Dekorasyon Fikirleri

Şık ve Göz Alıcı Koltuk Takımları

koltuk takimi1

Yaşam alanlarının vazgeçilmezi olan koltuk takımları hem konforuyla hem de çeşit çeşit tarzlarıyla salonda dikkatleri en çok üzerine çeken mobilya grubudur. Tasarımlarıyla evinizin dekorasyonunu tamamlayan koltuk modellerini seçerken, odanızın boyutunu da göz önünde bulundurarak, sizi yansıtan tarzı ve rengi tercih etmeniz bu nedenle oldukça önem taşır.

Birbirinden Tarz Koltuk Takımları Arasında Seçim Yaparken…

Koltuk takımları, salonların baş tacıdır. Seçeceğiniz koltuk takımı modeli dekorasyon tarzınıza yön verir. Bu yüzden hangi tarzı istediğinize karar vermeniz önemlidir. Evinize klasik bir hava mı katmak istiyorsunuz? Yoksa gönlünüzden modern bir dokunuş yapmak mı geçiyor? Yöresel anlayışın modernlikle buluştuğu bir tarz olan country ev dekorasyonunu mu istiyorsunuz? Gelin, birlikte göz atalım ve bir karara varalım.

koltuk takimi

Klasik tarz dekorasyon: Yaşam alanlarında lüks ve zenginliği yansıtmak isteyenlerin tarzıdır. Siz de modası hiç geçmeyen klasik tarz bir ev dekorasyonu istiyorsanız, evinize usta ahşap oyma işçiliği olan ya da kapitone dikişli koltuk takımlarını seçebilirsiniz. Klasik tarzın olmazsa olmazı olan altın rengini aksesuarlarınız kullanarak klasik tarzı tamamlayabilir, bej ya da gümüş tonları ile de bütünlüğü yakalayabilirsiniz. Varaklı mobilyalar, aynalar, koltuklar… Hepsi siz klasik tarz severler için bekliyor.

Modern tarz dekorasyon: Hem hareketli hem de spor bir konsept oluşturmak isteyenlerin tarzı. Yalın koltuk tasarımlarıyla sıradanlıktan uzaklaşabilir, istediğiniz renk kumaş seçimi ile dekorasyonunuz da fark yaratabilirsiniz. Fakat seçeceğiniz koltuk takımını zemin ve duvar renginiz ile uyumlu seçmeniz önemlidir. Siz de modern tarz benim tarzım diyorsanız, koltuk takımlarınızda ister pastel tonlarıyla evinizde yumuşak geçişler yapın ister canlı renkler ile enerjinize enerji katın.

Country tarz dekorasyon: Konforu yaşam tarzı olarak benimseyenlerin tarzıdır. Bu tarzda fazlasıyla rahat ve büyük koltuklar, rengarenk yastık ve minderler ile bir aradadır. Ne kadar çok yastık o kadar konfor! Country tarz dekorasyonda koltuk takımlarınızla uyumlu seçeceğiniz aksesuarlar sayesinde evinizde doğa esintisi oluşturabilirsiniz. Antika eşyalar, eskitilmiş tablo çerçeveleri, işlemeli berjerler… Bu tarzın olmazsa olmazlarıdır diyebiliriz.

Koltuk Takımı Trendleri ve Renk Bütünlüğünü Hesaba Katın

Seçeceğiniz koltuk takımları kadar önemli olan bir şey varsa o da seçeceğiniz renktir. Hangi tarzı seçerseniz seçin renk bütünlüğü olmazsa olmazdır. Seçeceğiniz renk odanızın tüm atmosferini değiştirir. Bu yüzden seçilen renk sizi veya misafirlerinizi büyüleyebilir ya da zihnen dinlenmesini sağlayabilir. Dinlendirici ve modern koltuk takımı trendleri son dönem de ön planda. Siz de seçiminizi pastel tonlarında yapabilir, geometrik desenli aksesuar seçimi ile de salonlarınızda hareketliliği sağlayabilirsiniz. Canlı renk bir koltuk takımı seçtiyseniz, zemin ve duvar renklerinizi açık renkte seçebilirsiniz. Böylelikle seçtiğiniz takımın rengini vurgulamış olursunuz. Seçiminizi koyu kahve, lacivert ya da siyah renk koltuk takımından yana kullandıysanız, mutlaka halılarınızın, perdelerinizin rengini ya da diğer salon aksesuarlarınızı açık renk kullanmalı ve odanızın atmosferini yumuşatmalısınız. Ayrıca dar bir salona sahip iseniz tercihinizi açık renk koltuk modellerinden yana kullanabilirsiniz. Böylelikle yaşam alanınızı olduğundan daha ferah gösterebilir ve verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.

koltuk takimi2

Koltuk Takımı Modellerini Odanızın Boyutuna Uygun Seçin

En çok vakit geçirilen salonlara koltuk takımı alırken salonunuzun büyüklüğünü mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Büyük bir odaya sahip iseniz, küçük boyutta takım almanız odanızı boş gibi gösterebilir. Küçük boyutta bir odaya sahip olup büyük bir takım almanız ise odanızı olduğundan daha kalabalık gösterir. Hareket alanınızı kısıtlar. Bu yüzden evinizin ölçüsüne göre modeller bakmanız sizin için uygun olur. Siz de birbirinden tarz koltuk takımlarının konfor ile buluştuğu eşsiz Engince Mobilya tasarımlarıyla buluşmak için web sitesini ziyaret edebilir, bütçenize uygun koltuk takımı fiyatları ile tanışabilirsiniz.

Bir yanıt yazın