Konsept Dekorasyon Fikirleri

En İyi 7 Farklı Fotoğraf Sergileme Konsepti

en i̇yi 7 farklı fotoğraf sergileme konsepti en i̇yi 7 farklı fotoğraf sergileme konsepti 4 | estetikev | 2024 | en i̇yi 7 farklı fotoğraf sergileme konsepti 4

Evinizde galeri duvarı oluşturmak ve fotoğraflarınızı asmak istiyorsanız, sizlere en iyi 7 farklı fotoğraf sergileme konseptini bir araya getirdik. Fotoğraf sergilemeyle alakalı görüşümüz, işin sırrını üç ana başlık altında toplayabiliriz. Çerçevenin ölçüsü, materyali ve içeriğiyle olan uyumundan geçmektedir. Geriye kalan iş sizde bitiyor. Nereye ve nasıl asacağınıza kalmış! Durum böyle iken size bu konuda yardımcı olacak ve ilham verecek bir kaç örneği ve bizce en iyi örneklerini sıralıyoruz. Şunu belirtmeliyiz ki fotoğraf sergileme bizce bir sanattır. Lakin herkesin yapabileceği türden bir dekorasyon sanatıdır.

Modern Sanat

en i̇yi 7 farklı fotoğraf sergileme konsepti (6)

Bu oda kesinlikle her türlü dekorasyon kuralına defalarca uymaktadır. Canlı renkli mobilyalara uyumları ile çerçeveler adeta sanatsal parçalara bürünmektedir.

Eskiz Mutfak

en i̇yi 7 farklı fotoğraf sergileme konsepti (3)

Çoçuğunuzun yaptığı resimlerin yeri tabiki de buzdolabının üzeridir. Onlara uyum sağlayacak bir kaç siyah beyaz, yada kara kalem resimleri çerçeveleyip sergileyebilirsiniz. Nereye yapabilirim diye düşünüyorsanız eğer genelde mutfaklarımız da yemek masamız bir duvara yaslanmış vaziyette olur ve o duvar boşa çıkar… Mutfaklarda fotoğraf sergilemenin en iyi yoludur.

Çerçeve Ziyafeti

en i̇yi 7 farklı fotoğraf sergileme konsepti (1)

Yemek odaları genellikle büyük ve uzun duvarlara sahip olur. Uzun duvarları doldurmakta tabi daha zordur. Böyle bir mahale sahipseniz, önce dikkat çekici bir kaç çerçeve temin edeceksiniz. Sonra kişiliğinizi yansıtan görseller bulacaksınız. Bir birinden farklı çerçevelerle duvarı doldurarak yemek odanızın dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz. Bizden size bir tavsiye; aile fotoğraflarınızı asmamaya gayret gösterin.

Tarih Müzesi

en i̇yi 7 farklı fotoğraf sergileme konsepti (4)

Evinizin bir köşesi muhtemelen dinlenmek ve günün yorgunluğunu atmak için dekore ettiğinizi düşünüyoruz. Yapmadıysanız da yapmalısınız.Sonra bir eskiciye uğrayın ve eski bir kaç çerçeve alın! Aile fotoğraflarınızı, sevdiklerinizi ve gençliğinizi anlatan fotoğrafları çerçeveleyin ve sergileyin, geçmişi bakın, anıları hatırlayın, güzel anıları!

Anahtar Kelime Tutarlılık

en i̇yi 7 farklı fotoğraf sergileme konsepti (5)

Eğer hayatı sakin, düzenli, dengeli ve tutarlı yaşayanlardansanız, bu konsept tam size göre. Çerçeveleri eşit aralıklarla asmak, içeriği eşleştirme ve renk uyumuna da dikkat ederek bu konsepti oluşturabilir ve dikkat çekici bir ortam hazırlayabilirsiniz.

Kolay Sergi

en i̇yi 7 farklı fotoğraf sergileme konsepti (7)

Fazla söze gerek yok. Güzel anılarınız her daim hatırlamak istiyor ve abartıdan uzak olmasını istiyorsanız, fotoğraflarınızı yukarıdaki örnekte olduğu gibi sergileyebilirsiniz.

Galeri Koridoru

en i̇yi 7 farklı fotoğraf sergileme konsepti (2)

Bizce fotoğraf sergilemenin en müsait alanları, evlerin koridorlarıdır. Neden? Çünkü, koridorlarımız dar ve uzun biçimde tasarlanmaktadır. Hal böyle olunca karşılıklı olarak duvarları boş ve can sıkıcıdır. İşte bu can sıkıcı duvarlara hayat katmak için en iyi yol fotoğraf sergilemekten geçmektedir. Örnek görselde duvarda kocaman bir ayna asılı durmaktadır. Küçük bir tüyo bilmeyenler için; dar ve küçük alanları olduğundan daha büyük göstermek ve derinlik hissi uyandırmak için ayna kullanmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın