Cuma, Aralık 6, 2019
More
  Ana Sayfa Pratik Ev Dekorasyonu 10 Adımda Pratik Yatak Odası Dekorasyonu Fikirleri

  10 Adımda Pratik Yatak Odası Dekorasyonu Fikirleri

  Gece konforunun en iyi şekilde sağlanabilmesi için son derece önemli olan yatak odası dekorasyonu huzurlu bir ortamın yaratılması için gereklidir. Günlük stresleri üzerinden atmak isteyenler odalarında sadece kendilerine özel bir alan yaratabilirler. Bu aşamada yatak dekorasyonu nasıl olmalı sorusuna cevap vermeden önce odanın büyüklüğünün, şeklinin, yatak ölçülerinin ve kullanılacak dolabın şeklinin göz önünde tutulması gerekir. Konforlu olduğu kadar da etkileyici bir yatak odası için önerilerimizi dikkate alabilirsiniz.

  İşe Bir Tema Belirleyerek Başlayın!

  Kişisel beklentiler ve zevkinizle uyumlu dekorasyon fikirleri için önce doğru bir tema belirlemeniz gerekir. Sakin ve rahat bir atmosfer arayanlar tercihlerini daha az eşya ve minimalist bir tarzdan yana kullanabilirler. Yatak odalarının mahremiyeti ön planda olduğu  kadar yatak odası dekorasyonu olarak ta dikkat edilmesi gereken bir mahaldir.

  yatak odası dekorasyonu

  Tek Eşyaya Odaklanın…

  Sadece en çok sevdiğiniz eşyanızı yıldızlaştırarak etkileyici aynı zamanda da göz yormayan bir oda kurabilirsiniz. Eşyalarınız arasında en gösterişli olan parça odanın starı olabilir ve tüm kurgu bu eşyanın etrafında yoğunlaşabilir.

  yatak odası dekorasyonu

  Uyumlu Parçaları Bir Araya Getirin

  Ev dekorasyonu dendiğinde akla gelen ilk kelime uyumdur. Sağlıklı uyku konusunda hassas olan kişilerin yatak odasına koyacağı her bir parça için genel uyumu yakalaması zorunludur. Birbirine yakın tonlar ve doku olarak uyumlu kumaşlar genel anlamda bütünlüğün korunması açısından avantaj sağlar.

  yatak odası dekorasyonu

  Alana Göre Mobilya Seçimi

  Alanın büyüklüğüne uygun mobilya seçimi yatak odası dekorasyonu için önemli bir kriterdir. Dar bir odada geniş mobilyalar kullanışsız olacaktır. Küçük ölçekli takımlar ya da uyum içinde bir araya getirilmiş tek üniteler rahat ve huzurlu bir ortam idealdir.

  yatak odası dekorasyonu

  Renk Seçimini Doğru Yapın!

  Yatak odası dekorasyonunda renk seçimi şansa bırakılamaz. Tek renk belirlenerek bu rengin açık ve koyu tonları üzerinde geçişler sağlanabilir. Birbiriyle uyumlu 3 ton duvardan perdeye, halıdan aydınlatma ünitelerine kadar her yerde hakimiyet kurabilir.

  yatak odası dekorasyonu

  Evin En Sessiz Köşesinin Seçimi

  Odanın rahatı ve yaşayanların huzuru için yatak odasının evin en sessiz yerinde olması en doğru karar olacaktır. Ebeveyn banyosunun bulunmadığı küçük evlerde yatak odasının banyoya en yakın oda olması gerekir. Ses almayan bir oda, tatil günlerinde huzurlu bir uyku keyfi yaşanmasını sağlar.

  yatak odası dekorasyonu

  Malzeme Kalitesine Dikkat!

  Yatak odasında kullanılacak mobilyaların kaliteli ve sağlıklı malzemeler arasından belirlenmesi gerekir. Fonksiyonelliğin yanı sıra dayanıklılık, estetik görünüm ve emniyet ihtiyaçların en iyi şekilde karşılanmasını sağlar.

  yatak odası dekorasyonu

  Tek Parçalarla Genel Uyumu Yakalayın

  Yeni nesil tercihler dikkate alındığı zaman takım mobilyalar yerine tek parçaların uyumlu bir şekilde bir araya getirildiği söylenebilir. Yatak odası dekorasyonu fikirleri arasında önemli bir yere sahip olan açık model askılı üniteler, klasik parçalarla uyumlu bir şekilde kullanılabilir.

  yatak odası dekorasyonu

  Duvarları Efektif Kullanın

  Farklı bir dekorasyon stili için işe duvarlardan başlayabilirsiniz. Duvarda kullanılacak tonu belirlemeden önce yatak odasında ne kadar vakit geçirdiğinizi belirlemeniz gerekir. Yaratılmak istenen atmosferle uyumlu tonlar yaratıcı aksesuarlarla desteklenebilir.

  yatak odası dekorasyonu

  Puf ve Berjer Tercihi

  Sıradanlıktan uzak bir yatak dekorasyonu nasıl olmalı diyorsanız berjer, puf ve sehpa kullanmayı tercih edebilirsiniz. Pencereye yakın bir alanda kullanılacak puf ile manzaranın tadı çıkarılabilir. Oturma gruplarında tercih edilecek sıcak renkler ortamın havasının değişmesine katkı sağlar.

  yatak odası dekorasyonu

  Yukarıda yer alan pratik yatak odası dekorasyonu fikirlerini mümkün olduğunca uygulayabilirseniz, hem kullanışlı, hem dekoratif hem de benzersiz bir yatak odasına sahip olabilirsiniz ama biraz daha ilham ve fikir lazım diyorsanız;

  Ayrıca Bakınız: Ev Dekorasyonu Rehberinin 1. Bölümünde Yatak Odası Fikirlerini İncele

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Sosyal Mecralarmız

  18,191BeğenenlerBeğen
  5,233TakipçilerTakip Et
  79,138TakipçilerTakip Et
  141TakipçilerTakip Et

  Son Yazılar

  Boru Raf Ayağı İle Duvar Rafı Nasıl Yapılır?

  Yanlış duymadınız! Metal boru raf ayağı...! Malum, bildiğiniz metal su boruları ile duvar rafları yapmak için bir kaç örnek fikir ve nasıl...

  Endüstriyel Boru Raf Ayakları İle Yapabileceğiniz Raf Örnekleri

  Onlara kimileri döküm demir boru, kimleri pik boru, su borusu ya da endüstriyel boru diye tarif ediyorlar. Hiç fark etmez ve şüphe...

  Metal Su Borusu İle Çalışma Masası Nasıl Yapılır?

  Evet yanlış duymadınız. Metal su borusu ile... Sizlerle pratik ve çok düşük maliyetlerde hem de çok uzun süre kullanabileceğiniz bir çalışma masası...

  Ağaç Kütüğü ve Kozalak İle Yılbaşı Dekorasyonu İçin Fikirler 2020

  Kısa bir süre önce yılbaşı dekorasyonu için kolaylıkla yapabileceğiniz kendin yap süs fikri paylaşmıştım. Şimdi de evlerinizde ve diğer bir çok mekanlarınız...

  Dilimlenmiş Ağaç Kütüğü Ve Mumlarla Yılbaşı Süsü Nasıl Yapılır? En Kolay Yılbaşı Süsü –...

  Yıl bitiyor ve yeni yıla sayılı zaman kaldı. Yeni yılı, yılbaşı gecesini kutlayanlardan iseniz, yılbaşını evlerde geçirenlerden iseniz, evlerinde ailenizle, sevdiklerinizle ya...

  2020 Yılı Ev Dekorasyonu Fikirleri – Benzersiz Dekor Önerileri

  Koca bir yılı daha geride bırakıyoruz. Bu sene Estetikev'in 5. senesi olduğu için her sene yayınladığım yıllık dekorasyon rehberini bu kez çok...