Pazartesi, Nisan 12, 2021
More
  Geri DönüşümEski Eşya Ve Antikaları Yenilemek İçin 11 Küçük Fikir

  Eski Eşya Ve Antikaları Yenilemek İçin 11 Küçük Fikir

  Evinizdeki yada satın alabileceğiniz eski eşyaları veya antikaları yenileyebileceğiniz ve hatta yeni işlevlere sahip olabilecek, günlük yaşamınızı kimi kolaylaştıracak, kimisi de görsel zenginlik katacak bir kaç küçük fikri sizinle paylaşıyoruz…

  1. Eski Porselen Tabakların Yeni Yeri

  Eski Eşya Ve Antikaları Yenilemek
  Porselen Tabak Duvar Süsü

  Çeyizinizden kalma ve kullanmaya kıyamadığınız antika porselen tabak setinizi duvara asarak bam başka bir dekora sahip olabilirsiniz. Mevzu eski eşya ve antika yenilemek ise en güzel örnekte budur.

  2. Mum Yapmasını Bilmiyorsanız Öğrenmelisiniz

  Eski Eşya Ve Antikaları Yenilemek
  Porselen Fincan Mumluk

  Porselen setinizin çay fincanı da varsa tadından yenmez! Yukarıdaki gibi kendinize mumluk yapabilirsiniz. öyle bir mumluğun nasıl yapıldığını merak ediyor ve yapmak istiyorsanız yazının sonunda yer verdiğim bağlantıdan ulaşabilirsiniz. En detaylı şekilde porselen fincan ile mumluk yapabilmeniz için her ayrıntısına yer verdim.

  3. Eski Plaklar Sehpa Oldu ve Böyle Oldu

  Eski Eşya Ve Antikaları Yenilemek
  Plak Sehpa

  Müzik severler için değişik, marjinal ve orijinal bir dekorasyon ve kendin yap fikri ve dahi geri dönüşüm fikri… Ne güzel değil mi? Okurken bile insanı mutlu ediyor. Birde yaparken düşünün. Antika plak ile kendinize güzel bir sehpa yapın! Antika plaklarınızın yanında çok uyumlu olacak.

  4. Birkaç Küçük Dokunuş ve Eski Kesme Tahtalarınız Mutfak Duvarında

  Eski Eşya Ve Antikaları Yenilemek
  Kesme Tahtası Duvar Süsü

  Evlerde en çok kullanılıp eskiyen eşyalar genelde mutfaklardan çıkar. Mutfak için güzel ve dekoratif bir fikir vereyim. Eski ahşap kesme tahtalarınızı yukarıdaki gibi dekore edebilir, mutfağınızın dekorasyonunu zenginleştirebilirsiniz.

  5. Çoçuğunuzun Dünya Küresini Atmayın Deriz

  Eski Eşya Ve Antikaları Yenilemek
  Dünya Küresi Vazo

  Eskiden atlaslar ve böyle dünya küreleri çok popülerdi. Şimdi yine popüler olabilir. Farklı bir çalışma. Elinizde var ve ne yapacağınızı bilemiyorsanız alın size bir fikir!

  6. Eski Ahşap Çerçevenizi Mücevher Askına Dönüştürün

  Eski Eşya Ve Antikaları Yenilemek
  Çerçeve Hasır Mücevher Askısı

  Eski ahşap çerçeveleri bir çok farklı şekilde geri dönüştürerek evinizde yeni işlevlere sokmanız mümkün. Yukarıda ise hemen arka tarafına keten kumaş geçirip, takılarınızı asabileceğiniz bir sergiye dönüştürebilirsiniz.

  7. Eski Mobilyanızın Çekmecesini Pano Yapabilirsiniz

  Çerçeve Hasır Mücevher Askısı
  Çekmece Duvar Rafı

  Yine bir başka benzersiz bir geri dönüşüm ve yenileme fikri… Velev ki çekmeceli bir möbleyi artık inzivaya çekmeye karar verdiniz. Çekmecesini tam da yukarıdaki gibi değerlendirmeniz mümkün…

  8. Çay Kaşıkları Sanata Dönüşürse

  Çerçeve Hasır Mücevher Askısı
  Çay kaşığı kolleksiyonu diye birşey duydunuz mu? Muhtemel duymamıştırsınız. Çünkü yeni uydurdum.. Lakin fena fikir de değil! Mutfaklar için hem geri dönüşüm hem de dekorasyon fikri…

  9. Bir Merdane Bu Kadar İşlevsel Olur

  Eski Eşya Ve Antikaları Yenilemek
  Ahşap Merdane Askılı

  Yukarıda da dediğim gibi eski eşyalar genel mutfaklardan çıkmaktadır. Hal böyle olunca da değerlendirebilecek, geri dönüştürecek, yenileyecek ve yeniden kullanıma sunacak bir çok şey bulunmaktadır. Yukarıdaki merdaneden yapılan duvar askısı gibi… Hatta mutfaklar için derlediğim geri dönüşüm fikirlerini mutlaka incelemelisiniz. Aşağıda bağlantısına ulaşabilirsiniz.

  10. Antika Fotoğraf Makinası İle Aydınlatma 

  Eski Eşya Ve Antikaları Yenilemek
  Yukarıdakini en sona sakladım. Çünkü bu biraz daha ileri seviye ve zorlu bir geri dönüşüm fikridir. Antika bir fotoğraf makinesi ile yukarıdaki gibi bir abajura dönüştürebilirsiniz. Fotoğraf severlerin bir hayli ilgisini çekeceğini düşündüğüm bir fikir. Güle güle yapın ve kullanın…
  [td_smart_list_end]

  Sizler için basit ama bir o kadar dekoratif, kullanışlı, yapması eğlenceli ve benzersiz eski eşya ve antikalar için yenileme fikirleri için küçük bir derleme yapmaya çalıştım. Hem dekorasyon yapacaksınız hem de geri dönüşüm yapacaksınız. Bu arada yukarıda belirttiğim konulara ait bağlantılar hemen aşağıda.

  Bunu Gördün Mü?

  Satıştaki Ürünler

  Popüler Fikirler

  Modern Mutfaklar İçin Modern Yemek Masaları

  Günümüz evlerinde renklerin birbiri ile uyumu, tamamlayıcı objeler ve her odanın kendi içerisindeki dokusu artık ön plana çıkıyor. Mutfağınızı en baştan dizayn etmek istiyor...

  Abone ol ve mağazadaki kampanyaları, blogdaki yazıları kaçırma!

  Düzenli olarak mağazamıza yeni ürünler geliyor. Çeşitli indirim ve kampanyalar yapıyor ve bolca dekorasyon fikirlerine yönelik makaleler yayınlıyoruz.