri geliştirilebilir. Duş kabini yerine küvet kullanımı tercih edilebilir. Küvet etrafında fonksiyonel aksesuarlar tercih edilebilir. Çamaşır ve kurutma makineleri banyo içinde özel dolaplarda konumlandırılabilir. Dolap yanında bulunan raflara havlular dekoratif olarak koyulabilir. Büyük aynalar farklı kesimler ile şekillendirilebilirler.

Eski Banyolarınızı Dekorasyonla Dönüştürün

Kullandığınız banyo ihtiyaçlarınızı karşılasa da görsel olarak hoşunuza gitmeyebilir. Bu durumda yapılacak birkaç dokunuş ile banyonun havası değiştirmek mümkündür. Duvarlara su geçirmez kaplama kağıtları yapıştırılabilir. Böylece renk ve desen olarak istenilen doku yaratılmış olur. Ayna etrafına küçük ışıklandırmalar ile mekan aydınlanması sağlar. Zemin, ince paspaslar ile büyük ölçüde kapatılabilir. Raf organizatörleri ile küçük dolapların depolama alanları arttıracaktır.

Koyu Renk Banyo Tasarımı

country tarz banyo dekorasyonu fikirleri

Ev dekorasyonu koyu renk ise banyo da bu tasarımla paralel olmalıdır. Siyah, koyu kahve ve bordo gibi renkler ön plana çıkar. Dolaplar, evyeler ve havlular koyu renk seçilebilir.

Kullanışlı Banyo Tasarlamak

Kullanışlı banyo dekorasyonu nasıl olması diyorsanız fikirlerimiz size yardımcı olabilir. Bu tipteki banyoda dolap ve raflar ön plandadır. Mümkün olduğunda fonksiyonel depolama alanları tercih edilmelidir. Kapaklı ve dolaplı aynalar kullanışlı alanların vazgeçilmezidir.

Çocuklar İçin Banyo Dekorasyonu

Çocukların boylarına göre minimalize edilmiş banyo tipleridir. Tabure ve minik merdivenler kullanılabilir. Havluluklar çocuklara göre ayarlanmalıdır.

[td_smart_list_end]

Yukarıda yer alan pratik yatak odası dekorasyonu fikirlerini mümkün olduğunca uygulayabilirseniz, hem kullanışlı, hem dekoratif hem de benzersiz bir yatak odasına sahip olabilirsiniz ama biraz daha ilham ve fikir lazım diyorsanız;

Ayrıca Bakınız: Banyoda Dekorasyon Fikirleri Çözümleri Ve Önerileri

Eğer ki yukarıdaki makale işinizi görmediyse ve banyonuzun ölçüleri küçük ise bir de aşağıdaki makaleyi incelemenizde yarar var.

Ayrıca Bakınız: Küçük Mekan Sırları: Küçük Banyolarda Dekorasyon Fikirleri

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın