Genel

Vintage Ev Eşyaları İle İlginç Dekorasyon Örnekleri

Vintage Ev Eşyaları İle İlginç Dekorasyon Örnekleri

Ev dekorasyonu denilen olay oldukça hassas bir konudur. Genelde birçok kişi evinde kendi tarzını oluşturmanın yolunu aramaktadır. Sıra dışı ve modern bir görünüm kazanmak zor diye düşünebilirsiniz. Oysa Vintage tasarımlar ile bunu sağlayabilmek mümkündür. Bu yazımız içerisinde Vintage Ev Eşyaları İle İlginç Dekorasyon Örnekleri hakkında güzel örnekler sunmaya çalışacağız.

Eski Bavullarınızı Değerlendirin

Eski tip bavullar eğer kilerinizin bir köşesinde atıl vaziyette duruyorsa hata sizindir. Yeşilçam filmlerinde görmeye alışık olduğumuz bavullardan eminiz ki hepimizin evinde birer tane bulunmaktadır. Bu bavulları çöp etmek yapacağınız en kötü hatalardan birisidir. Bu tarz eski objeler Vintage ruhunu yaşayabileceğiniz en iyi ürünlerdendir. Oturma odası ve salon için sehpa, marangozdan ölçüsüne uygun ayaklar yaptırmanız durumunda komodin olarak dahi kullanabilirsiniz.

Aile Büyüklerinin Koltukları

Vintage aslında insanlara özledikleri o eski günleri yeniden yaşamalarına olanak sağlıyor. Çevrenize baktığınızda evinde ya da deposunda gençliğinden kalma eşyalar bulunan birçok yakınınızın olduğunu göreceksiniz. Atıl halde çürümeye yüz tutmuş bu mobilyalar sizler için biçilmiş bir kaftandır. Temizliğini yapıp gerekli güçlendirmeleri yaptıktan sonra eski koltuk ve kanepeler artık sizin yeni göz bebekleriniz olabilir. Özellikle eski koltukları bu şekilde değerlendirmek evinizin havasını büyük oranda değiştirecektir.

Duvar Aksesuarlar

Vintage Ev Eşyaları İle İlginç Dekorasyon Örnekleri konusundaki en dikkat edici nokta ise duvar aksesuarlarıdır. Çünkü nereye giderseniz gidin karşınıza muhakkak bir tanesi çıkacaktır. Oldukça kolay elde edebileceğiniz duvar aksesuarları ile dekorasyonunuza renk katabilirsiniz. Birbirinden farklı renkteki telefon, radyo, tabak gibi objeler ile duvarlarınızı süsleyebilirsiniz. Evinize gelen her misafirin dikkatini çekebilecek ufak dokunuşlar yaparak Vintage kültürünü oluşturabilirsiniz.

Örneğin 9’Lı yıllardan kalma bir eleği duvarda resimlerinizi yerleştirebileceğiniz bir obje olarak kullanabilirsiniz. Eskimiş, artık bundan bir halt olmaz diyeceğiniz birçok eşya yenilendiği takdirde Vintage ürün olarak değerlendirilebilir. Gurbette yaşıyorsanız şehrinizde muhakkak Vintage ürünler satan yerler olacaktır.

Yorumlara Açığız